Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fiam "elballagott" az oviból,...

Fiam "elballagott" az oviból, most minden nap sírhatnékom van. Nagyon lelkis vagyok, de azért nem gondoltam hogy ennyire megvisel majd. Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
Pedig a lányom is már iskolás, akkor nem volt ennyire bőghetnékem, mikor ő hagyta le az ovit. Talán mert tudtam hogy a fiam még úgyis hátra van. Most kicsit belehaltam ebbe :-( Állandóan ovis apró emlékek járnak a fejemben, és hogy milyen pici volt még nemrég. Gondolom ez inkább rólam szól, nem tudom feldolgozni az elmúlást, hogy ilyen gyorsan felnőnek?
2018. jún. 4. 09:56
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem, hogy miért kell bunkónak lenni azzal aki érzékenyebb. Vagy már szégyen a mai világban ha az embernek érzései vannak, és nem sz**r le mindent magasról.
2018. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdező!

Bocs hogy offolok, nem fogok a kérdésedre válaszolni. A te érzéseid, ezen is túlleszel, semmi gond.

Csak az első oldal válaszait olvastam végig, de döbbenet, hogy mennyi frusztrãlt, primitív nő van itt. Alig várják az ilyen kédéseket, hogy lecsaphassanak. Az ilyen embereket a való életben elnyomják, megalázzák, nulla önértékeléssel rendelkeznek, de egy pillanatnyi megkönnyebbülést kaphatnak, amikor itt fröcsöghetnek. Egy egészséges lelkületű ember így nem reagál, megha nem is tetszik neki valami. Annyira hálás vagyok, hogy nekem nem ilyen életem van!!!

Boldog életem van és nem okoz örömöt, hogy másokat bántok! 😊

2018. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
76%
Én nem akarom bántani a kérdezőt, de az "elmúlás", meg "belehaltam" szavak itt már kissé betegesek. Szóval kérdező, lelkileg meg kell erősödnöd. Mi lesz, ha pl. egy szép napon összeverve jön haza az iskolából, vagy valami komoly trauma éri? Hogy fogod tudni majd megvigasztalni? Hogy akarsz így a lelki támasza lenni?
2018. jún. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
71%

Már bocs utolsó, de írta, hogy a gyerek előtt bőgve nosztalgiázik? Nem az az erős akinek nincsenek érzelmei, hanem aki képes eltakarni őket ha kell! Ez így nem tiszta, sosem hallottál még erről?

A legtöbb édesanya sír amikor a gyermeke bánat-vagy örömkönnyeket csal a szemébe, de amint a gyermek ott terem, mosoly, erő, magabiztosság amit sugárzunk! Kérdezd csak meg édesanyádat hogy amikor erőt sugárzott neked, bizony mennyire sírt amikor már nem láttad! Meg fogsz lepődni, ha ilyen naiv vagy.


A gyerek előtt erősnek mutatja magát az ember, de egymásnak, anya-társaknak nyugodtan ki lehet adni a gőzt és könnyeket! Hidd el, mégegyszer: nem attól vagy erős ha nem visel meg valami. Hanem attól ha a megfelelő személyek előtt nem mutatod!

Sokat kell még tanulnod....

2018. jún. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Bocs, most néztem hoyg jöttek még válaszok! Köszönöm mindenkinek, azoknak is, akik kicsit "odamondtak" nekem, pl gondolok a 33-asra, Neked is igazad van. Valószínű pszichiátriai eset vagyok, kicsit beteges, de csak végső esetben szeretnék orvosi segítséget kérni, ha lehet. Ha már nagyon azt érzem hogy átléptem egy határt az érzelgősködésemmel. Nem szeretnék bogyókat szedni, és hát a dokik előszeretettel alkalmazzák a hangulatjavítókat stb...
2018. jún. 8. 13:22
 36/38 anonim ***** válasza:
66%
33-as vagyok. Nem azt mondjuk, hogy fordulj orvoshoz és szedj bogyókat. Azt szeretnénk, ha MAGADTÓL megerősödnél lelkileg. Mert túlérzékeny vagy. Tudod, a lélek is olyan, mint az izom. Meg tudod edzeni.
2018. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem igaz. Aki hiperszenzitív (van ilyen), az olyan marad. 34 éves vagyok, mindegy a lelkemnek hányszor került "edzésbe", képes vagyok bármi szirszarért bekönnyezni. Az eszemmel TUDOM hogy abba kell hagynom, mondom magamban hogy elég, fel a fejjel, nincs is semmi gáz, de egész egyszerűen csorognak a könnyek, mint egy csap! Abszolút mintha a szemem es a gondolataim nem egyazon testben lennenek. Volt hogy már megnyugodtam "agyban", de a könnyek peregtek szakadatlanul, piros lett az arcom, stb. Akinek nincs ilyen baja, az sosem fogja átérezni.
2018. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Igenis lehet változtatni, csak akarni kell. A gyerek érdeke az első!!! A túlérzékenység egy idő után simán átcsaphat depresszióba.
2018. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!