Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen oviba? Egyáltalán miért veszi be az óvonő, miért nem küldi haza őket? Most fújnak rám a szülők, hogy rendkívüli szülői értekezlet lesz tartva.

Figyelt kérdés

A történet a következő.

A lányom 4 éves múlt, óvodás.

A télen rengetegszer volt beteg. Ilyenkor mindig otthon volt, még meg nem gyógyult.

Másfél hét betegeskedés után ma ment először oviba.

És mit látok amikor benézek a csoportszobába?

Az egyik gyereknek lóg a t*kony az orrából, a másik a ruhája ujjába törli, 2-3 gyerek meg folyamatosan köhög stb.


Elegem van!


Ha én otthon kikúrálom a lányom és nem viszem betegen, akkor ezt elvárom a többi szülőtöl is!

Most lábalt ki egy betegségből, még le van gyengülve az immunrendszere, nem akarom, hogy az ilyen nemtörődöm szülők gyermekei újra megbetegítsék.


Szóltam az óvónőnek, hogy legyen szíves hazaküldeni a láthatóan beteg gyermekeket, amire nem volt hajlandó.

Ekkor felkerestem az óvodavezetőt, de sajnos ő sem volt segítőkész ez ügyben.

Végül elmentem az intézmény fenntartóhoz (önkormányzat), s ennek következményeként lesz szerdán egy rendkívüli szülői értekezlet ahol ott lesznek az óvodapedagógusok, az önkormányzattól, a helyi orvos és a szülők, aki eljön.


Ez egy kisfalu, s mióta 10 óra körül kihirdették az ovi facebook oldalán a szülőit, azóta kapom az üzeneteket, hogy mi ezzel a célom, meg hogy miért kell ezt csinálni stb.


Úgy gondolom, hogy helyesen cselekedtem.


Szerintetek?


2018. márc. 19. 11:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Orrfolyás és orrfolyás közöttnis van különbség. Ha vizes jó kedű szerinte azzal nncs gond. Mert ugye a gyerek érzékenységétől függ ez októbertől novemberig végig előfordulhat. Ezzel teljesen együtt érzek és tudom nehéz megoldani a felügyeletet. De ha a gyerek lázas levert hasmenése van hány egyértelműenotthon a helye ugyannúgy ha vizesen folyik az orra de annyira be van dugulva nem kap levegőt és sokat kell szívni is otthon a helye. Én sok mindent megértek. 3 gyerekem van tudom milyen nehéz munkába menni ha beteg a gyerek. De ha gyógyszert szed és a fenti tüneteket produkálja otthon a helye. Nem azért mert más gyereke elkapja mert számomra nem ez az első szempont, hanem a sajátom. Egy ki nem kezelt betegségek sok sok gondot okozhatnak. Ami nem pár nap alatt múlik, hanem sok sok hét akkor mi lesz a családdal? Én értem nincs segítség nekünk sincsen mindegyik nagyszülő aktívan dolgozik és messze is laknak 100-200km-re. De mindenki aki gyereket vállalt tudta lesz beteg amikor otthon kell maradni vele. Nem mindennel kell otthon tartani hangsúlyozom de ha komolyabb baja van akkor tessék megoldani a dolgot.
2018. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan ugyanebben a cipőben járunk mi is! Hetek óta megy a harc a csoportunkban, ahová fertőző betegséggel hordja be anyuka a gyerekét, most lesz nálunk is szülői ez ügyben. Gusztustalannak és felháborítónak tartom az ilyen jellegű felfogást, mert szó szerint szarok rá, hogy mit csinál a saját gyerekével, de az hogy ezzel a többit is veszélyezteti az már azért veri a biztosítékot, ja és mindezt úgy, hogy otthon tudna vele maradni! Aki gyereket vállal, annak tisztában kell lennie az olyan alap dolgokkal, hogyha beteg a gyerekem nem viszem be közösségbe és pont! Az ilyen szülőt inkább nem minősíteném!
2018. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
67%

Én óvónő vagyok, és rendszeresen előfordul nálunk is. Volt hogy láztól pirosló arccal hozta a szülő reggel a gyereket, nem engedtem a csoportba, ott helyben lázat mértünk, 38.6 volt szegény kisfiú. Szülő ordibálva hazavitte. Másnap megjelentek igazolással...

Olyan kisfiú is volt, akinél hetekig könyörögtünk, hogy vigyék orvoshoz annyira köhögött, ráadásul mindenki arcába. Mondták hogy semmi baja, csak asztma. Utána egyszer csak 40 fokos lázzal küldtük haza, 1 hónapig nem jött, mert kiderült hogy gócok alakultak ki a szervezetében a sok kezeletlen fertőzés miatt. Olyan is volt, hogy az óvodát be kellett zárni, mert egyikőnk se volt olyan állapotban, hogy dolgozzunk. Akkor persze óriási felháborodás volt. Tudom, hogy baromi nehéz megoldani, és a munkáltatók sem toleránsak,de őszintén: a gyerekvállalásnak ez is része. A legtöbb gyerkőc amúgy is mindennap bent van reggel 7-től délután 4-5ig, magyarul több időt töltenek velünk, mint a saját családjukkal. Ez ebben a korban egyáltalán nem egészséges, de persze szükséges, mert a dolgozó szülőknek nincs választásuk. De az, hogy betegen sem tartják otthon, mert nem tudják megoldani, nem elfogadható. Ezeket gyerekvállalás előtt végig kell gondolni. Van-e értelme gyereket szülni, azért hogy az óvodai később iskolai szüneteket a gyerek végig az ügyeletben töltse? Iskolában a 2,5 hónapos nyári szünet alatt mi lesz vele? Nálunk is nem egy gyerek volt végig benyomva ügyeletre, még 3 napra sem vitték el legalább otthonra kicsit....Tényleg elszomorító. A családok helyzete, és a munkáltatók hozáállása is....

2018. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aki megpróbált megérteni.

Szomorú, hogy sok helyen hasonló a helyzet.


Aki(k) arra céloztak, hogy milyen "sötét" vagyok, mert nem értem meg, hogy két minimálbérből, esetleg hitellel nem engedhetik meg maguknak a szittert, üzenném, hogy de, megértem. Tényleg sok pénz. Nekünk is el kellett pár kevésbé fontos számlát tolni és a tartalékunkhoz is hozzá kellett nyúlni. Többek közt az ilyenekért sem kellene a beteges, fertőző gyerekeket közösségbe vinni, mert ez mindenkinek plussz anyagi megterheléssel is jár.

Az meg szerintem alap, hogy két minimálbérre nemhogy gyereket, de hitelt sem vállal be egy felelőségteljes ember/pár.


Nem szeretnék ebből sértődöttséget, sem megbántani senkit.

Azt szeretném, ha nemcsak a saját érdeküket/ szempontjukat néznék az anyukák, hanem a másik gyermekét is.

Hisz egy gyermeknek joga van egészséges környezetben fejlődni, és egy beteg gyermeknek is joga van az anyukája mellett gyógyulni.

És elhiszem, hogy nehéz megoldani a beteg gyermek felügyeletét munka mellett. Nekem is. A másik szülőnek is. Mindenkinek. De nem lehet az a megoldás, hogy betegen közösségbe viszem, ahol nagy eséllyel megfertőz még néhány gyermeket, amivel megnehezíti az adott gyermek és család életét.

2018. márc. 19. 22:43
 35/55 anonim ***** válasza:
69%

Ez mind szép és jó, amit írtál. DE!

Egyrészt ne szabd meg, ki mikor vállal gyereket. És azt sem tudhatod, hogy előtte milyen munkája volt. Lehet, jól keresett. És lehet, hogy épp most szrban vannak. Ne ítélkezz, a részletek ismerete nélkül.


A másik. Vannak ezek a szülők, és vannak azok, akik le se szrják, hogy te otthon vagy a beteg gyerekeddel. Őt holtra nem érdekli, hogy a gyereke kit fertőz meg, és hogy érzi magát. Ha az óvónéni szólni mer, még őt ugatják le. Na, ezek a szülők baromira nem fognak meghatódni a te szülőidtől. Sőt! El sem fognak menni, és ugyanúgy vinni fogják a beteg gyereküket! Csak épp jól megutáltatod magad velük.

Vagy magukra sem veszik, és ezért nem változtatnak semmin!

2018. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
65%
Miért vállalnak gyereket azok akik mindketten minimálbérből élnek? :D :D
2018. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim válasza:
55%
#36, kormánypártiak gondolom ;)
2018. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Mesélj majd mi volt szülőin.
2018. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak olyan szülők akik felelőtlen módon beviszik a súlyos beteg gyereket az oviba lázasan, meg nem adnak neki gyógyszert és úgy kell könyörögni h orvoshoz elvigyék...persze sok ilyen extrém negatív példa és történet van. De pont ez a réteg az, akit ha ennyire nem érdekel a saját gyereke egészsége szerinted el fog menni egy ilyen szervezett szülőire? Vagy fog hatni rá amit mondasz? Ergó pont ott nem fogsz tudni hatást elérni ahol indokolt lehet a panaszod.


Azért az ilyen alkalmakkor szerintem azok vannak jelen akik foglalkoznak a gyerekükkel, és "számon kérni" pont ezt a réteget szerintem sértőnek tűnhet.


A másik dolog, hogy olyan is van, hogy a gyereknek reggel még nincs komoly tünete, napközben lesz rosszabbul. Vagy mint írtam esetleg allergiás/asztmás ami nagyon hasonló. Te meg mire mész a sajátodért esetleg azt látod, hogy lám a játszótársa "beteg"...pár perc alatt pedig levonsz egy drasztikus következtetést. (milyen felelőtlenek a szülők, miért viszik, óvoda miért engedi stb...)


Nem véletlen vannak ott az óvónők és vannak saját szabályaik mikor küldhetnek el valakit és mikor nem. Ők látják esetleg napközben (nem 2 perc alatt), hogy Pistikének csak a pollenallergiája jött elő vagy lázas/súlyos beteg.

2018. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Akit érdekel még, elmesélném mi történt a szülőin.


Kezdjük ott, hogy a szülők közül 11-en voltak jelen, ami nem túl sok egy 64 gyermekkel működő óvodában. Ebből a mi csoportunkból volt 5 anyuka.


Elsőnek a vezető óvónő ismertete a helyzetet, a szülői okát.

Utánna lehetőséget kaptam, hogy elmondjam, mi a gondom. Ez megtörtént. Próbáltam megértően, mások helyzetét figyelembe véve elmondani a gondolataimat, amit finoman szólva heves érzésekkel fogadtak jónéhányan.

Kisebb vita kerekedett, és bár végig azt hangoztatták, hogy megértik az én álláspontomat is, de az lett a vége, hogy kb. örüljek, hogy én meg tudom oldani a gyerekfelügyeletet, de nem mindenki van olyan helyzetben, hogy ezt megtegye, és ezt nekem is meg kell érteni.

Ezek után az orvos beszélt a betegségek megelőzéséről, terjedéséről, és a már "elkapott" betegségek lefolyásáról, gyógyulási folyamat elősegítéséről.

Volt hozzá pár kérdés néhány szülő részéről.

Úgy érzem, Ő korrekt volt. Véleménye szerint is a gyógyulásak elsősorban otthon kellene megtörténni, mint a gyerek, mint a közösség érdekében. Bár azt is hozzátette, hogy sok betegség már a tünetek megjelenése előtt fertőz.

Ezek után az önkormányzat képviseletében jelen lévő hölgy elmondta, hogy házirend szerint fertőző betegségben szenvedő gyermek közösségbe nem vihető, illetve az óvónő megtagadhatja a gyermek átvételét, ha láthatóan betegség tüneteit (láz, viszkető, nagy felületű kiütés stb.) produkálja, valamint napközben is értesítheti a szülőt a gyermek elviteléről, ha napközben jönnek elő a tünetek, amiről a szülőnek kötelessége gondoskodni. Az óvoda alkalmazotjai nem adhatnak a gyermeknek semmiféle gyógyszert, kivéve az orvos által, papírral igazolt rendszeresen szedett, tartós betegség miatti orvosságot.

Itt is kerekedett kisebb vita, mert azt hitték, hogy "nekem adtak igazat". Mindenki elmondhatta a véleményét, gondolatait.


Végül abban maradtunk, hogy a vezető óvónő mindenkit megkért, hogy akinek fertőző beteg a gyermeke, az legyen szíves otthon tartani.

Viszont hozzátette, hogy egy - két köhögéstől / tüsszentéstől, illetve némi vizes orrfolyástól senki se lásson rémeket; aki szeretné, ilyen kisebb tünetek mellett is nyugodtan hozhassa oviba. Ennek jelenlétére reggel fel kell hívni az óvónő figyelmét, akinek ilyen esetben napközben fokozott figyelemmel kell kísérni a gyermeket, és a tünetek jelentős rosszabbodása esetén értesíteni a szülőt, akinek 1 órán belül kötelessége a gyermek hazaviteléről gondoskodni.

Lázas, hányós, hasmenéses, egyéb fertőző bőrbetegség esetén, illetve átmeneti gyógyszeres kezelést igénylő gyermeket tilos óvodába vinni. Közösségbe bocsájtását orvosi igazolással kell igazolni.


Úgy érzem, volt értelme összehívni a szülői értekezletet. Pontosítva lettek a dolgok.

Már csak abban reménykedek, hogy az óvónők is komolyan veszik, s a súlyosabbnak tűnő beteg gyermekeket kiemelik a csoportból a gyógyulás idejére.

2018. márc. 20. 23:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!