Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sziásztok szerintetek érdemes...

Sziásztok szerintetek érdemes 35 évesen elvégezni az óvoda pedagógus szakot. Jelenleg teljesen más területen dolgozok.3 év lenne viszont jelenleg van már 2 gyerekem. Belevágnátok?

Figyelt kérdés
Volt így valaki aki teljesen más irányt választott?
2018. febr. 9. 20:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell cigánykerekezni és kézenállni... 😊 A beszédalkalmasságin kapsz egy mesét, felolvasod és kérdeznek 2-t, h lássaák, felfogtad-e a lényegét. Az eü-n meghallgatnak, megkérdezik, van-e tartós betegséged, szedsz-e gyógyszert, ill kell egy labor, egy friss tüdőszűrés és székletminta. Az éneken énekelni kell, te írod meg a listádat, amiről a bizottság választ. A tesi nálunk annyi vilt, h futottunk 2 kört a parkban, aztán volt 5 perc gimnasztika és kész. 😊
2018. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
33%
És ha dadus lennél? Az OKJ, nem olyan hosszú idő. Bár a fizut nem tudom
2018. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Belevágnék, nem is kérdés. Mindenkit biztatok a tanulásra. Lehet, hogy nem keresnél többet, mint a tescos árúfeltöltő,ahogy előttem írták, de nem mindegy, hogy életed végéig árút töltesz, vagy mosogatszvegy konyhán, vagy takarítasz, vagy óvónőként dolgozol a nyugdíjig. Gondolom nincs felsőfokú végzettséged, ezért írtam ezeket példaként.
2018. febr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nem, hiába lett előttem lepontozva a hasonló véleményű válaszoló.

Nem egyetemen szeretnéd elvégezni a szakot, hanem főiskolán, ez azt jelenti, hogy középszintű végzettségnek felel majd meg a papírod.

Középszintű végzettséggel az első 2 évben BRUTTÓ 121.394ft lesz a fizetésed

A következő 15 évben ha nagyon keményen hajtasz és lépegetsz a kategóriákban a legmagasabb fizetés, amit elérhetsz BRUTTÓ 169.952.(egyetemi végzettséggel 15 év után BRUTTÓ:247.965)

Összehasonlításképpen jelenleg az Aldiban a kezdő fizetésed BRUTTÓ 272.262ft heti 40 óráért.


Ha életed álma az, hogy óvónő legyél, akkor hajrá, egyébként nem

[link]

[link]

2018. febr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
Egyetem főiskolai karáról van szó minden esetben. Egyébként miért olyan nehéz felfogni, hogy valakinek nem a pénz számít, hanem inkább beéri kevesebb anyagi konpenzációval, amellett, hogy hasznos, amit csinál, ráadásul szereti is?
2018. febr. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
18%
Bizony hogy kell tudni kézen állni! Tesiből szigorlat van, nagyon szigorúan veszik. Aki azt írta, hogy nem, az nem tudom, mikor végzett, de nem mostanában.
2018. febr. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológiából és pedagógiából van szigorlat. 😊
2018. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak, sokan váltanak. Én is váltottam, bár 25 évesen kezdtem el az óvodapedagógus szakot, gyerek nélkül, munka mellett, levelezőn. A csoporttársaim közül sokan dolgoztak más területen, de volt több dajka és ped. asszisztens is. Életkor tekintetében nagyon nagy volt a szórás 20-50 évesig mindenféle, bár inkább a 30 felettiek voltak többen. Mindezek mellett, szerintem elég sok a mérlegelendő kérdés. Az egyik legfontosabb, hogy a családod támogat-e ebben? Ha dolgozol vagy 3 éven belül visszamennél,a munkahelyed mit szól hozzá? Ezek azért lényeges a kérdések, mert minden félévben legalább egy hetet gyakorlaton kell töltened, ehhez jönnek a konzultációs napok, a vizsganapok, és persze a tanulás. Mi a motivációd? Több pénz, több szabadidő? Mert ezek lehet, nem jönnek össze, bár nem írtad, milyen területen dolgozol most.
2018. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
29%

15,azért, mert logikátlan.

Nem egészségügyről van szól, ahol tényleg ember életeket mentenek vagy esetleg gyógypedagógiáról, ahol tényleg nagy alázat kell a munkához, hanem egy egyszerű "óvónőről"....

Azt meg értem én, hogy ne a pénz számít, de majd mit fog mondani a gyerekeinek, ha nem veszik fel őket egyetemre államilag támogatott helyre vagy nyelvet szeretnének tanulni, amit szintén nem támogat a jelenlegi oktatás, bocsi szivem, de akkor ennyi volt, mert anyáéknak nincs pénzük?

35 évesen 2 gyerekkel nekem az lenne az első, hogy a gyerekeim jövőjét biztosítsam amennyire csak lehet, és ahogy haladnak a dolgok lassan igenis kiváltság még a tanulás is, és ehhez pénz kell...sajnálom, de ez a valóság, lehet érte lepontozni, de akkor is ez van...

2018. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%
19, de a kérdező nem írta mennyit keres most. Lehet, hogy neki előrelépés lenne anyagilag.
2018. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!