Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hol van a többi óvodás hétközn...

Hol van a többi óvodás hétköznap reggel fél 8-kor?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől ovis a gyerekem.

A mi csoportunkban majdnem 20-an vannak, a másikban is kb. ennyi lehet. Állami óvoda. Elvileg 6-tól nyit, és elvileg 7-től már külön felügyelő vigyáz a külön csoportra.

Erre 7:20-kor elsőként érkezek, mondom csak megvárom a következő gyereket, hogy ne egyedül legyen.

Az ezüstérmes 7:35-kor érkezik.

7:35-kor ketten vagyunk a kb. 35 fős társaságból.

Kérdem én: hol vannak a többiek? A többiek nem dolgoznak? Nem kell nekik 8-ra (vagy előbb) beérniük a munkahelyre? És ez nem egyedi eset, hanem egész héten ez volt.

Értem én, hogy van 2-3 anyuka, aki még ovis korában is otthon van a gyerekkel, nade 35-ből 33?


2017. szept. 15. 08:47
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
64%
Budapesten sok multiban 9-kor kezdődik a munkaidő, persze akkor későn végez az ember, kivéve ha 6 órában dolgozik.
2017. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos vidéki megyeszékhely, multihoz 6 órái kezdéssel vettek volna fel.
2017. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
Én is gondolkoztam hasonló dolgon, mert már 3. hete beszoktatós hét van az oviban, ami azt jelenti, hogy első héten 9-11 h-ig voltak bent a gyerekek, részben velünk együtt, részben nélkülünk. Második héttől kezdve nélkülünk vannak bent, de legkésőbb 14:30-ra még a 3. héten is menni kellett értük. Most még 2 óvónő és egy dadus van a csapatra, szükség is van rájuk 27 kiscsoportosnál, de később lesz 1 délelőttös és 1 délutános óvónő és a dadus. Engem csak az lepett meg, hogy a szülői értekezleten csak én kérdeztem meg a legvégén, hogy mikortól lehet később menni a gyerekért, mint 14:30. Szerencsére nagyon sok szabit tartalékoltam erre az időszakra, így nem ért felkészületlenül, hogy 3 hétig legkésőbb 14:30-ra be kellett érni, csak az lepett meg, hogy senki más nem tette fel ezt a kérdést szülőin. Aztán lehet, hogy azért nem, mert menet közben ezt ők már rég megkérdezték. Előre nekem nem mondták az óvónők, hogy legalább 3 hétig meg kell oldani 14:30 után a hazahozást, pedig a beszoktatásról érdeklődtem legelőször, mert annyira izgultam, hogy engedik-e a maga tempójában beszokni. Azért is vettem ki 3 hét szabit, úgy voltam vele, ha nem engedik, legyen elég időm másik óvodát keresni. A beszoktatásról előre annyit mondtak, hogy 1 hét lesz, utána már élesben nélkülünk lesznek bent és aki ottalvós lesz, az aludjon is ott a 2. héttől, de rögtön ébredésnél már legyünk ott még az elején. A lényeg, hogy még jövő héten is azt kérték, aki teheti, menjen legkésőbb 15:15-ig a gyerekért, de nem tudom, mi lesz azokkal, akikért később mennek, mert ha az óvónők reggeltől még jövő héten is mindketten lesznek, akkor az már bőven túlóra nekik, ha csak 16-16:30 közt hozom haza a gyereket. Nekem alapból az óvoda 17:30-as zárása is gondot okozott volna, mert bár helyben dolgozom, 18 h-ig tart a munkaidőm. Átkértem magam másik beosztásba emiatt, de benne volt a pakliban, hogy ha nem sikerül, elvesztettem volna a munkahelyem. Szerencsére a férjem általában korán végez és legkésőbb 16 h körül el tudja hozni a kicsit, de havi 4-6 alkalommal esti műszakos, olyankor nekem kell menni érte. Az előző beosztásomnál ezt nem nézték volna jó szemmel. Most is izgulok sokszor, mikor fognak ebbe beleszólni, de ez a beosztás elméletileg kötetlen munkaidővel jár.
2017. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
52%

Nekem még nem ovis a gyerekem, majd jövőre, de fix, hogy 8 előtt ő sem lesz bent soha. Az apja 24/48-ban dolgozik, én kötetlenül, nagyrészt otthonról, heti 1x megyek be (illetve ha ovis lesz, lehet, hogy 2x fogok, majd meglátjuk). Minek vinném el már 7-kor? Az a terv, hogy 8-ra beviszi egyikünk (vagy mindketten), aztán 3-4 között megyünk érte.

Amúgy régen én is dolgoztam klasszik 8 órás munkarendbe, 9-re kellett járnom, nem 8-ra. És elég sok ilyet ismerek egyébként.

2017. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
49%
Durva ez a 3 hét beszoktatás, nálunk nem volt egyáltalán, első naptól ott lehetett aludni, aki igényelte, pedig 25-en voltak, fele a csoportnak akkor még a 3-at se töltötte be.
2017. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!