Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ovis csoportba irassam...

Milyen ovis csoportba irassam a gyerekem (tiszta v. vegyes) és mi alapján dontsek?

Figyelt kérdés

Városunkban tiszta és vegyes csoport is lesz, plusz megvan a lehetőség, h én dontsek melyikbe kerüljön. Tok jó, de nagy frusztráció is ez a sok opció.

Mi alapján dontsek? Amit lehetett elolvastam előnyökről, hátrányokról de minél többet olvasok annál jobban lebizonytalanodok. A propaganda szöveg szerint a vegyes csoport egy álom, de szülőktől azért nem ezt olvasom...meg persze a legfontosabb a csoport összetétel és az óvónő ami lutri ugye. Ha egyik másik nem stimmel akkor inkább rémálom.

A gyermekekről annyit, h inkább szelid, visszahúzódó típus, de azért ha feloldódott szereti nagyon a gyerekeket. Sosem agresszív és nem is nagyon érti ha a másik gyerek az. Mindenesetre nem domináns vagány gyerek (egyelőre)...

Az oviban indul majd vegyes csoport -mint írtam-indul tiszta csoport. Indul olyan ami a bolcsiseket veszi at és indul egy teljesen új ami kisebb létszámmal indul de az óvónőt még fel se vették.

Szóval a kérdésem az, ha ennyi opció lenne mi alapján döntenétek?

A gyerek személyisége alapján? Akkor ha ilyen melyikbe tipusuba adjam? Melyikben boldogul majd könnyebben?

Az óvónő személye legyen a döntő? Az, h melyik a szimpi? (Amúgy babusgatos tyúkanyó típust keresek)...

Vagy zarjam ki az egyik módszert és válasszak a maradékból? Mi lenne jó?

A kis létszámú jó lenne de az óvónő személye teljesen ismeretlen.

Ha tiszta csooortba kerül és mondjuk a bolcsis csoportba, nem lesz neki nehéz h már mindenki ismeri egymást és ő az új?


2018. febr. 26. 14:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a választ!

Persze, megyek nyílt napra. De nálunk a nyílt nap annyi, hogy egy egy órás kiselőadás van (gyerekekkel), amit meg lehet nézni. Volt olyan aki szimpi volt, pl láttam hogy folyamatosan önkéntelenül simogatja a gyerekeket, kedves velük stb. Na de az is igaz, h ennyi alapján döntsem el?

Leslelodni nem tudok, mert olyan kialakítású az óvoda hogy nem látni be az udvarra.

Nyáron viszont lehet menni be játszani (ez egyúttal a beszoktatas is), addigra viszont be kell íratni és ugye beirataskor lehet jelezni h melyik csoportba akarom küldeni.

Na mindegy, elmegyek az összes nyílt napra minden csoportba, jobb ötletem nincs. Beirataskor esetleg rakerdezek a csoport összetételére ...

Sajnos senki ismerősöm nincs h rakerdezzek az ovonokre...nehéz ez így :(

Bocs az elírásokért, fent is elírtam, természetesen az én gyermekem az aki visszahúzódó típus!

2018. febr. 26. 15:45
 12/29 A kérdező kommentje:
Ja amúgy itt kb 25-30 gyereke van 2 óvónő és 1 dajka.
2018. febr. 26. 16:25
 13/29 anonim ***** válasza:
56%
Mi vegyes csoportosba irattuk, és bevált eddig. A legjobb, hogy a kistesója is oda mehet majd, így legalább addig egy helyre kell majd őket vinni. Szerencsére nagyon jó óvónéniket kaptunk, de ez tényleg lutri volt, nyílt nap alapján nem tudtunk dönteni.
2018. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%
Ausztriában élünk, az óvodában vegyes csoport van. Én szkeptikus voltam korábban is, mostanra már teljesen ellenzőjévé váltam a vegyes csoportnak :-) Míg kicsi volt a gyerekem, a nagyobbak rajta, vagy rajtuk verték el a port, most, hogy már "nagycsoportos" unatkozik az óvodában. Engem nem vígasztal, hogy eltanulta a nagyoktól az írást, már 100-ig számol, pedig még csak 5 éves, elkezdett összeadni, ma pedig már szorzott is. Jobban örültem volna, ha amikor kicsi volt, csak kicsikkel lett volna, akik ugyanolyan szinten vannak, mint ő és nem főnököt játszó közép- és nagycsoportosakkal, akikkel szemben úgy érezte, hogy fel kell hozzájuk zárkóznia. A kicsik élete (a többieké is) folyamatosan a nagyok árnyékában zajlott. Velük külön nem volt foglalkozva, az ő lelkivilágukkal. Örülök, hogy túl vagyunk ezen a nehéz időszakon és már alig várom, hogy búcsút intsünk az óvodának. Sajnos a kicsiket teljesen megfosztják a gyermek létüktől, a mesék világátől, az óvónénik babusgatásától, a sok énektől. Bekerül valaki 3 évesen és már készítik fel az iskolára, feladatlapot töltetnek ki vele és ha szeretne valamit játszani, akkor a nagyok szava számít.
2018. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Hat sajnos nem lettem okosabb. Azt hiszem itt csak az számít milyen az óvónő és a csoport összetétel. Ahogy fentebb is írtam.

Ha egyik vagy a másik nem jó akkor az egesz egy rakás...

Ahhoz meg, h minden stimmeljen, szerencse kell. Hajlok most egy kicsit a tiszta csoport fele, az én érzékeny gyermekemnek talán az jobban való. De majd meglátjuk. Az lenne a jó ha valaki eldontené helyettem :D

2018. febr. 27. 08:03
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Ha az óvónő jól tudja kezelni a vegyes csoportot, akkor nyert ügyetek van. A mienk sajnos nem. Az elvárás, hogy a félénkebbek, kicsik majd bedobva a mély vízbe, feltalálják magukat és kénytelenek lesznek a sarkukra állni, egyáltalán nem így lesz. Vannak persze, akik lazán veszik az akadályokat. A gyerekemhez hasonlóan, aki már nagycsoportosnak számítana Magyarországon, többen viszont csak megutálták az óvodát. Kicsiként nézik a nagyobbak rajzait, a játékaikba nem tudnak bekacsolódni, mert még nincsenek olyan szinten, de mégis azonnal ugyanazt várják el tőlük szociális téren, mint a nagyoktól. Az enyémnek is segítettek hébe-hóba a nagyok, de ez is inkább az óvónőket tehermentesíti, így is többet veszített, mint nyert a vegyes csoportból. Sajnos nem a kortársaihoz méri magát a gyerek, hanem mindig a nagyobbakhoz. Ebben nem tudom, mi a jó. Ahelyett, hogy rajzolgatná a kis "madárfészek" rajzait és haladna a saját tempójában a rajzolás terén is, már a betűket kezdi írogatni, mert a nagyobbak azt már tudják. Ha a nagyobbak vannak többségben, akkor ez a jellemző. Ha pedig 4 éves korában már egy 6 éves szintjére feltornászta magát, akkor az elkövetkező két évet végig fogja unni.
2018. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Én teljes mértékben ellenzem a vegyes csoportot. A mi környékünkön nincs lehetőség választani, minden oviban vegyes csoport van.

A fiam 4 és fél éves, 3 évesen kezdte az ovit, de már bánom, hogy nem maradtunk még egy évet a bölcsiben, a fiam pont augusztus végi. Nagyon látszik, érződik rajta az a fél év amivel az év elején született gyerekek előnyben vannak.

Az óvodai vegyes csoportok - hogy őszinte legyek jól fenéken billenteném aki ezt kitalálta és bevezetette.

Lányok esetében lehet hogy van előnye, de fiúk esetében én nem látok semmi előnyt.

Az idősebb gyerekek 6-7 éves fiúk folyamatosan bántják a kicsiket, nem csak fizikálisan, hanem verbálisan is. Nálunk az egyik túlkoros gyerek olyanokat mond a kicsiknek, hogy ne izgul anyukád úgyse jön érted. Le fog lépni. Az én fiamnak is suttogott ilyeneket a fülébe.

Meg olyan is volt, hogy mentem a gyerekemért ez a túlkoros kölyök meg nem engedte el a fiamat, amikor szaladt volna elém, hanem visszarántotta a nyakánál fogva. Elém állt a kölyök és azt mondta nem mehetek oda a fiamhoz. Nyilván nem százas az a gyerek, de az óvónők nem tehetnek semmit. Nem is tesznek.

2 hónappal később lelökte a fiamat a 2 méter magas játszókáról. Szerencsére nem sérült meg. Meg olyanokat mondott neki, hogyha elég bátor leugrik magas helyekről.

Hiába jeleztük az óvónőknek, nem tettek semmit, minket küldtek el nevelési tanácsadóba, meg pszichológushoz. Magán pszichológushoz is elvittük a fiúnkat, aki megállapította, hogy a gyerekem szorong. Számomra nyilvánvaló volt, hogy az óvoda miatt, az idősebb gyerekek megijesztik és nem tudja kezelni ezeket a helyzeteket, de az óvónők közölték, hogy a magánorvos szakvéleményét nem veszik figyelembe. Ez van.

Óvodaváltáson gondolkodunk, de mindenhol vegyes csoport van. Már az is eszembe jutott, hogy vidékre viszem korcsoportos oviba és hétköznap a nagyszüleivel lenne, de nem biztos, hogy én azt bírnám, hogy hétvégi szülő legyek. Úgy érzem, ez nem menne.

Másik opció hogy 40 perces útra viszem minden nap egy másik oviba, de az is vegyes csoportos. :-(

Én azt tapasztaltam, hogy az idősebbektől csak a hülyeséget és a negatív dolgokat tanulják el és a nagyon folyamatosan csépelik a kicsiket. Szóval én ellene vagyok, betiltatnám ha tehetném.

2018. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy szimpatikus legyen az óvónő, az mire gondolt pontosan? Kinek legyen szimpatikus? Neked vagy a gyerekednek?

Mit kezdesz azzal hogy valaki abban a fél órában szimpatikus neked, de a gyerekeddel lesz együtt onnantól kezdve, és ha vele nem jön ki, megette a fene azt hogy neked szimpatikus volt.

Tényleg azalapján akarsz dönteni, hogy egy vadidegen ember hogy viselkedik veled fél óra alatt?

Olyan sokan jönnek ezzel, hogy nem iskolát kell választani hanem tanítónőt, ne óvodát válassz hanem óvónőt, de könyörgöm, van 30 esetleg 40 percem arra, hogy valami képet kapjak arról az emberről akin a gyerekem további sorsa múlik. Hogy lehetne ennyi idő alatt ezalapján dönteni? Az első benyomás gyakran téves.

2018. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
17-es válaszoló, teljesen egyetértek veled. A mi csoportunkban több ilyen fiú is volt sajnos, talán annyi előnye volt, hogy egymást is csépelték, nem csak a kicsiket. A szülőkkel ugyanígy mertek viselkedni, az óvónők pedig inkább hátat fordítottak, mert "annyi baj van velük mindig". A gyerekem is szorongott, kértem, hogy tegyék át másik csoportba, de sajnos nem tudtam elérni, mert "akkor majd a többi szülő is át akarja ide-oda rakni a gyerekét". Na az ilyen gyerekeket tenném egy csoportba, hogy tudják, hol a helyük. Ez nem az életkor függvénye egyébként, kicsiben is van rossz gyerek, aki fellök, csíp, nekifejel a másiknak. És lányban is! Csak nem mindegy, hogy egy 10 kilóval több gyerek bántja a másikat vagy egy azonos súlycsoportú. A vegyes csoportokat én is beszüntetném, az óvónőknek lehet, hogy jobb, de a gyerekeknek biztosan nem.
2018. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

17-es ez alapján ne mondd, hogy minden vegyes csoport szr.

A te esetedben az óvónők a szrok.


Nálunk is vegyes csoport van, fiam elég visszahúzódó volt, amikor bekerült.

SOHA nem volt semmilyen agresszió, a nagyok tanítják, segítik a kicsiket, nem pedig bántják. Egyetlen egy "rossz gyerek" van, akivel kicsit nehezebb, de őt is tudják fegyelmezni.

És az, hogy a gyerek eléd áll, meg visszarántja a fiadat: hol volt az óvónő??? Azért ok, hogy nem mindig tudnak mindenre figyelni, de 1: ez nem 1 pillanat alatt történik, 2: ha a szülő megáll az ajtóban, akkor azért odafigyel az óvónő, hogy kiért jöttek, és a ha a gyerek nem veszi észre, akkor szólnak neki, tehát látnak bármi ilyesmit.


SZóval nálad az egész ovi elég rossz lehet, de ettől még nem rossz a vegyes csoport.

2018. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!