Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Van köztetek olyan...

Anyukák! Van köztetek olyan aki vegán és a gyereke is az? Ti hogyan oldjátok meg az étkezést az ovodában?

Figyelt kérdés

#vegán óvoda
2018. aug. 6. 19:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, nálunk nem lehetett bevinni ételallergiásnak sem. Linkeld már be azt a törvényt légyszi.
2018. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
A gyereked nem vegán!! Nem adsz neki húst és állatineredetű dolgokat! (De miért is nem?) kérdezted valaha tőle, hogy AKAR-e enni húst? Hát biztos akar! Remélem az oviban, suliban fognak neki adni!! Szegény, sajnálom!! Ha én vegán lennék, a gyerekemnek akkor is megadnám a választási lehetőséget!! Most is azt főzök, amit szeret, nem azt amit én szeretnék enni.
2018. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Engem is érdekel a törvény. Linkeld be.
2018. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Ez itt egy jó összefoglalás,bár a cikk maga annak kapcsán született, hogy mi van akkor, ha csak szimplán ehetetlen a menza, de idézi a törvényből az idevágó részt:

[link]

2018. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Reméltem, hogy csak városi legenda, hogy vannak olyan szülők, akik vegán életmódra kényszerítik a világot még nem is ismerő gyerekeiket... nagyon szomorú!
2018. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
36%

Na, mielőtt kiborul a hisztéria: orvos vagyok.


LEHET a gyereket vegán módra táplálni hiánybetegség NÉLKÜL, nagy odafigyeléssel. Tehát ezen fölösleges hisztizni. Lásd vonatkozó szakirodalom ÉS WHO hivatalos állásfoglalása.


Azon is, hogy valami "rá van kényszerítve". Egy gyerekere MINDEN étkezési mód rá van kényszerítve, a hús is meg a nem hús is, tehát ez baromság.


Kérdező:

2018. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
36%
16-os vagyok, elment korábban, szóval, magánóvoda, vagy ha ez nem megy, biztosítaniuk kell a saját étel tárolását és melegítési lehetőségét is.
2018. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt első körben az intézménnyel kellene megbeszélni. Az enyém kisiskolás, és szimplán válogatós. Oviban 3 évig nem evett, ott soha nem gondolták úgy, hogy ez gond lenne. A suliban az osztályfőnöke igenis problémaként léte meg. Nyilván más környezet, kell az energia, tudnia kell koncentrálni... megbeszéltük, másodikban már vinni fogom neki az ebédet. Az ételallergiásokhoz hasonlóan fognak vele foglalkozni, reggel hűtőbe kerül a kaja, délben segítenek megmelegíteni.

Erre a célra vettem direkt éthordót kis hűtőtáskával. Így ha bármi gond adódik (pl reggel helyettesítés, ismeretlen pedagógus), akkor is kibír pár órát az ebédje.

2018. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%

"Na, mielőtt kiborul a hisztéria: orvos vagyok."


Na igen. Az ezoterika kategóriában meg jósnő, a jármű kategóriában autószerelő, a családi kapcsolatok kategóriában ügyvéd... :))

2018. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

#19 nekem is hasonló jutott eszembe.


Ha valóban orvos lenne, akkor azt is leírná milyen szakorvos. Pl gyerekorvos. Nem szakorvos, az biztos.

Max első éves egyetemista az orvosin.

Esetleg fogász? Akikkel amúgy semmi baj, de nyilván nem tud hitelt érdemlően nyilatkozni a gyermekek táplálását illetően.


Bár igaz amit leír, hogy lehet hiánybetegségek nélkül is vegán egy gyerek. De:

1) egyik szakember sem javasolja, nagyon komoly orvosi kontrollt igényel

2) pontosan tudjuk, hogy laikus anyuka nem képes arra, hogy ilyen módon kontrollálja


Az érvelése pedig kuka. Ugyanis az nem ráerőltetés a gyerekre ha eszik mondjuk húst. Ugyanis egyerészt hozzátartozik az alapvető szükségleteinkhez. (Az tény,hogy nincs annyi húsra szükséng, mint amennyit manapság megeszünk). Másrészt pedig kapnia kéne húst, és majd ő eldönti ízlik-e vagy sem. Ez hol rákényszerítés? Ha ő a továbbiakban nem kér, akkor nem kap. De a nyakam rá hogy eltelik egy kis idő és újra kérne, és akkor már ízlene neki.


Egyébként pedig a kérdező nem vegetáriánust írt, hanem vegánt. Óriási a különbség. Sajnálom, hogy ez ma Magyarországon nem minősül veszélyeztetésnek.

2018. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!