Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ovis csoportba irassam...

Milyen ovis csoportba irassam a gyerekem (tiszta v. vegyes) és mi alapján dontsek?

Figyelt kérdés

Városunkban tiszta és vegyes csoport is lesz, plusz megvan a lehetőség, h én dontsek melyikbe kerüljön. Tok jó, de nagy frusztráció is ez a sok opció.

Mi alapján dontsek? Amit lehetett elolvastam előnyökről, hátrányokról de minél többet olvasok annál jobban lebizonytalanodok. A propaganda szöveg szerint a vegyes csoport egy álom, de szülőktől azért nem ezt olvasom...meg persze a legfontosabb a csoport összetétel és az óvónő ami lutri ugye. Ha egyik másik nem stimmel akkor inkább rémálom.

A gyermekekről annyit, h inkább szelid, visszahúzódó típus, de azért ha feloldódott szereti nagyon a gyerekeket. Sosem agresszív és nem is nagyon érti ha a másik gyerek az. Mindenesetre nem domináns vagány gyerek (egyelőre)...

Az oviban indul majd vegyes csoport -mint írtam-indul tiszta csoport. Indul olyan ami a bolcsiseket veszi at és indul egy teljesen új ami kisebb létszámmal indul de az óvónőt még fel se vették.

Szóval a kérdésem az, ha ennyi opció lenne mi alapján döntenétek?

A gyerek személyisége alapján? Akkor ha ilyen melyikbe tipusuba adjam? Melyikben boldogul majd könnyebben?

Az óvónő személye legyen a döntő? Az, h melyik a szimpi? (Amúgy babusgatos tyúkanyó típust keresek)...

Vagy zarjam ki az egyik módszert és válasszak a maradékból? Mi lenne jó?

A kis létszámú jó lenne de az óvónő személye teljesen ismeretlen.

Ha tiszta csooortba kerül és mondjuk a bolcsis csoportba, nem lesz neki nehéz h már mindenki ismeri egymást és ő az új?


2018. febr. 26. 14:18
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Na, amennyivel okosabb lettem:

A vegyes csoport óvónői nagyon kedvesek, szimpik, sugárzik róluk az elhivatottság. Nagyon képben vannak és látom h szeretik a vegyes felállást. Meggyőzőek voltak. DE azt tudom, h az egyik gyereket szeretne, így az ő személye nem tudom meddig biztos.

Illetve azt is tudom, h gyakran a vegyesbe küldik az sni-s gyerekeket. Most is van ott 1-2 verekedős. És keves a lány.

A tiszta csop óvónője is aranyos kedves, sokan dicsérik. Szeretik a gyerekek. Ez alapján mit mondtok?

Gyermekem félénk típus, jobb lenne a korcsoporttal? Vagy dobjam mely vízbe és tanulja meg megvédeni magat? Ovonenik mindkét helyen meggyőzőek.

2018. márc. 1. 12:44
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de én csak korosztályos csoportba íratnám. Nagy szívás a vegyes csoport én semmi előnyét nem tudom elmondani, hacsak azt nem, hogy a beszoktatás könnyebb az óvónőknek. Pár gyereket szoktat, nem egy egész csoportot. A nagyok addig unatkoznak, nagyon unalmas volt minden évkezdés az oviban. Telhesen mas érdekel egy három évest és egy öt évest. A három évesek nem képesek együtt játszásra, némelyik beszélni se bír. Nem viszik őket normálus programokra, sokkal kevesebb az életkorból és nemből adódó lehetséges barát. A nagyok nem szeretnek a kis három évesekkel játszani, zavarják őket. Es mivel utana végig a sajat korosztalyukkal fognak iskolába járni, vegképp nem értem mire jó ez a vegyes csoport. Nekünk nem jött be.
2018. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.. elolvastam a hozzászólásokat, van aki nagyon jól megfogalmazta, hogy mit vesz el a kicsiktől a vegyes csoport. Teljesen egyet értek minden szavával. Mi sem fogunk jó érzéssel visszagondolni a gondtalan ovis évekre, pedig nem az agresszió volt, ami megnehezítette.

Az meg, hogy szimpatikus óvónőt válassz egy butaság. Mi azt valasztottunk és nagyon melléfogtunk. Abban a 20 percben mindenki tud szimpatikusan viselkedni, később derül ki úgyis, hogy milyen lesz a mindennapokban. És az is előfordulhat, hogy a szülőnek szimpi, a gyerek mégse szereti. Ha visszacsinálhatnám, én nem adnám vegyes csoportba.

2018. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nek értem akkor miért erőltetik a vegyes csoportokat ha ennyi a negatív tapasztalat. Vekerdy is ezt támogatja.
2018. márc. 1. 14:46
 25/29 A kérdező kommentje:
Kifejtened bővebben h pontosan nálatok mi nehezítette meg?
2018. márc. 1. 14:47
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Kiscsoportban az, hogy a nagyok nem voltak játszópartnerek, erőfölènyben voltak minden tekintetben. Egy 3 éves semmiben sem veheti fel a versenyt az 5-6 évesekkel. Nem a verekedésre gondolok, de bármikor elvettek tőle bármit, arrébb taszították, osztották az észt. Az enyém sokmindent elmesélt már három évesen. Az óvónők a nagyokhoz hasonlították őket, olyan elvárások voltak kiscsoportban, mint a középsősök felé. Figyelem, kedvesség, nulla az óvónők részéről. A nagyok, akik ki tudták vívni a figyelmet elvették az időt a kicsiktől. Kb mintha ott se lett volna, gond nem volt vele, elvolt - csak éppen az óvónők egyike se fordított rá figyelmet. Ez középső csoportban bukott ki és az óvónő maga mondta, hogy nem jut rá ideje, mert nem vívja ki a figyelmet magának. Ezért nem szeretett járni se. Évkezdésnél külön szenvedés volt, amíg újra azzal kezdte a szeptembert középső és nagycsoportban, hogy újra beszoktatás és a kicsiket tanították öltözni, kezet-fogat mosni, másról se szólt október végéig a dolog. A kicsik sírását se volt öröm hallgatni, de az, hogy nem a nagyok szintjének megfelelő tevékenységgel, dedós mesékkel is töltik az időt a kicsik miatt, az nem fejlesztő. Nagycsoportban is úgy látom, ha egy szinten lennének a gyerekek teljesen más foglalkozásokat tudnának tartani és más óvodákban kirándulni is viszik őket. Nálunk a vegyes csoport miatt el se indulnak velük. Most nagycsoportosként van pár gyerkőc, aki egykorú vele, mondjuk választhat 6 gyerekből barátot, míg homogén csoportban ugye háromszor ennyi gyerek lehetne partner a játékhoz. Itt van, hogy betegek és mindjàrt csak 2 nagycsoportos van a csoportban. Arról nem beszélve, hogy a homogén csoportnál max az évveszteseknek kell beilleszkedni új csoportba, de egy vegyes csoportnál minden évben új gyerekek jönnek, mindig változik a csoport, nem is alakult ki a három év alatt semmi összetartás féle.
2018. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Az még fontos, hogy lehet egy sima csoportban jobban tudott volna érvényesülni, ami gondolom az önbizalom építésében nem lett volna mindegy. Okos és most már kitűnik a nagyok közül, már volt amiben középsőben is lepipálta őket, de szerintem vele egykorúakkal kiegyensúlyozottabb lett volna a dolog. Arról nem beszélve ha osztott figyelmet kaphattak volna az óvónőktől, talán még oviba is szeretett volna járni. Mondjuk ezek nem biztos, hogy a vegyes csoport hibái, nálunk így alakult. Nem értem en sem, hogy miért nyomatják a vegyes csoportot. A nagycsoportban külön gond lehet, hogy nem kapnak megfelelő ingereket, koruknak megfelelő foglalkozást. Nálunk ez megoldott, kúlön időben a csoporton kívül is vannak kiscsoportos és egyéni foglalkozások, ami egyrészt szuper, másrészt eléggé a játéktól veszi el az időt. És az se jó, amikor a kicsik játszhatnak, a nagyokat meg leültetik feladatozni, mert ilyen is van és például az én gyerekemnek nem esik jól, persze, hogy játszana ő is inkább. Egy homogén csoportban nem lennének ilyen kivételek.
2018. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm h leírtad!
2018. márc. 1. 21:52
 29/29 anonim ***** válasza:

20-as, azért mert neked jó tapasztalataid vannak, még nem azt jelenti hogy a nagy átlagban is mindenkinek jó a vegyes csoport. Nekem (17-es vagyok) az a gondom, hogy akinek nem válik be, lásd mi, azoknak nincs választási lehetősége és korcsoportosba vinni a gyereket. Felőlem járassa aki akarja vegyes csoportba a gyereket ha ő úgy érzi, hogy az jó a gyerekének. Az a gondom, hogy felénk minden ovi vegyes és mivel nekünk nem vált be, nem tudom hova vinni, mert nincs korosztályos ovi. A fiam fél az idősebb, nagyobb fiúktól, akik csicskázzák és terrorizálják. Az idősebb lányokkal nincs baja. A kicsikkel viszont nem szeret játszani, mert értelemszerűen kicsik, nincsenek azon a szinten, gyakran nem is tudnak még beszélni sem. A vele egykorúakkal játszik el a legjobban, fiúkkal, lányokkal egyaránt.

Az nem világos számomra, hogy miért kellett megszüntetni az összes korcsoportos ovit egy 60ezres lakótelepen?

2018. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!