Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Van köztetek olyan...

Anyukák! Van köztetek olyan aki vegán és a gyereke is az? Ti hogyan oldjátok meg az étkezést az ovodában?

Figyelt kérdés

#vegán óvoda
2018. aug. 6. 19:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%

19 és 20

Én vagyok az orvos.


Irreleváns, hogy mit hisztek el és mit nem. NAGYON sokat kellene még olvasnotok ahhoz, hogy ne írjatok le ilyen laikus hülyeségeket.


Javasolt szakirodalom:

1, Szabó, Z, Erdély, A.G. Kisbenedek, et. al. (2016) A növényi alapú étrendről, Orv. Heil. 2016, 157(47)


2, Macknin, M, Kong, T., Weiser, A, et. al, (2015) Plant-Based NoAdded Fator American HeartAssociationDiets, J. Pediatr, 2015 April


3, Kahleova, H, Maoulek, M, Malinska H, et al. (2011), Vegetarian diet imroves insulin resistence and oxidative stress markers more than a conventional diet in subjects with Type 2 diabetes, Diabet. Med, 28, 549.559


4, U.S. Department of Agriculture, Agricultural Resarch Serivice 2004, USDA Natuonal Nutrient Databasefor Standard Reference, Release 17


5, Mangels AR, Messina V, Considerations is planning vegan diets: Infantss J AM Diet Assoc. 2001, 101 (6) 660-670


6, Barna, M, Pregnant and lactatingmothers, and children's nutrition



Egyelőre ennyi forrás legyen elég, illetve ajánlom figyelmetetekbe a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Intézetének munkásságát, különös tekintettel Prof. Dr. Figler Mária egyetemi tanár vonatkozó munkásságára.


Akkor nem írnátok ide olyan blődliket, hogy "miért nem veszélyeztetés" ... mert nem az.

2018. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó: Nem veszélyeztetés, de egy fejlődő szervezetnek nem biztos hogy ez a legjobb. Vegánoknál nagyon figyelni kell a makro és mikro tápanyagok bevitelére, és sajnos azt tapasztalom, a vegánok nagy része nem figyel erre, ezáltal egy gyermeknél könnyen kialakulhatnak hiánybetegségek. Jól felépítve a vegán életmód igen is jó dolog, de átgondolás nélkül belevágva többet árt mint használ.

Sajnos kevés vegán olvas utána.

2018. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
74%
Sziasztok, nekem a férjem vegetáriánus. A fiam 5 éves, és nem hajlandó megenni sem a húst, sem pedig a halat. Az egyetlen amit megeszik az a virsli sajnos, ami ugye a legegészségtelenebb. A lányom most már hajlandó egy kis húst enni, felvágottat. De halat ő sem, pedig nem mi kényszerítjük. Meg van a választás lehetősége. Tekintettel az Ő választására, én rengeteg szakirodalmat olvastam ezzel kapcsolatban, és kis odafigyeléssel semmilyen hiánybetegsége nem lesz. Én elmentem egy gyermekorvoshoz is, aki szakértő a témában, több könyvet írt erről, és ő is megnyugtatott. A vegán életmód sokkal több odafigyelést igényel, de nem lehetetlen megoldani. Szóval ha nem olvastatok kellő szakirodalmat, a femi...a.hu és hasonló honlapok NEM szakirodalom, akkor ne nyilatkozzatok légyszíves. Az egyik hozzászóló már írt egy pár könyvet, ha jól emlékszem angol nyelvűt is. Ha esetleg valaki szeretne olaszul is utána olvasni, szívesen leírom az olasz szakirodalmak címét is. Annyi indulatot vált ki ez a téma ma még Magyarországon, nem értem miért. Gondolom a tájékozatlanság az oka. A fiam egyébként vegetáriánus étkezést kap az oviban, mert soha nem ette meg a húst, így meg legalább megeszi a másodikat (tojást, sajtot hüvelyeseket). A mi ovinkban van vegán étkezés is, bár ez nem Magyarország. Ne haragudj Kérdező, hogy érdemben nem tudtam válaszolni, de azt már megtették előttem. Minden jót!
2018. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánus meg a vegán nem ugyanaz...
2018. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk az óvoda csak orvosi igazolással, csak az ételallergiásoknak ad felmentést. Nekik viszont köteles biztosítani spec. étrendet. A vallási meg egyéb diéta nem tartható az oviban. Otthonról TILOS ételt bevinni. Az ANTSZ még azt se engedi, hogy délutánig a szekrénybe tegyék az ételt.
2018. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nálunk elvileg be lehet vinni ételt a saját gyerekemnek (az óvodavezetővel beszéltem erről), csakhogy nincs erre külön hűtőjük és mikrójuk, tehát se biztonságosan tárolni, se melegíteni nem tudják. Az én gyerekem tej- és szójaérzékeny, orvosi igazolásra kap diétás étkeztetést, de annak minősége annyira kritikán aluli, hogy az amúgy jó étvágyú gyerekem alig eszik meg belőle valamit. Mire érte megyek, már felborul az éhségtől. Végül arra jutottunk, hogy tízórait viszek neki. (Persze ettől még ki kell fizetnem a benti tízóraiját, nincs lehetőség levonásra.)
2018. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!