Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az óvodában beadják...

Nálatok az óvodában beadják az óvónénik a gyógyszert a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén adják be az óvónők a gyógyszereket és milyen jellegű gyógyszereket? Van erre esetleg valami központi szabályozás, vagy minden óvoda maga határozza meg? Lehet nagycsoportosnál gyógyszer, amit már maga be tud venni vagy csak az óvónő adhatja be, ha egyáltalán beadhatja?

2018. febr. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:
És mivel más férje az oviban panaszkodik, ezért biztosan az én férjem is. Ezt is nyilván te fújod fel. Másrészt ha ilyen megnyilatkozásokra van szükség ott egy szülőnek, akkor ott az oviban sem mehetnek túl jól a dolgok. Én nem bizalmaskodok az óvónőkkel, mert ők sem mondanak el semmit. A gyerekemmel nem kivételeznek, de nincs is hátrányban. Azért az nagy szerencse, hogy nem olyan sötétek, hogy egy megnagyobbodott orrmandulából nem egy rossz házasságot feltételeznek! A gyerekemnek mindene megvan, mind érzelmi mind anyagi téren, most éppen az apjával van úszni és sportolni, mert ma apás program van nálunk. Én pedig anyaként próbálok eközben tanácsot kérni, normális emberektől.
2018. febr. 24. 14:56
 42/69 anonim ***** válasza:
83%

A gyermekorvostol nem szakorvos. A felnőtt háziorvos se. Szakorvos a belgyógyász, sebész, urológus, pszichiáter, stb. Az orrdugulas nem életveszélyes helyzet, nem kell azonnal ugrani és csepegtetni.

Az angliai kisiskolást a tanár fogadja és tanári felügyelet alatt van egész nap, az kíséri a buszhoz is, nem vár sehol egyedül.


Részletek a Nasivin betegtájékoztatojabol:

"5. Hogyan kell a Nasivin Sanft készítményeket tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!" -felénk az 5 éves még gyereknek számít.



"Ha az előírtnál több Nasivin Sanft készítményt alkalmazott


Azonnal forduljon orvoshoz!


Mérgezés jelentős túladagolás, vagy a Nasivin Sanft készítmények véletlen bevétele következtében fordulhat elő.


Túladagolás elsősorban gyerekeknél fordul elő.


A mérgezés tünetei nagyon különbözőek lehetnek. Szorongásérzet, izgatottság, hallucináció és görcsroham léphet fel. A testhőmérséklet csökkenése, aluszékonyság, álmosság és eszméletlenség szintén lehetséges.


További tünetek lehetnek még: pupillaszűkület, pupillatágulat, láz, izzadás, sápadtság, a bőr kékes elszíneződése a vér oxigéntartalmának csökkenése következtében, szívdobogásérzés, elégtelen légcsere és a légzés leállása, émelygés, hányás, pszichés zavarok, a vérnyomás növekedése vagy csökkenése, rendszertelen szívverés, túlzottan gyors, vagy lassú szívverés.


Mérgezés gyanúja esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, hogy az dönthessen a további teendőkről.


Kórházi kezelésre és orvosi felügyeletre lehet szükség." -de ki nem xarja le ugye, elvégre 5 éves, mindent tud, a tobbi gyerek még hotziher hogy hozzá nem ér.


"A hatás nagyon gyorsan jelentkezik (a hatás kialakulását az első használat után 25 másodperccel észlelték egy vizsgálat szerint) és az akár 12 órán keresztül tart." -ergo reggel befujod, amikor mész érte még hát.

2018. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
48%
Pèlát írtam, nem rád èrtendően kedves kèrdező:) Ne vedd ennyire komolyan, mert a kèsőbbiekben baj lesz ebből...
2018. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a hosszú irást, de nem orvosi tanácsot kértem! A gyerekorvos szakorvos, de én már nem ismétlem tovább önmagam!!!!!! Ha a gyerekorvos ráírta a papírra, akkor annak oka volt, de itt mindenki okosabbnak gondolja magát, mint egy orvos. Légyszi ne ti mondjátok már meg, hogy hányszor fújjam a gyereknek az orrába és hogy nem a világ vége. Nem életmentő. Rendben. Ezért nem adják be. Rendben. De mondjuk lehet olyan beteg, hogy két antibiotikumot is kellene szednie egymás után.
2018. febr. 24. 15:03
 45/69 anonim ***** válasza:
90%

Akkor otthon maradsz vele és adod neki az antibiotikumot.

A gyerekorvos azt írta a papírra, hogy az 5 éves gyerek adagolhatja magának az orrsprayt?????

2018. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
36%
Ès, már előre fèlsz, hogy lehet olyan beteg? Itt veled van baj....
2018. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
88%
A háziorvos NEM szakorvosi minősítésben praktizál! Persze, hogy van szakorvosi vizsgája, de az nem ugyanaz.
2018. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:
Na persze, pszichológus diploma. Pontosan úgy írsz, mint akinek diplomája van. Ne nevettess. Szerintem feleslegesen írogatsz itt. A szükséges infót megkaptam, azokat zöld kézzel jutalmaztam is. Te pedig ne felejts majd el hisztis lenni!
2018. febr. 24. 15:08
 49/69 anonim ***** válasza:
12%
Amúgy meg a felső légúti betegségek 3-6 éves kor között nagyon gyakoriak. Ha az átlagosnál többször fordul elő, a normális gyerek orvos immunerősítőt, pl Broncho vaxom -ot ír fel, ami épp erre van kitalalva. Plusz ha valóban olyan sűrűn fordulna elő, kivennek a mandulajat.
2018. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:
Jésusom, ha már hozzászóltok, olvassátok már el, hogy mit írok vagy mások! Nem a háziorvosról van szó, mint szakorvos! A másik, hogy az orvos az óvónőknek írta, hogy adják be, de mivel ezzel gond volt, mondtam, hogy a gyerekem is bele tudja fújni az orrába.
2018. febr. 24. 15:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!