Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen vagy ne menjen óvodába?

Menjen vagy ne menjen óvodába?

Figyelt kérdés
A lányom novemberben tölti a 3 évet, így csak tavasztól kellene járnia. Mégis gondolkodom rajta, hogy talán szeptembertől már járnia kellene, mert szegénykém unatkozik itthon, vágyik a többi gyerek társaságára. Viszont nem szobatiszta még, inni csak cumisüvegből hajlandó, én meg itthon vagyok amúgy is a tesóval, aki 2 hónapos. És amúgy is, úgy hiányozna, sajnálnám "lepasszolni". Mit tennének ? Hogy csináljam ? Májusban beiratkozás, dönteni kell.
2018. ápr. 27. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Szeptemberig még van idő szobatisztaságra, ha ő is igényelné, vinném szeptembertől. A többiekkel egyszerre kezdeni jobb, mint újként bekerülni egy már összeszokott csapatba.
2018. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Most 2 hónapos a tesó? Akkor beíratnám oviba
2018. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Amiatt is aggódom, hogy ugye először sokat fog hiányozni betegség miatt, amit összeszed a többiektől. Azt mind elkapja majd a kicsi is :(
2018. ápr. 27. 18:07
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
De onzo vagy amiert csak a kicsi egeszsegere gondolsz!!! Az a baj hogy a kicsi el elkapja majd mind''' es az nem baj h a nagyobb is beteg lesz?!!!!!es sztem most ad be szeptembertol, mintsem egy ossze szokott csapathoz erkezik es nem talalja a helyet a tobbiek kozt
2018. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Abban még tudnátok segíteni, hogy hány órára kell vinni, és mikor lehet már elhozni ?
2018. ápr. 27. 18:16
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem írtam olyat, hogy az nem baj, hogy a nagy beteg lesz ! Természetesen baj és pont emiatt sem akarom elengedni, mert féltem !
2018. ápr. 27. 18:17
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Hát azért várd meg, hogy felveszik e, mert nem kötelességük.
2018. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

szerintem is vidd szeptembertől, ha a nyáron szobatiszta lesz (azon legyél! :)) jobb együtt kezdeni a csoporttal, mint ha bedobnád őt egy összeszokott "gyerekseregbe", akik között már kialakultak a barátságok.

tudtommal 4 órára kötelező csak az ovi, szóval viheted őt úgy, hogy ebéd után hazahordod, bár ezt nem ajánlanám, mert ha már dolgozni fogsz, kénytelen lesz ottaludni, olyankor meg nagy szenvedés a gyereknek, hogy eddig nem kellett, most mégis miért... de hordhatod úgy, hogy reggeli után, és alvás után egyből mész is érte. persze ezt az ovival kell egyeztetni, hogy mennyire megoldható így.

2018. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Általában reggel 8ig kell beérni és ebed után el lehet hozni
2018. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Biztos hogy nem vinném most oviba ha a kistesó csak 2 hónapos és otthon vagy vele. Egyrészt a betegségek miatt, másrészt azért mert a nagy úgy fogja érezni hogy lepasszoltad.

Nekem a nagy pont 3 évesen kezdett januárban ovit, ekkor a kicsi 7 hónapos volt. A nagy folyton beteg volt, szó szerint 1 hét ovi, 2 hét otthon. A kicsi is mindig mindent elkapott tőle, és neki általában hosszabb lefolyású volt minden betegség, ezért mindig pont mire ő is kigyógyult a nagy már hozta is haza a következő betegséget.

Ezenkívül bár a nagy nagyon akart menni oviba és várta az ovit, két hét után ez a kedv alábbhagyott, és sokat sírt.

Igazán csak akkor szerette meg az ovit mikor a kicsi is ovis lett 2,5 évesen, és így látta hogy nem csak neki kell elmennie otthonról, nem vagyok már itthon a tesóval, hanem mindkettőjüknek mennie kell.

Szóval mivel a lányodnak csak jövő szeptembertől kötelező az ovi (mért írtad hogy tavasztól kell járnia?) én biztos nem vinném most, hanem megvárnám azt a plusz egy évet. Nem marad le semmiről, és a családi béke is jobban biztosítva lesz.

2018. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!