Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen oviba? Egyáltalán miért veszi be az óvonő, miért nem küldi haza őket? Most fújnak rám a szülők, hogy rendkívüli szülői értekezlet lesz tartva.

Figyelt kérdés

A történet a következő.

A lányom 4 éves múlt, óvodás.

A télen rengetegszer volt beteg. Ilyenkor mindig otthon volt, még meg nem gyógyult.

Másfél hét betegeskedés után ma ment először oviba.

És mit látok amikor benézek a csoportszobába?

Az egyik gyereknek lóg a t*kony az orrából, a másik a ruhája ujjába törli, 2-3 gyerek meg folyamatosan köhög stb.


Elegem van!


Ha én otthon kikúrálom a lányom és nem viszem betegen, akkor ezt elvárom a többi szülőtöl is!

Most lábalt ki egy betegségből, még le van gyengülve az immunrendszere, nem akarom, hogy az ilyen nemtörődöm szülők gyermekei újra megbetegítsék.


Szóltam az óvónőnek, hogy legyen szíves hazaküldeni a láthatóan beteg gyermekeket, amire nem volt hajlandó.

Ekkor felkerestem az óvodavezetőt, de sajnos ő sem volt segítőkész ez ügyben.

Végül elmentem az intézmény fenntartóhoz (önkormányzat), s ennek következményeként lesz szerdán egy rendkívüli szülői értekezlet ahol ott lesznek az óvodapedagógusok, az önkormányzattól, a helyi orvos és a szülők, aki eljön.


Ez egy kisfalu, s mióta 10 óra körül kihirdették az ovi facebook oldalán a szülőit, azóta kapom az üzeneteket, hogy mi ezzel a célom, meg hogy miért kell ezt csinálni stb.


Úgy gondolom, hogy helyesen cselekedtem.


Szerintetek?


2018. márc. 19. 11:02
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
77%
Bírom ezeket a nagy érveket, hogy nem mindenki tudja megoldani h napokra otthon maradjon a gyerekével... És?? Ez miért kéne a kérdező v bárki más problémája legyen? Ő vállalta gyereket, nyilván tudta h lesz amikor beteg lesz és otthon kell vele maradni. Akkor sem az a megoldás h betegen bevisszük oviba, hadd fertőzze meg a többieket is... Ezzel persze ugyanúgy pénzkiesest okozva a többi szülőnek is, hisz akkor nekik is otthon kell maradni a gyerekkel és a gyogyszer sem 2 Ft. Semmire sem mentség, h nem tudja megoldani... Menjen el GYÁP-ra a gyerekkel, ő vállalta, oldja is meg és lehetőleg ne más kárára!
2018. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az utolsónak, nem értem miért lett lepontozva... Nyilván sokan magukra ismertek.

Mindenkinek magánügye, hogy nem tudja hova tenni a gyereket, ha beteg. Oldja meg, ahogy sokan masok is meg tudjak oldani. El kell menni vele táppénzre (gyápra, 12 éves korig lehet) és kész. Gyerekvállalás elott azért feltételezem tisztában vannak az emberek, hogy lesz majdnem beteg a gyerek. Nyilván nem egy kis orrfolyás v köhögesrol beszélek, hanem mikor lázas a gyerek vagy kiütéses vagy úgy köhög h már majdnen megfullad és persze a kezét nem teszi oda, mert azt minek.. Ezzel megfertőzve a tobbi gyereket is. Próbálnád kikuralni és helyrehozni a saját gyereked, erre épp hogy sikerül, beviszed ovi és már másnap ismét beteg. Ez azért felháborító.

De ezzel a legkönnyebb érvelni, hogy nem mindenki tudja megoldani. Hat pedig de, meg lehet oldani és meg is kell. És nem, az nem megoldás h beviszem hadd fertozze meg a többieket is.!

2018. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggeli nyilt nap tapasztalatai az oviban: egy gyereknek már reggel 8 előtt 39 fokos láza volt - nem hiszem hogy ez otthon nem tünt fel a szülőknek, igy az óvónők szóltak nekik és jöttek érte.

A nyilt napra az egyik anyuka behozta a 1,5 éves gyerekét, akivel még otthon van, akinek szó szerint taknya-nyála egybefolyt, sürü zöld cucc jött a gyerek orrából, a nyála annyira folyt hogy a fél pólója is csupa nyál volt, és ő még abban a korban van hogy mindent összetapiz, mindent megfog stb. - ennyit arról hogy ne vigyünk beteg gyereket közösségbe...

2018. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
38%

Teljesen egyetértek veled! Minden második héten itthon van szeptember óta a lányom betegen. Csak azóta mióta óvodás! Pedig amíg nem volt ovis addig is szinte napi szinten játszott más gyerekekkel, mégsem volt szinte soha beteg! Nekem aztán ezek alapján hiába magyarázkodna bárki, hogy nem fertőz a gyereke.. Én AZÓTA sem tudtam elmenni dolgozni, mert mindenhol azt kapom az arcomba, hogy mit képzelek, hogy kéthetente nem megyek dolgozni, keressek mást, aki hajlandó ezt tolerálni. Nekem sincs semmi segítségem, apukának olyan munkája van, ahol szintén nem tolerálják a többszöri táppénzt, nagyszülők messze laknak. Ha mi megtudjuk oldani (bár igaz, hogy kényszerből és nem jókedvünkben) hónapok óta azt, hogy csak egy kereset van, mert a kicsi mindig itthon van betegen, akkor mindenki más is megtudja oldani, csak nem akarja. Mert mennyivel kényelmesebb nagyon sokaknak a beteg gyereket bevágni oviba (had fertőzze csak azokat akik akkor gyógyultak meg, kit érdekel gondolkodással), hogy tudjanak menni dolgozni, mert egy fizetésből nem telne nekik műkörömre meg drága ruhákra.(tisztelet annak az 1-2 kivételnek 100 főre számolva) Mert sajnos én ezt tapasztalom, akik bent a leginkább nyávognak, hogy nekik muszáj a munka mert egy fizetés nem elég és nem tudja hova tenni a gyereket, azokon lógnak a leginkább a márkás cuccok, meg virít a műköröm a kezükön meg még sorolhatnám. Mert az ilyeneknek fontosabb az, hogy ezekre meglegyen a pénzük, mint az, hogy a szerencsétlen beteg gyermekét otthon ápolja, gyógyítgassa. Undorító ami manapság már sok helyen folyik.. Nálunk legalábbis teljesen ez a tendencia, és 1-2 ismerősöm is ilyen dolgokról panaszkodott nekem, akiknek másik oviba jár a gyerekük. Csak gratulálni tudok ehhez a morálhoz...


Remélem sikerül valami érdemlegeset elérned az ügy érdekében, további sok kitartást! :) és ne foglalkozz mások beszólogatásaival, attól mert ők többen vannak, nem azt jelenti, hogy neked nincs igazad csak azért mert te egyedül vagy.

2018. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos, hogy orrfolyással is beviszem a gyerekem. Nem fogok egész télen otthon lenni a gyerekkel, régen nem is csináltak belőle ekkora hisztit. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb betegség akkor fertőz mikor még nincs is tünete. Így a gyereked akkor is ugyanilyen sokszor lenne beteg

ha az első takonycsíknál, vagy hapcinál hazavinnék a gyerekeket. Teljesen normális, hogy gyakran beteg a gyerek 6 éves koráig. Ha jó kedvű, jól eszik, jól alszik, menjen nyugodtan oviba!

dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!