Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hol van a többi óvodás hétközn...

Hol van a többi óvodás hétköznap reggel fél 8-kor?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől ovis a gyerekem.

A mi csoportunkban majdnem 20-an vannak, a másikban is kb. ennyi lehet. Állami óvoda. Elvileg 6-tól nyit, és elvileg 7-től már külön felügyelő vigyáz a külön csoportra.

Erre 7:20-kor elsőként érkezek, mondom csak megvárom a következő gyereket, hogy ne egyedül legyen.

Az ezüstérmes 7:35-kor érkezik.

7:35-kor ketten vagyunk a kb. 35 fős társaságból.

Kérdem én: hol vannak a többiek? A többiek nem dolgoznak? Nem kell nekik 8-ra (vagy előbb) beérniük a munkahelyre? És ez nem egyedi eset, hanem egész héten ez volt.

Értem én, hogy van 2-3 anyuka, aki még ovis korában is otthon van a gyerekkel, nade 35-ből 33?


2017. szept. 15. 08:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, te mit nem értesz? Azért, mert valakinek később kezdődik a munkaideje és nem lohol be reggel hét meg félnyolc körül attól még főállásban dolgozik és maga viszi a gyereket. Mi nem érthető azon, hogy nem mindenki ugyanakkor kezd, mint te?
2017. szept. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
43%
Én 7:40 körül viszem a fiamat, de akkor már tömegével jönnek be a gyerekek és már sokan vannak bent a csoportokban is (itt 8 csoport van, nagy óvoda). 8 óra után már alig van autó a parkolóban, bezzeg előtte.
2017. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
76%
De amúgy te minek rakod be szegényt olyan korán, mikor ráérnél később is vinni? Mert ugye ott ültél vele több mint negyed órát, akkor ezek szerint beleférne az idődbe az is, hogy eleve később viszed.
2017. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

5# vagyok.

Ha en délelőttös vagyok, akkor 5.30ra kell beérni a munkahelyemre. Na gondolhatod.. Hova vinnem szegenyt. Az apja minden nap 5.50kor indul, o sem viheti el sehova.. Az ovi (de a bolcsi is) legkorabban 6.00-6.30tol van.. engem inkabb az akaszt ki, hogy ha mondjuk en is egyedülálló anya lennek, mint a kolleganom, akkor, hogy oldanank meg ezt. Nekem tenyleg makom van, hogy van férjem, ket nagymami, vagy ha minden kötél szakad, azt a havi 5napot amikor mindketten hajnalban megyünk, par 1000ftbol kihuzzuk, megoldjuk a szomszéd lánnyal.


En inkabb azon akadok ki, hogy erre nincs igény. Gyárakban, korhazaban, boltokban rengetegen járnak műszakban 6-ra vagy korabbra.. Es errefele megsincs egy olyan ovi sem, ami nekunk jo lenne ebből a szempontból, max a maganovik amik meg árban nem megfizethetoek.

2017. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
25%
Megértelek, én délután szoktam ezen gondolkozni, 16:10-re érek a gyerekért az oviba, és már alig lézeng ott egy két gyerek, addigra már mindenkit hazavittek.
2017. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
37%

Megnyugtatásul írom Neked, hogy két éve minden egyes nap egyedül viszem-hozom a gyereket mellette 8 órában dolgozom. A gyermekem az első, néha a 2. 3. reggelente, egy budai óviban.

7 órakor jövök ki az oviból reggel és rohanok az autómhoz, hogy még a nagy forgalom előtt beérjek, hiába 10 perces út, rá kell számolnom, hogy bármi történjen beérjek, átöltözés, nehezebb reggel, baleset, téli útviszonyok. Ezért van 15-20 perc ráhagyásom egyedül gyerek mellett ez kell sajnos. Még soha nem készen egy percet sem.

Délután viszont 4 óra 8 perckor ott vagyok a gyerekemért elsők között, ennél előbb csak a nagymamás gyerekeket viszik el (2 a 23 fős csoportba)

2017. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
42%

Multik (nem a szalagos-műszakos helyekre gondolok), üzletek, kajázós, szolgáltatós, ügyfélszolgálatos helyek stb. általában 9-10-kor nyitnak. Minek vinné be a gyereket az ott dolgozó 7-7:30 körül az oviba?

A műszakos helyeken meg 6:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-6:00 az átlagos három műszak. Na most aki mindig/épp délelőttös, az hazafelé elhozza a gyereket, jó hogy nem hagyja ott kuksolni négyig, meg még tovább. Nem csak az otthonülők, meg a nagymamások gyerekei mennek haza hamarabb. A délutános, éjszakás meg bőven be tudja vinni később, mert minek vigye hamarabb?

Egy családban meg többnyire két szülő van, változatos munkaidőkkel, így semmi különös nincs abban, ha pl. a gyereket anya viszi be, aki akár kilencre/tízre jár, apa meg viszi haza, aki kettőkor végzett vagy hasonlók.


Azért ma már nem úgy van, mint a szocializmusban, hogy volt kb. egyféle munkaidő mindenhol és akkor tényleg lehetne csodálkozni, hogy hol a többi gyerek...


Amúgy a korán járós szülőt megértem, részben. De másrészt meg azért szerintem elég durva lenne ahhoz igazítani az ovit, meg berakni a gyereket reggel ötkor (úristen....) mert van, aki így dolgozik. Tényleg baromi kellemetlen, meg minden, de inkább a munkaidőn kellene variálni a munkáltatóknak vagy valami, nem reggel öttől biztosítani az ovit, szegény gyerek hánykor kelne, fél ötkor?

2017. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk reggel 5.30-kor nyit az ovi, és azért ilyen korán, mert 2 éve még 6-kor nyitott, de volt igény előbbi nyitásra is. Nyilván aki reggel 6-ra jár dolgozni, annak 6 előtt le kell adnia a gyereket. Egy anyukával beszéltem aki mondta h 5.45-re viszi a gyereket, mert muszáj, viszont fél 1-re már megy érte ebéd után.

Egyébként tényleg viszonylag nem sokan járnak reggel 8-ra dolgozni, ez főleg az irodai munkásoknak fix munkakezdés, az is vidéken, nagyobb cégeknél illetve pl Budapesten 9-10-kor kezdenek csak.

Ahol pedig mindkét szülő dolgozik sokan csinálják úgy h egyik viszi reggel, másik pedig délután a gyereket, igy egyik időpontban sem kell túl korán vagy túl későn rohanni a gyerekért.

Sokan dolgoznak rugalmas munkaidőben, vagy vállalkozók, a szolgáltatóiparban is általában nem reggel 8-kor kezdenek hanem később.

2017. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
71%

Én most itthon vagyok a kicsivel.

Amikor még dolgoztam, akkor a férjem vitte, neki kötetlen a munkaideje.

2017. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
42%
Mi mindketten dolgozunk, én csak napi 8 órát, a férjem jóval többet. Reggel a férjem viszi a gyereket 8-ra, én délután 4-re megyek érte. Ha csak én oldanám meg egyedül, akkor 7:50-re vinném és 16:10-kor hoznám el. Ebben az esetben sem látnál még 7:30-kor. Egyébként pedig szerintem 5% alatt vannak azok, ahol mindkét fél dolgozik és mindig csak az egyik szülő hozza-viszi a gyereket.
2017. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!