Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen vagy ne menjen óvodába?

Menjen vagy ne menjen óvodába?

Figyelt kérdés
A lányom novemberben tölti a 3 évet, így csak tavasztól kellene járnia. Mégis gondolkodom rajta, hogy talán szeptembertől már járnia kellene, mert szegénykém unatkozik itthon, vágyik a többi gyerek társaságára. Viszont nem szobatiszta még, inni csak cumisüvegből hajlandó, én meg itthon vagyok amúgy is a tesóval, aki 2 hónapos. És amúgy is, úgy hiányozna, sajnálnám "lepasszolni". Mit tennének ? Hogy csináljam ? Májusban beiratkozás, dönteni kell.
2018. ápr. 27. 18:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, hogy tavasztól mennie kell, mert novemberben betölti a hármat.
2018. ápr. 27. 19:31
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Akkor vinném, mikor oviköteles, tehát jövő szeptemberből. A testvérféltékenység melegágya, ha a nagy jár ilyenkor. A kicsi immunrendszerének nem mindegy, hogy fél vagy másfél évesen kapja el a sok betegséget.
2018. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem félre értetted a védőnőt (vagy butaságot mondott). Tavasszal kell beíratni, hogy szeptembertől mehessen.
2018. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is félreértetted, a törvényben úgy van, hogy az óvoda csak az, abban az évben, augusztus 31.-ig betöltött 3 évest köteles felvenni. Ha van hely, akkor felvehetik előbb is, de, hogy tavasszal mi értelme lenne, nem tudom, járna 2 hónapot?
2018. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

A betegséges részhez szólnék hozzá: közösségben elkerülhetetlen, de egyben pozitív is. Ez valóban edzi az immunrendszert, megtanítja felismerni az egyes kórokozókat. A durvábbakat meg lehet előzni oltással, de a téli takonykórok nem feltétlenül kikerülhetőek.


De szerencséd is lehet: a lányom szeptember óta jár oviba és egyszer sem volt olyan betegsége, ami miatt itthon kellett volna maradnia. Enyhe orrfolyás volt a "legdurvább". A másik véglet egy csoporttársa, aki 3 hétig otthon van, két nap ovi, aztán sormintában ismétlik.

Előre nem lehet tudni, hogy milyen az immunrendszere, mennyire lesz beteges. Az is lehet, hogy 1-2 náthával megússzátok a teljes téli szezont.

2018. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Én vinném.

Nekünk februárban született a kicsi, a nagy szeptemberben kezdte az ovit, akkor töltött a hármat (1 héttel a szülinapja előtt lett szobatiszta).

Mi így terveztük az egészet, így volt ideje a nagynak megszokni a kicsit és nem volt az, hogy jajj ő most le van passzolva.

A betegség ha nem ebben a szept.ben, akkor a követkzőben tarolja majd le a családot, ez ilyen.

(Nálunk azokat kellett beíratni most, akik dec. 31-ig betöltik a hármat)

2018. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

15-ös: persze, marhára pozitìv ha a kicsi is 6 hónaposan elkapja az összes ronda ovis betegséget (nem csak orrfolyàsra kell gondolni, hanem pl hányós-hasmenős vìrusra, ami tényleg végigmegy az egész csoporton). Sokkal jobb ha ehelyett inkább 1,5 évesen kezdi elkapni ezeket.

Az ovi a kérdező gyerekének csak jövő szeptembertől lesz kötelező. A védőnő biztos úgy értette h tavasszal kell beiratni majd h szeptemberben kezdhessen.

2018. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
a beiratkozás megtörténhet most, legalább biztos oda mentek majd, ahova szeretnétek... ha hívnak mondod h még nem mentek most. (nálunk legalábbis így működik)
2018. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

En nem iratnan be most! Tobb ertelmes anyuka mar leirta az esz erveket!

Nalunk hasonlo a szituacio. Szeptemberben tolti a 3-at, juniusban jon a teso. Senkit nem akarok kitenni annak a sok rossz dolognak.

Vigyetek sokat jatszora, jatszohazba, esetleg csaladi napkozibe. Semmi hatranyt nem fog szenvedni!

Legyet egyutt addig amig lehet!😉

2018. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!