Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az óvodában beadják...

Nálatok az óvodában beadják az óvónénik a gyógyszert a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén adják be az óvónők a gyógyszereket és milyen jellegű gyógyszereket? Van erre esetleg valami központi szabályozás, vagy minden óvoda maga határozza meg? Lehet nagycsoportosnál gyógyszer, amit már maga be tud venni vagy csak az óvónő adhatja be, ha egyáltalán beadhatja?

2018. febr. 24. 00:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk anno volt lázcsillapító kúp a bölcsiben egészen addig, amíg a gondozono egy pelus cserenel nem talált egy darab kúpot az egyik gyerek pelusaban. Anyuka reggel beadta a gyereknek, hogy be tudja vinni a bölcsibe betegen, amit ugye nem lehet... Ha a gondozono beadja volna az uj kúpot, simán túladagolhatta volna a gyereknél. Az eset után rendkívüli szülői értekezlet lett össze hívva és onnantól nem tartottak lázcsillapítót sem. Ha egy gyerek belazasodott, azonnal hívták a szülőt
2018. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
100%

Amit ez az anyuki itt tolt, az csak problémakreálás.ovi előtt, ovi után orrcsepp, aztán nincs feszkó.

Ha ez kevés, akkor egy hét otthon, utana már nem használhatja a Nasivint amúgy sem.

És nem, nem normális, ha ennyiszer felülfertőződik, okot kellene megszüntetni.

Az óvónőknek van elég felelősségük, a gyógyszerbeadás már nem fér bele.

2018. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom azokat az óvó nèniket, akik ezzel az anyukával kell, hogy találkozzanak minden nap. Ő az a szülő, akinek soha semmi nem felel meg ès termèszetesen bűnbakot mindig talál.....
2018. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
35%

nem olvastam el minden választ-de,óvónéniként,(bár tudom,hogy nem lehet) szoktam bekérni orrcseppet,ha nehezen alszik el a gyerek-és még egy van bent nálunk,az az asztma kezeléséhez szükséges "Puffogó"

ennél többet nem vállalnék.

2018. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
42%
Nem olvastam végig a válaszokat, de a mi ovinkban tartanak Nurofent. Ha belázasodik a gyerek, felhívják a szülőt, hogy menjen érte, és ha nagyon magas a láz, megkérdezik, adjanak-e a gyereknek lázcsillapítót, mire megérkezik a szülő. Én pont azon lennék kiakadva, ha hirtelen felmenne a fiam láza 39 fokra, és nem adhatnának neki csillapítót. Lehet, hogy az értesítés után minimum 1 óra múlva tudnék a gyerekért menni, még feljebb menne a hője, miért szenvedjen?
2018. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
24%
Ezt nálunk prizniccel és hűtőfürdővel oldották meg az eset után, utolsó.
2018. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból írom, de rossz végéről közelíted meg a dolgokat. A gyerekorvosnak már rég be kellett volna utalnia allergológiára és fül orr gége szakrandelésre. Az utóbbira beutaló nélkül is mehettek a másikra pedig időszerű lenne kérni egyet, ha magától nem adott az orvos. Komolyabb dolgok lehetnek a háttérben, mint amit a nasivin kezelni tudna. Sőt, ha egy hétnél tovább használod, akkor pont az ellenkező hatást éred el vele, mertbedagad tőlle az orrnyálkahártya. Szóval nem fog segíteni. És egy nasivinnel nem is fognak komolyan venni az oviban sem. Én is tudom mivel járhat egy olyan nátha, amire mások legyintenek. Mi a legegyszerűbb náthával is fülgyulladásig vagy arcüreggyulladásig jutottunk és kórházba is kerültünk, pedig csak taknyos volt. És mindent megtettünk, hogy meggyógyuljon! Mi már túl vagyink rajta, de hea nem járunk utánna, mi a gond és maradunk a gyerekorvosnál, akkor még mindig itt tartanánk.
2018. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
13%
Sőt, apróbb műtèti beavatkozást is elvègeznek..
2018. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
Az ovis csoportba van egy asztmás kisfiú. Neki segítenek.
2023. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!