Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fiam "elballagott" az oviból,...

Fiam "elballagott" az oviból, most minden nap sírhatnékom van. Nagyon lelkis vagyok, de azért nem gondoltam hogy ennyire megvisel majd. Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
Pedig a lányom is már iskolás, akkor nem volt ennyire bőghetnékem, mikor ő hagyta le az ovit. Talán mert tudtam hogy a fiam még úgyis hátra van. Most kicsit belehaltam ebbe :-( Állandóan ovis apró emlékek járnak a fejemben, és hogy milyen pici volt még nemrég. Gondolom ez inkább rólam szól, nem tudom feldolgozni az elmúlást, hogy ilyen gyorsan felnőnek?
2018. jún. 4. 09:56
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
81%
A childfree woman titokban lepontozgat but megszólalni már nem tud. Funny.
2018. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
Ez a childfree válaszoló egyben brainfree is... Legalábbis, a megnyilvánulásai és az, hogy nyilvânvalóan kategóriát tévesztett, erre engednek következtetni!
2018. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
71%

Hát, komolyan, nagyon jófejek az itt hülyülő anyukák!😂tényleg, szuperek vagytok! A "chidlfree" single pedig ácsingózzon továbbra is itt a gyerekes topikban, és tanuljon egy kis humort!


Szval kérdező, akár én is kiírhattam volna a kérdésed. Mindenen elérzékenyülök, az ovis anyák napján is nyeltem a könnyeimet, olyan édesek voltak a kis embergyerekek (ja, bocsi, volt ezzel kapcsolatban egy kérdés, amelynek a válaszadók szerint az volt a tanulsága, hogy normális anyák általában utálják az ovis anyák napját, eszük ágában sincs elérzékenyülni, és mekkora idióta az, aki mégis megteszi).


Szval, én mint idióta nagyon érzékeny anyuka, bizony már előre félek attól, hogy jövőre milyen nehéz szívvel fogjuk otthagyni az ovit. Mert bizony, én is imádom a fiam oviját. Sikerült annyira szuper óvónéniket kifognunk, hogy örökre hálás leszek Nekik azért az áldozatos munkáért, ahogyan a fiamat terelgették. A fiam is nagyon szereti Őket, az ovit, a kis társait, a barátait.

Egy időszakot fogok búcsúztatni, azt a korszakot, amikor még nem kellett másról szólnia az életünknek, mint önfeledt játékról, szabadon eltölthető szabadidőről. Bizony, én legalább annyira élvezek ovi után bicajozni egy nagyot, vagy rohangálni a parkban hazafelé menet, nyalni egy nagy fagyit, vagy játszóterezni az ovistársakkal. Ezek mind hiányozni fognak, a szívem összeszorul, ha arra gondolok, hogy jön majd a délutáni leckeírás, nem ritkán a kínlódás a lefáradt gyermekkel, amikor legszívesebben megírnám helyette a leckét, hogy Ő továbbra is csak játszon, ahogy egy 7-8 évesnek még kellene.

Szval várhatóan nagyon el fogok érzékenyülni, pedig még csak jövőre ballag.

Viszont a kislányom most pénteken "ballag" a bölcsiből!!!😂igen, ballag.

Én készítem a csoport nevében a gondozónénik búcsúajándékát. Közös bölcsis fotókkal megtöltött albumokat adunk majd át a gondozóknak. Hát, rendesen elérzékenyültem, amikor kinyomtattam a fotókat. Némelyiken még nincs két éves a kislányom, a bölcsi első hónapjaiban készülhettek azok a fotók. Hihetetlen, hogy elröppent két év! És a kislányom milyen okos, csodálatos nagylány lett!

Szval én folyton elérzékenyülök! Jó így élni az életet, amennyire elérzékenyülök, annyira érzékenyen tudok reagálni a boldog pillanatokra is. Így érzem, hogy nem csak élek, de megélem a pillanatot.


Sajnálom az első pár nagyon érzéketlen, megkeseredett kommentelőt.

2018. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
82%

A childfreek önigazolásért jàrnak ide, meg hogy diadalmasan posztolhassàk a gyerekmentes övezet csoportban fbon az összes kérdést, amiből ki lehet oda lyukadni, hogy làm làm kell a phasznakkölökmertazmilyenszar... ;)



Kérdező, szerintem nézz előre, lezàrult egy korszak visszavonhatatlanul, de jön az újabb, koncentràlj inkàbb arra ami előttetek van:)

2018. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
57%
Gyermekmentes övezet?...De gagyi.. Hogyhogy nem childfree zone???
2018. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Továbbra is köszönöm a jó szándékú válaszokat! Tudom hogy minden életszakasznak megvan a szépség, és hogy ezután is mindig lesznek apró örömök amiből lehet táplálkozni. Az iskolakezdés is igen, tudom, hogy meg fog viselni :-) A lányomnál is így volt, 3 hétig zizi voltam, mindenért aggódtam.
2018. jún. 4. 15:02
 27/38 anonim ***** válasza:
61%
Na gyerekmentes le lettél osztva :DDDD Mondjuk tényleg nem értem a logikát, hogy miért jó itt nekik?
2018. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%

Itt épít karriert a frusztrált hölgyemény. 😆Ez a mozgalom már szektává nőtte ki magát. Ezek mindenhol ott vannak. Itt lógnak egész nap,mert már felépítették a "karrierjük" most már unatkoznak, családjuk nincs, mondjuk ezzel az EQ-val nem csodálom,ha senkinek nem kell. Ez is mehet a facebookra lesz amin tudnak csemegézni a megkeseredett,unatkozó, frusztrált gyermekmentes emberkék. Ha nekem nem tetszik valami nem szólok hozzá, de ez intelligencia kérdése... Ha meg mégis véleményt formálok ember módjára teszem,de ezeknek nem megy. Manapság divat lett ez a mozgalom,régen aki nem akart gyereket nem szült,de nem ment gyermekes forumokra gyűlölködni. Lelkileg betegek vagytok,de nagyon,de már esküszöm szórakoztat az ostobaságotok. 😅 Sajnállak titeket ennyi lelki szegény embert.


Bocsi kérdező,de ez most kikívánkozott belőlem. Kérdésedre válaszolva szerintem normális,ha elérzékenyülsz,hiszba gyermeked egy újabb szintre lépett és a változás sokszor könnyekben mutatkozik meg. Büszke vagy rá és szereted ez lenne a természetes minden édesanyától. ☺ Viszont gondolj bele izgi lesz sulikezdésre válogatni. ☺

2018. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
90%

"mindenért aggódtam" - egy kicsit lazíts, mert a gyerekek átveszik ezt a szorongásodat. Majd csak lesz valahogy, úgy még sohasem volt, hogy sehogy sem lett volna. (ősi ind bölcsesség)

Ha jönnek a problémák - mert azok jönnek, ilyen a természetük-, sorban megoldjátok, vagy keresitek a megoldást - így egyszerre a "jaj, mi lesz?hogy lesz?jó lesz? " - sok a léleknek.

2018. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy van egy mondat, amivel az anyákat lenéző childfree banyákat el tudod rendesen némítani, nálam mindig bejött. Amikor elkezdte az anyukákat szidni/kinevetni/lesajnálni, mindig megkérdeztem: "mindez az te anyádra is vonatkozik azt ugye tudod?"

Nem reagáltak erre soha, mert ebből már nem jöttek volna ki jól.

2018. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!