Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fiam "elballagott" az oviból,...

Fiam "elballagott" az oviból, most minden nap sírhatnékom van. Nagyon lelkis vagyok, de azért nem gondoltam hogy ennyire megvisel majd. Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
Pedig a lányom is már iskolás, akkor nem volt ennyire bőghetnékem, mikor ő hagyta le az ovit. Talán mert tudtam hogy a fiam még úgyis hátra van. Most kicsit belehaltam ebbe :-( Állandóan ovis apró emlékek járnak a fejemben, és hogy milyen pici volt még nemrég. Gondolom ez inkább rólam szól, nem tudom feldolgozni az elmúlást, hogy ilyen gyorsan felnőnek?
2018. jún. 4. 09:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
63%
Nem, hálistennek én felnőttként vállaltam gyereket, így eleve tisztában voltam vele, hogy felnőnek
2018. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%
Te minden szar miatt p...csogsz? Elég nehezen elviselhető nő lehetsz.
2018. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
51%

F#sznak kell ez a hiszti a semmin.

Mit csinálsz majd ha leérettségiznek és elköltöznek?

Megölöd magad vagy majd őket tartod lelki terrorban?

2018. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de betegesen nyilatkozol róla.
2018. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
58%

"Nagyon lelkis vagyok, de azért nem gondoltam hogy ennyire megvisel majd. "

Elegen bántottak előttem, én most vigasztallak.

A legszebb és egyben a legnehezebb korszak az ember életében: amikor a gyerekei egészen kicsik. Csupa varázslat és csoda, ahogy bontakozik az értelme, ahogy beszélni kezd, nagy élmény azoknak, akik tudnak erre figyelni.

De felnőnek a gyerekek - és ez a természetes. Bizony tragédia, nagyon nagy baj, ha valakinek babakocsiban kell tolnia - a már 8-10 éves gyerekét, vagy 30 évesen is etetni kell, mert gyógyíthatatlan beteg.

Tehát vigasztaljon, ez az egészséges, a természetes, és az a jó, ha nem próbáljuk őket visszahúzni az útjukon, hanem segítjük, hogy rátaláljanak a saját-útjukra - ez a nevelés.

Igen, az élethez hozzá tartozik a halál is, a keletkezéshez az elmúlás. De a szépség is csak ezért van.

Egy szép Radnóti írás:

"Mikor múlik el a gyerekkor? S mikor az ifjúság? S az élet? Észre se venni.

Kétszer leshettem csak meg a pillanatot, mikor a szirom elhagyja helyét s a földre perdül. S tulipán volt mind a két virág és mind a kettő fehér."

2018. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Látom nagyon egymásra találtak itt most a lelkileg topon lévő anyukák, de igazából lehet pont ez kellett, mert kirángattatok kicsit a letargiámból, köszi :-)
2018. jún. 4. 10:29
 7/38 A kérdező kommentje:
Neked külön köszönöm kedves "utolsó", nagyon szép az idézet, és vigasztalóak a szavaid :-)
2018. jún. 4. 10:33
 8/38 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az itt válaszólok 80%-ának nincs is gyereke. Vagy ha mégis akkor nagyon sajnálom őket, amiért ilyen érzéketlen tapló szülő jutott nekik. Az én fiam is most ballagot el. A ballagás megható volt, és persze volt egy is sírás is. Ez természetes hiszen olyan gyorsan megnőnek. Egyik nap még a karodban tartod őket, másnap meg már kész felnőttek. Akinek lelke van azt persze hogy megérinti, attól hogy ez természetes dolog. A gyerekek felnőnek ez az élet rendje. Inkább örülj annak hogy vannak neked, őrizd a szép emlékeket mikor még picik voltak, és próbáld elfogadni hogy az már a múlt. Fel a fejjel!
2018. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
11%
Miből gondolod, hogy az anyukák gyűltek itt össze? Én speciel childfree vagyok és nem tervezek így meghülyülni...
2018. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
48%
Van gyerekem,utolsó. Nem volt óvodás ballagása- hála az égnek, mert teljesen értelmetlen marhaság. Általános iskolai volt már neki, egyetlen síró ember se volt jelen. Miért kell sírni ? Az az öröm, hogy normális a gyerekem, normalis rendben folyik az elete, felnő, értelmes ember válik belőle. Nem akartam soha, higy kisgyerek maradjon, nekem mindig az volt az élmény, amikor többet, jobbat tudott, mint előtte, élveztem ahogy nő, öklösödik, erősödik. Azt kellett volna a kérdezőnek ünnepelnie, hogy a gyerek iskolaba megy, nem az ovodat siratni
2018. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!