Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hol van a többi óvodás hétközn...

Hol van a többi óvodás hétköznap reggel fél 8-kor?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől ovis a gyerekem.

A mi csoportunkban majdnem 20-an vannak, a másikban is kb. ennyi lehet. Állami óvoda. Elvileg 6-tól nyit, és elvileg 7-től már külön felügyelő vigyáz a külön csoportra.

Erre 7:20-kor elsőként érkezek, mondom csak megvárom a következő gyereket, hogy ne egyedül legyen.

Az ezüstérmes 7:35-kor érkezik.

7:35-kor ketten vagyunk a kb. 35 fős társaságból.

Kérdem én: hol vannak a többiek? A többiek nem dolgoznak? Nem kell nekik 8-ra (vagy előbb) beérniük a munkahelyre? És ez nem egyedi eset, hanem egész héten ez volt.

Értem én, hogy van 2-3 anyuka, aki még ovis korában is otthon van a gyerekkel, nade 35-ből 33?


2017. szept. 15. 08:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%

21 vagyok, amikor gyerek voltam anyukám 7-re vitt az oviba, mert 8tól ő már dolgozott, apukám meg összevissza dolgozott, ha reggel, akkor hajnal négykor indult, ha délután, akkor meg reggel aludt. Így mindig anyukám vitt. Első voltam ott mindig, de a legtöbb gyereket 7:30ra hozták kb, mert azok a szülők is 8ra jártak dolgozni.


Most - bár nem vagyok szülő - 9től dolgozom, a párom is, ráadásul mindketten itthonról. Így ha lenne gyerekünk kb. 8ra vinnénk. De sok barátnőm plázában dolgozik, ha délelőtt akkor 9re mennek, ha délután akkor meg kettőre. Nagyon kevés embert ismerek, aki 8ra jár dolgozni. Úgyhogy ezért nem látod a többi szülőt. Vagy nem dolgoznak simán, vagy van kisebb gyerek akivel otthon vannak. Ennyi az egész.

2017. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

Én 08:30-ra viszem a lányomat,09:00-re járok dolgozni.


Nálunk az átlag 08:00-08:30 között hozza a gyerekét.


Az ovi 07:30-kor nyit.

2017. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
43%

22-es vagyok:

Én hozom-viszem a gyerekemet.

15:30-kor szoktam elhozni.

2017. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
Èn a dèlutánt nem èrtem 5ig dolgozom elvileg, a hèten el tudtam jönni 4kor, negyed 5-re èrtem oda, de mindig az èn lányom volt az utolsó. Jövő hèttől már csak negyed 6ra fogok oda èrni...amúgy 8-ra viszem.
2017. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
44%

Ja!!

Ez brutal amúgy ezen én is annyit gondolkoztam már.

Irigylem őket!!Az én gyerekem mindennap első az osztályban fél8 kor.

Különben nem érnèk oda 8ra dolgozni.Most elsős.

2017. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt tapasztaltam, mint az egyik előttem szóló. Gyerek korunkban sokan dolgoztak 8-4-ig. Így korán mentünk mindig bölcsibe-oviba-iskolába. Nem sok emlékem van arról az időről, de arra nagyon tisztán emlékszem, hogy reggelente majd'összeestem az álmosságtól és nem értettem miért kell ilyen korán menni. Nekem most kezdte a nagyobbik az ovit, 8:30 és 8:45 körül érünk be, itthon vagyok még a kicsivel, ebéd után megyek érte. Ha dolgozni fogok 8-ra fog beérni kb. Nekem még soha nem volt fix munkaidőm és a páromnak sem, mindketten mérnökök vagyunk. Rengeteg ismerősöm dolgozik 6 órában, részben vagy egészben home-officeban és szinte mindenki rugalmasan.
2017. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 érdekel0 ***** válasza:
34%

Anno a bölcsink 5.30kor nyitott.

És bizony sok picit vittek is.

Ebből a bölcsiből sokan jöttek velünk tovább oviba,volt is "kamillázás",hogy csak 6.00kor nyit.

Mi 7.30ra jártunk,a csoport fele bent is volt,kb 10 gyerek.

A mostani ovink 8.00kor nyit,9.00ig kell beérni,így 8.45 körül megyünk.

Én 8 órában dolgozok (rugalmasan),apuka minimum 10,így én is hozom el.

2017. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor szívás egyedülálló szülőnek lenni. Mert ha 9-re járnék dolgozni, akkor fél 6-kor végeznék, 6-ra esnék be az oviba. Na most fél 5 fele mikor az oviba érek, már csak 4-5 gyerek van ott. Gondolom ha fél 6 fele mennék, akkor már csak a gyerekem lenne ott, meg a mérges ovónénik, hogy miért van még ott fél 6-kor..

2017. szept. 16. 08:23
 29/35 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk fél 8-kor kezdődik a munkaidő, de minden reggel egy rohanás, késés, igaz a város egyik végéből kell eltömegközlekednem a város másik végébe, késő, nem összehangolt járatokkal, mostanában a munkahelyváltáson gondolkodom. Akik 9-re járnak milyen munkakörben és hol dolgoznak?
2017. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
60%
Én 9-10 között járok, attól függ, mikor van az első vendégem, de 3 körül már legtöbbször végzek is. Fodrász vagyok. Fél 9-re viszem.
2017. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!