Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sziásztok szerintetek érdemes...

Sziásztok szerintetek érdemes 35 évesen elvégezni az óvoda pedagógus szakot. Jelenleg teljesen más területen dolgozok.3 év lenne viszont jelenleg van már 2 gyerekem. Belevágnátok?

Figyelt kérdés
Volt így valaki aki teljesen más irányt választott?
2018. febr. 9. 20:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
a nyelvvizsgáról se feledkezz meg!! nekem több kolleganőm még ezért nem kapta meg a diplomáját
2018. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%
A hangszer is kötelező. Anyukám óvónő,komoly vizsgája volt furulyából,rengeteg dalt kellett tudnia eljátszani.
2018. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
52%
Hiába pontoztatok le, a Debreceni Egyetemen szigorlat van tesiből. Tesóm nemrég esett túl rajta.
2018. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Phuu köszönöm a válaszokat! Kaptam sok infót. Jelenleg amit kinéztem főiskolát ott hetente szombaton kellene bent lenni azt nem írta a suli hogy fél évente gyakorlat és a tesit sem hogy ennyire kellene májusban lenne a gyakorlati felvételi addig edzeném magam futással énekelni csak el tudok két dalt a gyerekeknek is énekelek itthon. A nyelvvizsga hmm milyen előírás van megkérdezem középfokú angol kell vajon.

Meglepett aki azt írta inkább 30+ osok vannak a szakon, hogy hogy Ők mind pályát váltottak? Ha ennyire alulfizetett az óvónői pálya akkor hogy hogy ennyi 30+ os jelentkező van. Mennyire seggelősek a tantárgyak gondolom a pszichológia az .....!

2018. febr. 10. 21:13
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

24-

Azért van ott annyi 30+-os, mert könnyű diploma.

Sokan csak a felsőfokú végzettségért végzik el, mert más bértábla szerint lesznek bérezve.

Sok rendőr ismerősöm csinálta ezt, egyik se akart óvónő lenni, csak szimplán jobb bért kaptak utána, mert jár rá plusz pénz...

2018. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%
én irtam a nyelvvizsgát-nekem még alap volt-de nézz utána-mert azt hiszem már a közép kell
2018. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%
3 gyerek mellett 27 hetes terhesen járom a főiskolát. Igaz én tanító szakon. Nagyon nagyon nehéz rengeteg szervezés kell hozzá. Férjem támogat nélküle nem menne. Tervezek tovább menni gyógypedre. Ha gondolod írj rám másod éves vagyok.
2018. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
64%

Óvodapedagógusként végeztem, csak jelezném a vitához , hogy a testnevelés valóban kiemelt, az óvodások életkori sajátossága okán. Tehát épp úgy testnevelők is vagyunk mi óvodapedagógusok egyúttal, mint a testnevelő tanárok. Csak attól jóval komplexebb a szakma.


A pszichológiai és a pedagógiai ágak még ami kiemelt tárgyak.


A netto fizu valóban pofátlanul alacsony, még az érettségis szakmák egy részéhez képest is.


Váltani persze lehet, annak függvényében, mi érdekel igazán, hogy meg tudsz-e majd élni ebből.


Levelezőn a többség nálunk 30-55 éves volt.

2018. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Sokat segített mind. Egyrészt megnyugodtam nem csak frissen érettségizett hallgatók lesznek. Másrészt látom nem lehetetlen a dolog gyerek mellett.

Ami nehéz lehet a félévenkénti gyakorlat plusz a vizsgaidőszak. A jelenlegi munkahelyemen nem hivatkozhatok erre muszáj mindent szabadságból fedezni.

2018. febr. 12. 22:56
 30/30 anonim ***** válasza:

FŐLEG 30 felettiek jellemzőek levelezőn. Legalábbis pedagógus szakokon.


Sokan gyerek és munkahely mellett csinálták, de ez igen kemény dolog, és csak akkor működik, ha van segítség, pl a férj és a nagyszülők besegítenek a háztartásba, gyereknevelésbe stb és még akkor is húzós.


Nálunk egyébként háromnegyed évente volt gyakorlat levelezőn (bár jártam nappali tagozatra is, ott a második félévtől nagyon sűrűn van gyakorlat, még egymást gyakorlataira is bejártak nálunk a nappalisok.)

2018. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!