Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vissza lehet vonni az óvodai...

Vissza lehet vonni az óvodai beiratást ha a gyerek még nincs 3 éves?

Figyelt kérdés
Történt hogy az Én fiam még csak okt végén lesz 3 éves,de a beiratást áprilisban postázták,mondván ovi kötelesek lettünk.Ő még csak éppen hogy szoba tiszta,beszélni nem is tud.Borzalmas az oviba járás,minden reggel bújik az ágy alá,ha indulni kellene,oviban egész nap sír.Látom,hogy Ő még erre nem áll készen,teljesen megváltozott a viselkedése:de nem tudom mit tegyek mert csak kb 1 hete tudtam meg,hogy nem is lett volna kötelező a kora miatt a beiratás.A jegyzőhöz hiába megyek be,ha az óvonők véleménye az,hogy érett rá,így nem adnak szünetet.Mit tegyek??Segítsetek.

2018. szept. 26. 09:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kérdező:Köszönöm a válaszokat.Sokkal nyugodtabb vagyok,hogy tehetek valamit a gyerek lelki nyugalmáért.

A baj az,hogy fiam még csak szavakat mondd,nem tudja nekem elmondani mitől fél az oviba,így nehéz megoldani a problémát.Beszéltem óvo nénikke,többel is de mindegyik azt mondja:megszokja.Ő a 3. gyerek,a másik kettőt sem volt egyszerű beszoktatni,de még sem volt ilyen drausztikus lelki válságban egyyik sem mint amin most megy át a kicsi.Félek attól is hogy az óvonők megharagszanak rám,ha most hirtelen meg ott hagyjuk az ovit,mivel ez falu itt nehezebb "kiugrani" csak úgy..gondolom Én.

2018. szept. 26. 10:35
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért van lepontozva a válaszod, mert az jön le belőle, hogy önös indokok alapján küldtél a gyerekedet oviba idejekorán és ennek nagyon örülsz is. (Azzal nagyjából minden szülő tisztában van tudatosan van intuitíve, hogy az csak jó testileg és szellemileg is egy kisgyereknek ha tovább hagyják játszani, mielőtt tizensok évre iskolapadba kényszerülne.)
2018. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
nem azért kerülét oviba 2,5 évesen mert én erőltettem hanem mert beiratás volt,és fel is vették.semmi hátránya nem származott belőle, más 10 társával együtt :D további jó beszélgetést .
2018. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%
Én pedig nem az oviról beszéltem, amit írtam továbbra is érvényes. Én nem pontoztalak mert baromságnak tartom, de megértem azt, aki szerint rémes a hozzaallasod. Amit írtam, azt csak igazolta a legutóbbi kommented.
2018. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
(Elnézést félreérthető - nem a korai ovi az ami feltétlen rossz hiszen ott játszani lehet, hanem a korai iskola ami ezzel jár.)
2018. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező, a köznevelésről szóló törvényben ez áll, ehhez kell tartania magát a ti óvodátoknak is:

(2) * A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző - az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó - a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek az ötödik életévét betölti felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.

[link]


Ha úgy látod, hogy nem tesz a fiadnak jót az óvoda, visszaesés van a viselkedésében, vagy akár a szobatisztaságban, akkor inkább vedd ki onnan, és jövőre újra kezdi. Ha nem lehet kivenni, akkor a jegyzőtől kérj felmentést egy évre az óvodába járás alól.

2018. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%
Ezen nem gondolkodnék többet, hanem simán nem járatnám tovább, szegény gyerek, maximum a bölcsiben a helye, de igazából még ott sem, jobb neki anya szoknyája mellett, egyébként 5 éves kortól kötelező az ovi, előtte lehet felmentést kérni, te meg becipeled a kétévest, no comment.
2018. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

16, csakhogy erre semmi szükség, mert nem óvodaköteles.

Megmondja, hogy megpróbálták, de köszöni a felvételt, nem erőlteti most a beszoktatást, lemond a helyről. Majd viszi jövőre.

Már ha ez neki opció.

Annyi hogy ha így tesz, ebben az évben már nem viheti.

2018. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 16-os is ezért írta ki a jogszabályt. Nem kell vinned, még nem óvódaköteles, de gondold át, hogy otthon tudsz-e vele maradni jövő szeptemberig.
2018. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hülye vagy, hogy fontosabb az ovónők lelki világa, mint a saját gyerekedé. Ugyan kit érdekel, ha megharagszanak? Lemondod az ebédet és nem viszed. Millióan megírták.
2018. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!