Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen oviba? Egyáltalán miért veszi be az óvonő, miért nem küldi haza őket? Most fújnak rám a szülők, hogy rendkívüli szülői értekezlet lesz tartva.

Figyelt kérdés

A történet a következő.

A lányom 4 éves múlt, óvodás.

A télen rengetegszer volt beteg. Ilyenkor mindig otthon volt, még meg nem gyógyult.

Másfél hét betegeskedés után ma ment először oviba.

És mit látok amikor benézek a csoportszobába?

Az egyik gyereknek lóg a t*kony az orrából, a másik a ruhája ujjába törli, 2-3 gyerek meg folyamatosan köhög stb.


Elegem van!


Ha én otthon kikúrálom a lányom és nem viszem betegen, akkor ezt elvárom a többi szülőtöl is!

Most lábalt ki egy betegségből, még le van gyengülve az immunrendszere, nem akarom, hogy az ilyen nemtörődöm szülők gyermekei újra megbetegítsék.


Szóltam az óvónőnek, hogy legyen szíves hazaküldeni a láthatóan beteg gyermekeket, amire nem volt hajlandó.

Ekkor felkerestem az óvodavezetőt, de sajnos ő sem volt segítőkész ez ügyben.

Végül elmentem az intézmény fenntartóhoz (önkormányzat), s ennek következményeként lesz szerdán egy rendkívüli szülői értekezlet ahol ott lesznek az óvodapedagógusok, az önkormányzattól, a helyi orvos és a szülők, aki eljön.


Ez egy kisfalu, s mióta 10 óra körül kihirdették az ovi facebook oldalán a szülőit, azóta kapom az üzeneteket, hogy mi ezzel a célom, meg hogy miért kell ezt csinálni stb.


Úgy gondolom, hogy helyesen cselekedtem.


Szerintetek?


2018. márc. 19. 11:02
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
62%
Attol hogy taknya nyala egybe van meg nem fertoz le senkit...elotte fertoz ...2: remelem fel tudod fogni hogy nem.mindenki engedheti meg hogy ha beteg a gyerek fizetett segitseget vegyen igenybe..sok helyen nincs nagyszulo sem. 3:annyira sotet vagy mint az alagut ...szerintem is ki lesztek utalva. En szemely szerint az ilyen pattogos okoskodo anyukakat nem szeretem. Foleg ha ennyire ostoba. Jol megkavartad a sz.rt.
2018. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
74%

Úgy őszintén: kérdező! Mit vársz ettől a szülőitől??? Hogy mindenkinek elmondják, hogy kizárólag 100%-os gyereket vigyenek oviba, és amelyiknek csillog az orra, az már maradjon otthon? És ettől hipp-hopp minden szülő mosolyogva bólogat, és holnaptól MINDEN köhintő gyerek otthon marad? Mert te olyan szépen kérted???


Vagy úgy mégis? Mit vársz???

2018. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
47%
Ahol a szülök fejenként keresnek 120-130 ezret, ott nem negedhetik meg maguknak, hogy havi 70-80 ezret ebböl bébiszitterre költsenek, mert ez a havi kajapénzük! Az nem játszik, hogy ilyenkor abban a hónapban (ami ösztöl tavaszig minden hónapra jellemzö) nem esznek!
2018. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
38%
Totál egyetértek. Lassan két hónapja vagyok otthon kisfiammal.Úgy kezdődött, hogy a karácsonyi ünnepségre pár gyerek 39 fokos lázzal bejött, plussz a szintén lázas szüleikkel. Ovis kisfiam elkapta és mivel van még két tesója ezért az egèsz karácsonyt itthon töltöttük betegen. Sőt egy gyerek/ min.1 hét ápolás, tehát 3-4 hét betegség összesen. Aztán mesélte a fiam, hogy ebédnél az egyik ovistárs odahányt a csoportszobába. Hazaküldték az óvónénik..másnap hozták oviba. Szóval 2 hónapja beteg az ovis kisfiam kisebb szünetekkel. Itthon mwgfertőzi a többieket. Arról nem is beszélve, hogy kismama vagyok és én is elkaptam..és nem szedhetek kb.semmit. Nagyon felelőtlenség beteg gyereket oviba küldeni és iszonyat kicseszés másokkal. Ha egy szülő otthon maradna a beteg ovissal..min.10 másik szülő tudna dolgozni a táppénz helyett. Amellett hogy nagyon sajnálom azt a kicsi gyereket aki betegen szenved az oviban. Az óvónéniknek is nagyon nehéz lehet ilyen gyerekekkel foglalkozni.
2018. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom nem tud otthon maradni, de akkor meg nem kell gyerek, nem?
2018. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
34%
Aki csak 120-at keres, az ilyen fizetésre minek vállal gyereket? Ebből nem lehet megélni
2018. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen vérmes vírusgyűlölő voltam, de már belefásultam, totál szélmalomharc sajnos. Természetesen van sok köhögős-orrfolyós, aki kevéssé fertőz, mint egy lappangó egyéb vírus, ami nem is látszik. Hogy mi mikor fertőz, mikor nem, azt lehetetlen megmondani, az orvos is csak tapasztalatokat tud mondani. Szerencsére nálunk az ovi nem ilyen vészes, mondjuk sok a sokgyerekes, így sokan könnyen megoldják, hogy otthon legyenek és kikúrálják őket. De van olyan baráti család, akiktől mi den egyes találkozáskor elkapunk valamit, mióta a nagyobbikuk oviba jár. Már félek találkozni velük...Ha ilyen lenne az ovink totál ki lennék én is. Majd számolj be mi az eredmény, nagyon kíváncsi vagyok!
2018. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
98%
Teljes mértékben igazad van, de vannak olyan gyerekek, akik fürdővizet sem láttak még, nemhogy orvoshoz vigyék őket. Sőt van olyan eset mikor az óvónő jelzi, hogy beteg a gyerek, elviszik és 2 nap múlva igazolassal jön, hogy jöhet közösségbe.
2018. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
86%

Ezen a szülőin szerintem max az lesz, hogy az orvos elmagyarázza az anyukáknak h mely esetben és mikor fertőz egy betegség, illetve hogy mikor mehet közösségbe a gyerek.

Mikor 3 éves volt a lányom, egyfolytában náthás volt. Ezt értsd szó szerint, hol kevésbé, hol jobban, de mindig náthás volt, akkor most tartottam volna otthon 4 hétből 3-at? Enyhe köhögés is belefér (persze ha már túl sokat köhög és/vagy zavarja az alvásban az nem), ennyivel ősztől tavaszig 2-3 napot járt volna csak oviban havonta.

Bébiszittert nagyon nehéz betegség idejére találni, van aki betegségkor alapból nem vállal, illetve olyan illető kell aki nem dolgozik de mégis bármikor ráér, én is próbáltam keresni, 1200 Ft/óráért találtam egy lányt (Pest megye kisváros), ami napi 10 ezret jelent kiadásban, az egy egyhetes betegségre 50 ezer, két hétre 100 ezer(!) Ft, nem hiszem h ezt sok család megengedheti magának, főleg nem egy kis orrfolyás esetén... Arról nem is beszélve hogy mondjuk egy influenza vagy egy hányós virus esetén nem szivesen biznám idegenre a gyerekeket, amikor még nagyon rosszul vannak.

2018. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
89%

A másik dolog ami még felvetődhet, hogy van olyan gyerek aki allergia vagy rosszabb esetben asztma miatt köhög/folyik az orra. (Ami ráadásul szezonális és hetekig is eltarthat, és bizony egyre több gyereket érint. Ja és nem veszélyes) Szóval külső szemlélőként egy taknyos orrból következtetést levonni butaság szerintem.

Az a baj hogy azok a szülők akik eddig is letojták, h tényleg beteg e a gyerek vagy sem és úgy vitték az oviba azokat nem ez a szülői fogja meghatni. (Ott se lesznek) Viszont az átlagszülőket (akik esetleg nálad nehezebb anyagi helyzetben, 120% beleadva próbálják fenntartani a családot) meg fogod sérteni (mert ezzel a váddal gyakorlatilag az ő szülői képességeiket firtatod) és egy burzsuj akadékoskodó nőnek fognak elkönyvelni. Arról nem beszélve h az óvónőket már akkor kellemetlen helyzetbe hoztad mikor felettesükhöz mentél panaszkodni.

Ha a helyedben lennék próbálnék finomítani a dolgokon, mert így durva szerintem.

2018. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!