Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fiam "elballagott" az oviból,...

Fiam "elballagott" az oviból, most minden nap sírhatnékom van. Nagyon lelkis vagyok, de azért nem gondoltam hogy ennyire megvisel majd. Van még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés
Pedig a lányom is már iskolás, akkor nem volt ennyire bőghetnékem, mikor ő hagyta le az ovit. Talán mert tudtam hogy a fiam még úgyis hátra van. Most kicsit belehaltam ebbe :-( Állandóan ovis apró emlékek járnak a fejemben, és hogy milyen pici volt még nemrég. Gondolom ez inkább rólam szól, nem tudom feldolgozni az elmúlást, hogy ilyen gyorsan felnőnek?
2018. jún. 4. 09:56
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

én is a kisebbik ballagásánál hatódtam meg jobban,-mert ezzel nem csak neki hanem nekem is lezárult egy korszak.

És sajnáltam hogy ilyen gyorsan elmúlt..

Valamilyen szinten normális ha te is így érzel,persze azért napokig nem szabad ezen depizni

2018. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
64%

"Én speciel childfree vagyok és nem tervezek így meghülyülni..." 9

- ez rendben van, remélem sikerül a terved, de 9-es miért jársz ide FRUSZTRÁLTAN másokat bántani és lepontozni? Ez valami belső lelki igény nálad? Ahelyett, hogy boldogan élnél, élnéd világodat, mint Marci hevesen, míg meg nem halsz.

2018. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%
mi lesz ha elköltözik? kiveted magad a 10-ről?
2018. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, biztos érzelgős volt, de most már lépjél túl rajta ez az életrendje. Én akkor voltam így mikor megtudtam, hogy valószínű nem lehet már több gyerekem, de legalább egy van, így emiatt még rosszabbul érint hogy ilyen gyorsan nő. De hidd el , van egy barátnőm akinek most nyolc éves a gyereke egész nap fekszik, etetni kell, pelenkázni, emelgetni, hidd el, örülne ha egyáltalán járhatna óvodába is lehetne olyan élete mint egy egészséges gyereknek, fejlődhetne.
2018. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is. A 10-esnek teljesen igaza van, őt is értem. Szeretném én is így felfogni, próbálom. Amúgy az óvodai ballagás szerintem is teljesen felesleges, amúgy sima évzáró, csak átnevezték puccosabbra. Erről még csak annyit hogy nálunk az óvónő sír ilyenkor a legjobban (csak az egyik), meg az egyik dajka. Sok szülő is könnyezett. Én nem, én direkt bekeményítettem, ott, és itthon jött ki rajtam, talán annál inkább.

Egyébként valóban akinek nincs gyereke, nem tud empatikusan választ adni ebben a kategóriában.

2018. jún. 4. 11:15
 16/38 anonim ***** válasza:
93%
Én nem nézem le a lelkis embereket, de nem igazán értem mi a probléma. Ha 18 évesen összepakolná a cuccát és kimenne külföldre, hogy majd 1 év múlva jön látogatni, még az is más lenne, de ez csak egy ovis ballagás. Pont annyi szüksége lesz rád szeptembertől, mint eddig. Igen nem baba már, de nem is nőtt fel. Kicsit lazíts.
2018. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
64%

A childfree mit keres itt? :) Dagadék irigy lányként lesi a cukrászda kirakatát? ;)


Nézd, ez sajnos ilyen. Túllépsz :) Az első iskolai nap sokkal jobban megvisel majd, tapasztalat. De az is csak 1-2 napig, aztán olyan lesz mintha mindig is sulis lett volna :)

2018. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek. Azt gondoltam eddig hogy nincs anya aki néha nem mereng el azon kicsit búslakodva hogy milyen gyorsan felnőnek, és egyszer majd kirepülnek a gyerekei, hiába vagyunk tisztában ezzel, mégis megérint érzelmileg, ez (lenne) a normális, nem tudom milyen emberek vannak itt, hogy kigúnyolnak ezért.

Ezen a "childfree" szövegen meg besírtam 😂, annyira menő vagy, komolyan, már nem is gyermektelen vagy hanem childfree 😂. Cool, yeah.

2018. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
81%

18, ez nem vicc, a "childfree" most olyan menő lett, mint amikor Bridget Jones filmek után a párt nem talaló nő nem magányos hanem "szingli" :) A childfree a magát karrierista, szabad és sikeres nőként számontartó valójában infantilis 20aska vagy 40 felé kanyarodó kiábrándult nő.


Van itt egy 36/n emberke, aki egesz álló nap a gyerekes és csalados topikokban bssza a rezet, hogy beszóljon minden gyerekesnek. A szánalom.hu reklámarca lehetne de baromira nem veszi eszre magát!


Oké, van aki nem akar gyereket, nem szereti. De elmondom, az nem gyerekes topikokban lóg 0-24-ben. Aki itt lóg, az akarna gyereket csak nincs, és emiatt frusztált, és beszólogat. Vagy csak ennyire sötét....gondolom ha a kutyákat nem szereti oda is beböffent néha hogy "dogfree vagyok jeee".

2018. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
76%
Nekem két childrenem van, és akkor engem biztos teljesen hülyének fogtok nézni, de bizony még ovis ballagás sem kell, hogy néha elérzékenyüljek. El tudok érzékenyülni a szülinapjukon például, vagy tovább megyek, a kisebb fiam nemrég múlt egy éves, és valamelyik este elaludt az ölemben, és úgy feküdt a mellkasomon mint amikor a kórházban odatették 1 percesen, bizony néztem ahogy szuszog, és potyogtak a könnyeim, hogy milyen nagy már, és hogy elrepült az idő. Lehet hogy hülye vagyok, hogy vannak érzelmeim, de ez van. Ettől még nem fogom levetni magam a tizedikről ha elköltöznek, valószínűleg inkább büszke leszek rájuk, de hogy sírni fogok a férjem vállán, abban is biztos vagyok, mint ahogy anyukám is sírt amikor egyetemista lettem és otthagytak a koleszban, vagy az esküvőmön... Ilyenek vagyunk mi anyák...bocs mother-ök, akik nem vagyunk childfree-k és vannak érzelmeink. Normális vagy kérdező. Az nem normális aki itt lecs*sz emiatt...
2018. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!