Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ilyenkor is el...

Szerintetek ilyenkor is el lehet kezdeni a vegán életmódot/étkezést?

Figyelt kérdés

Már vagy 3 hónapja pánikbeteg vagyok, és január elején kaptam rá gyógyszert, lassan 1 hónapja szedem. (antidepresszáns).

Viszont már régóta érdekel a vegán életmód, és a napokban megnéztem egy filmet, amitől minden kedvem elment a húsfogyasztástól, meg minden állati eredetű dologtól.

A szüleim nagyon ellene vannak ennek, viszont én már jól beleástam magam ebbe az egészbe (+ egészségügyis szakon vagyok) és nem meggondolatlanul csinálnám.

Aztán azért aggódnak, hogy most nem hiányzik ez nekem..meg h ezzel tönkreteszem magam, ha most kezdem el..ilyenek. Ez igaz?

18/L



2018. febr. 1. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:
egyébként lehet hülyeség, de inkább megkérdezem, mert eléggé belebeszélték a fülembe :/
2018. febr. 1. 18:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jött le, miért lenne gond most elkezdened... Azt írod, tudod, mit csinálsz, ráadásul nem jó, ha erőlteted magad arra, amitől viszolyogsz... Már miért tennéd magad tönkre vele? Sem fizikailag, sem lelkileg nem látok rá okot.
2018. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A legnagyobb táplálkozással foglalkozó szervezet AND: "Ezek az étrendek (vegetáriánus és vegán) bármely életszakaszában (beleértve csecsemőt, szoptató anyát és idős embert) lévő embernek megfelelőek(sportolóknak is).


Okinawa szigetén a legmagasabb volt az átlag életkor és az adott területre eső százévesek száma, amíg a táplálékuk kalória szerint lebontva 98%-a növényi forrásból származott. Aztán ahogy bejött a húsfogyasztás és a nyugat, szépen romlott az átlag életkor, elhízás és diabétesz. Aki azzal jönne, hogy az a 2% kötelező, azt arra kérném meg, hogy nevezze meg azt a vitamint vagy ásványi anyagot, ami esszenciális és egy évre elegendőt lehet bevinni belőle 2 nap alatt...


Az egyik oldalon nagyszerű statisztikai adatok vannak a teljes értékű ételeket evő növényi étkezés művelőiről. A családtagok meg annyit tudnak mondani, hogy "biológia". Ennyi. Semmi tanulmányt nem tudnak megnevezni, vagy szakkönyvet, amit olvastak a témában. Ennyi. Egy varázsszó és tudományellenes vagy, mint a laposföld hívők, ha nem eszel pörköltet. De ha te mondasz varázsszavakat (tanulmányok, kutatások), akkor meg a tudomány az olyan zavaros, és a tudósok se tudnak mindent.


Bármit hallasz random emberektől, ne adj neki hitelt! A legtöbb ember hisz amit szeretne, ha igaz lenne. A közmeggyőződés döntőtöbbségben téves vagy felszínes információkat tudhat magáénak.


De nekem se! Keress rá, hogy igaz-e amit írtam, olvass utána stb. Tényleg létezik AND? Tényleg sokáig élnek azon a szigeten? A vegán étrend tényleg meggyógyíthatja a 2-es tipúsú diabéteszt? Vagy csak én is egy hülye vagyok a neten, aki elhisz mindent és terjeszti a hülyeséget? Neked kell meggyőződnöd mindenről, különben elveszel a dezinformációk tengerében.


Ja és szedj B12 tablettát! Minden nap! Az se baj, ha nem vagy vegán, amúgy is mindenkinek hiányzik. (A b12-őt talaj baktériumok termelik, onnantól fogva, hogy nem eszünk földet, meg sterilizáljuk az ivóvizünket, nem jutunk természetesen hozzá. Az iparban az állatok is csak injekció formában kapják többnyire)


Bárhogy is döntesz, belevágsz vagy nem, sok sikert az életben!

21/f

2018. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, olvasd el ezeket:

[link]

[link]

[link]

A neten elég sok beszámolót lehet olvasni (angolul) arról, hogy a vegán étrendre történő áttérés pszichés problémákat (depresszió, pánikrohamok) okoztak vagy azokat súlyosbították. Az elsőként linkelt tanulmány tényként állapítja meg, hogy a vegetáriánus étrendet folytatók között magasabb a pszichés zavarok kockázata. Ezt a kutatások az omega 3 zsírsavak és a B12 vitamin hiányára, mások a triptofán alacsonyabb szintjére vezetik vissza, de sok minden közrejátszhat.

Azok közül, akik vegánok lesznek, 10-ból 8-an 1 éven belül feladják, valószínűleg nem véletlenül.

Én nem mondom, hogy ne próbáld ki a növényi étrendet (gondolom, már el is kezdted), de légy óvatos, és ha úgy veszed észre, hogy az állapotod romlik, tedd azt, amit a 2. link írója (heti 2-3x eszik csirkét vagy pulykát, a növényi alapú étrendje mellett).

2018. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az milyen kutatás, ahol 3000 embert hasonlítanak össze 200-zal, amiből csak 54 volt ténylegesen vegetáriánus, a maradék csak "túlnyomó részben".

A statisztikai korreláció nem indikál kauzalitást. Az ilyen kutatásokkal lehet megállapítani, hogy mivel a tűzcsapok számának növekedésével arányosan több lett a diabéteszesek száma, kimondható, hogy a tűzcsap diabéteszt okoz.

A hatásmechanizmus felvázolása nélkül még hipotézisről se beszélhetünk, amit igazolni lehetne vagy cáfolni.


A legtöbb vegán szed b12 potlót, omega 3-ból meg itt Magyarországon a lakosság 8-ad annyit fogyaszt, mint kéne. Ha valaki nem szereti a halat annyira, hogy minden nap eszik belőle, akkor nincs sokkal beljebb.


Nem véletlen, hogy sokan ott hagyják. Egyfelől van aki ész nélkül bele vág, és az étrendje egy haláltábor menzáján is kevés lenne. Eszik a hülye 3 cukkini fasírtot, aztán elmondja, hogy vegánként gyenge volt és erőtlen és neki nem vált be, miközben bevitt kb. 1100 kalóriát, amiből a húst "helyettesítő" cukkini nyomot 90-et a latba.


A másik hatalmas ok, társadalmi nyomás. A családod, a barátaid, a barátnőd, a pasid, a kutyád, a média, az internet, mind azt súlykolják beléd, hogy bele fogsz halni ebbe, és hogy mindenki, az egész világ utálja a vegánokat.



Az én ajánlásom:

How your body transform on a vegan diet part 1-2

[link]

[link]

2018. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!