Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen oviba? Egyáltalán miért veszi be az óvonő, miért nem küldi haza őket? Most fújnak rám a szülők, hogy rendkívüli szülői értekezlet lesz tartva.

Figyelt kérdés

A történet a következő.

A lányom 4 éves múlt, óvodás.

A télen rengetegszer volt beteg. Ilyenkor mindig otthon volt, még meg nem gyógyult.

Másfél hét betegeskedés után ma ment először oviba.

És mit látok amikor benézek a csoportszobába?

Az egyik gyereknek lóg a t*kony az orrából, a másik a ruhája ujjába törli, 2-3 gyerek meg folyamatosan köhög stb.


Elegem van!


Ha én otthon kikúrálom a lányom és nem viszem betegen, akkor ezt elvárom a többi szülőtöl is!

Most lábalt ki egy betegségből, még le van gyengülve az immunrendszere, nem akarom, hogy az ilyen nemtörődöm szülők gyermekei újra megbetegítsék.


Szóltam az óvónőnek, hogy legyen szíves hazaküldeni a láthatóan beteg gyermekeket, amire nem volt hajlandó.

Ekkor felkerestem az óvodavezetőt, de sajnos ő sem volt segítőkész ez ügyben.

Végül elmentem az intézmény fenntartóhoz (önkormányzat), s ennek következményeként lesz szerdán egy rendkívüli szülői értekezlet ahol ott lesznek az óvodapedagógusok, az önkormányzattól, a helyi orvos és a szülők, aki eljön.


Ez egy kisfalu, s mióta 10 óra körül kihirdették az ovi facebook oldalán a szülőit, azóta kapom az üzeneteket, hogy mi ezzel a célom, meg hogy miért kell ezt csinálni stb.


Úgy gondolom, hogy helyesen cselekedtem.


Szerintetek?


2018. márc. 19. 11:02
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
43%

A legtöbb szülönek nincs lehetösége otthon lenni a gyerekkel, mert akkor rövidesen ninsc munkája! Azt csak nagyon kevés helyen tolerálják, ha az anya hetekig nincs ott!


Aki meg ilyen butaságot leír, az eleve nem vitaképes:


"Erre az oviba meg egy bárányhimlős gyerek is volt mert nem tudtaj rá otthon vigyázni. "


UGYANIS a bárányhímlö a kiütések megjelenése ELÖTTI két hétben fertöz, amikor már látható, akkor nem.

2018. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
82%
2 hétig volt itthon a lányom hörghuruttal. Antibiotikumot is kapott. Meggyógyult, de a köhögés még hetekig elhúzódott. Simán mehetett oviba, mert nem fertőző beteg. Ilyenkor is tartsam otthon? Én is mérges vagyok a beteg gyerekeket behozókra. Amikor hetekig köhögött, szóltam minden szülőnek, hogy ez van, de már nem fertőz. Mindenki megértette. Te ennek utánajártál vagy esetleg orvosi végzettséggel vizsgálod meg a szemeddel a gyerekeket?
2018. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy orvos ez, csak valami unatkozó anyuci. Valószínűleg nem csak a szülői miatt orrolhatnak rá...
2018. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
69%

Nem egészen tudom mit képzelsz magadról mi az , hogy mondod az óvónőnek hogy küldje haza a gyereket??

Hányós , magas lázas, láthatóan kimlőd gyereket küldenek haza, azért mert folyik az orra meg köhög azért nem, egyébként meg ez van, hidd el nem csak ott ebben a kis faluban, hanem az egész országban sőt az egész világon ha közösségbe jár a gyerek.

Ettől meg a gyerekeknek nem lesz semmi baja, csak erősödik az immunrendszere.

Mily meglepő én külföldön élek, és itt is ugyanez van, aztán amire öt hat évesek addigra megerősödik a szervezetük.

teljesen felesleges volt pattognod, mert attól hogy szülői lesz, attól az óvónő ugyanúgy nem fogja hazaküldeni az orrfolyós gyereket, mert egyáltalán nincs hozzá joga, a gyerekek orra ugyanúgy folyni fog, a szülőknek pedig ettől nem lesz pénzük bébiszitterre. Csak jól megutáltatod Magad.

2018. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok orvos, sem unatkozó anyuka, hanem dolgozó ember!


Viszont az olyan gyerek, akinek t*knya-nyála egyben van, szerintem nem közösségbe vihető! Akárki akármit is mond.


Én elhiszem, hogy nehéz megoldani. Nekem is.

Mi sem jókedvünkből vagy a mérhetetlen sok pénzünk miatt fizetünk ki betegség esetén napi 6-9x850 ft-ot, plussz gyógyszer, plussz a szitter szállítása. Mégis megteszem.


A másik az, hogy valószínűleg a gyereknek is jobb, ha otthon gyógyul.

2018. márc. 19. 11:32
 16/55 anonim ***** válasza:
67%
Édesanyám óvónő, sok érdekes sztorit hallok tőle. Vannak szülők, akik sajnos nem tudják megoldani a gyermek elhelyezését, az óvónőnek pedig nincs hatásköre hazaküldeni a gyereket köhögés/orrfolyás miatt. A szomorúbb eset, amikor az anyuka otthon van, de a vírusos hasmenéses gyerekét egy nap otthonlét után képes volt az oviba vinni, mert nem bírt már vele. Nevelve nincs, mert a szülő türelmetlen, nem következetes a gyerekével szemben, ha hisztiszik, akkor a kezébe nyomja a tabletet/telefont, és ezzel minden el van intézve. Egy ceruzát nem tud 6 éves létére megfogni, nincs szegénynek semmi se tanítva. Az ilyen szülőkre nem lehet hatni. Hiába mondja neki az óvónő, hogy ha otthon van, ne hozza a beteg gyerekét a közösségbe, még ő van felháborodva, hiszen joga van a gyereknek óvodába járni.
2018. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
48%

" Viszont az olyan gyerek, akinek t*knya-nyála egyben van, szerintem nem közösségbe vihető! Akárki akármit is mond. "


Bocsi,röhögnöm kell, szerinted ki nem sz@rja le , hogy szerinted ki vihető, vagy ki nem?

2018. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
85%

Hat, ha az en lanyom nem mehetne oviba egy kis orrfolyassal meg köhögessel, akkor szerintem oktobertöl nem sokat lett volna közössegbe... (Nemetorszagban elünk) Termeszetesen amikor hanyt vagy lazas volt, nem vittem.

Szerintem nem volt szep huzas töled, de kivancsian varom, mit mondanak a szülöin.

2018. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
64%

Mondd, te direkt vagy ennyire sötét?!:D

Szerinted ha van egy család, ahol a két szülő minimálbérért dolgozik, és mellé még mondjuk van egy hitelük is, akkor képesek bébiszittert fizetni? Nem azért nem teszik, mert nincs kedvük. PÉNZÜK nincsen rá. Vagy majd szerinted találnak valakit, aki csak úgy, kedvességből egész álló nap figyel egy beteg gyerekre?

2018. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem kezdd el nézegetni, hová tudnátok költözni minél előbb, mert hogy konkrétan kki lesztek közösítve, az innen nézve tény
2018. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!