Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő megalázhatja a gyerekem,...

Óvónő megalázhatja a gyerekem, amiért mint szülőnek más az értékrendem, mint az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a közösségi oldalakat, de munkám miatt használnom kell, így látom hátrányait.

Az év elején aláírtam egy papírt, hogy nem szeretnék a gyerekemről az óvoda által készített videókat és képeket, és nem szeretném ha ezeket feltennék közösségi oldalakra.


Óvó néni feliratkozott a közösségi oldalon egy (nyeremény nélküli)versenyre, ahol a gyerekeknek játszani, verset mondani, énekelni kellett egy videóba, amit fel kellett tölteni, és megmutatni a világnak.


Már az ominózus nap előtt egy héttel nyomást gyakorolt hogy gondoljam meg magam és engedélyezzem, persze nem közvetlenül engem keresett meg, hanem faliújságon szólított meg mit random szülőt, szülőket.


Én nem reagáltam hiszen aláírtam egy papírt.


Eljött a videofelvétel napja, gyakoroltak a gyerekek, majd óvó néni kitessékelte a gyerekem a folyosóra egyedül 20 percre azzal, hogy "te most NEM vehetsz részt a folytatásban (videofelvételben) mert anyád NEM engedte, és így nem raklak fől a közösségi oldalra. Bezzeg a többi anyuka megengedte, és így a gyerekeiknek milyen jó lesz, ők táncolhatnak, de te NEM, ők dalolhatnak, de te NEM! ...."


A gyerekemmel megbeszéltük, hogy nem fog részt venni ebben tudta, hogy mi lesz, sőt beszéltem neki a közösségi oldalról pozitív, és negatív oldaláról. Neki az nem tetszett, hogy a többi gyerek előtt megszégyenítették, és rosszul érezte magát mert a többi gyerek úgy nézett rá, mintha valami súlyos dolgot követett volna el.

A gyerekem 5 éves, sok mindent megért, és most már tudja mi az a megszégyenítés.


Szerintem ezt úgy lehetett volna elintézni normálisan, hogy félrehívom a gyereket feltűnés mentesen, és egyszerűen átvittem volna egy másik csoportszobába mindenféle kommentár nélkül, és ha esetleg kérdez, mert okos és szereti tudni a dolgokat, akkor azt mondtam volna neki hogy szeretném a ha itt segítenél egy kicsit XY óvó néninek.


Tudom, ez nem a világvége, és biztos történnek rosszabb dolgok majd később... De nem vártam ezt egy olyan óvónőtől, aki ráadásul istenfélő, vallásos ember...


Mondjuk ennek az óvó néninek vannak érdekes dolgai, pl. a gyerekek délutáni alvásnál szigorúan paplan fölött tarthatják a kezüket, büntetést kap aki nem így tesz, a gyerekkori maszturbációt megelőzendő....



2018. okt. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

A probléma a gyerek fotójának feltöltéséről szól egy közösségi oldalra.



- ha valami felkerül az internetre, soha nem törlődik onnan...

- visszaélhetnek vele, pl: termék reklámozás (környezetemben volt erre példa), politikai reklám, pedofília, stb.

2018. okt. 10. 13:21
 12/70 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem a többi szülőt sem, létrehoztak egy titkos csoportot a gyerekek óvodai fotóinak és videóinak. Mondván hogy majd eldöntik mit raknak ki, és mit nem, ehhez képest ezt a "versenyvideót" ország világ látja, és nem igazán láttam írásban, hogy engedélyezik...
2018. okt. 10. 13:27
 13/70 anonim ***** válasza:
83%
Nem csoportba akarja feltölteni az óvonéni , hanem egy nyeremény nelküli versenyre. Ergo ország -világ láthatja. Azért mert az óvónéninek feltünési viszketegsége van és 1 gyerek nem vesz részt a "játékában" még nem a kisgyermeken kellene csattania. Igaza van a kerdezőnek!
2018. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
60%
Durva meg olvasni is. Egy percig nem jarna oda tovabb a gyerekem
2018. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
70%

mágiás rontások -hát besz.rok!


én sem értem, miért baj, ha ott van a gyerek képe, videója egy közösségi oldalon. De elfogadom, ha valaki ezt nem akarja. Az, ahogy az óvónő előadta a gyereknek, nem volt szép, de azért a megszégyenítéstől ez messze van. Lehetett volna máshjogy is, átvinni másik csoportba, de AZÉRT mert nem szerepelhet a videón, nem pedig egyéb hazugság miatt...

Őszintén az egyetlen, amit itt porblémának látok, az ez: "néni kitessékelte a gyerekem a folyosóra egyedül 20 percre" -na EZT nem tehette volna meg, nem hagyhat egy rábízott gyereket felügyelet nélkül. Tehát vagy másik csoport, vagy dadus, vagy egy házimanó, vagy akárki, de kellett volna oda. EZ lehet alapja a panasznak a vezető felé.

2018. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
41%
Nem volt szép az óvónő viselkedése, de mindenképp igazat mondott, nem hazudott a gyereknek.Miattad nem vehetett részt valamiben. Részedről rettenetesen túl van lihegve a közösségi oldalra való posztolás.
2018. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
59%
Én is inkább azt gondolom, mint az előttem közvetlenül választ adók! Oké, ez a közösségi oldal mizériát mindenki megérti és elfogadja, viszont valóban az volt a rosszabbik, hogy kint ült 20 percet. Nem pedig az, hogy elmagyarázta neki hogy miért nem szerepelhet. Szerintem nem a legjobb ötlet kizárni a szereplésb. Nálunk pl nagycsoportban màr rendszeresen felléptek és szerepeltek a gyerekeink, és volt 1-2 ilyen szülő, aki eltiltotta a gyermekét, végig néztük a kínlódásukat is. Nem hiszem, hogy ennyire mély nyomot hagy a gyerekben az, hogy el lett neki magyarázva, hogy lehetne szerepelnie de te nem engeded. Való igaz, sok beteg ember van, de amit elgondolsz a dologról, az a paranoia. Minél jobban dugdosod a gyereket, ő később annyira jól akarja megmutatni magát, akár közösségi médián, akár bárhol máshol.
2018. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:
Így van, miattam nem vehetett részt, de az nem ok arra hogy megalázza többiek előtt, és lelkiismeret-furdalással kínozza a gyereket!
2018. okt. 10. 13:51
 19/70 anonim ***** válasza:
50%
Okosan hívta volna félre, másik csoportba? Aztán a pajtiktól tudja meg, hogy miből maradt ki? Így csak azt éred el, hogy azt fogja érezni, hogy mindenből kimarad.
2018. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
68%

Pont azon gondolkodtam, hogy pl volt a nagycsoportosainknak anno a városi színházteremben táncos fellépésük. Egy nagyobb műsor keretében, csak pár perc, de annyira készültek. Ha még az ovi meg is érti és el is fogadja, hogy ne tegye fel a képeket róla, vagyis azokat ne, amin a gyerekem látszik (mert azért ugye ebből csak nem zárhatom ki az én hóbortom miatt), a többiekkel nem tudok mit kezdeni. Fotóztak más szülők, iskola pedagógusai, az önkormányzattól is, ami felkerült a város fb oldalára... de pl mi van a gyereked jó barátjával, akivel mondjuk szeret együtt lenni? róla se kerülhessen fel fénykép, csak mert gyakran egymás mellett tartózkodnak?

Tök egyszerű, nem hagyod, hogy bármilyen formában meg legyen jelölve rajta a gyereked (akár a saját, akár a szülők nevével) és máris "csak egy gyerek" a tömegből.

És azért ezek a képek, videók később szép emlékek lehetnek.

Én pl imádom, hogy a kisiskolásom tanítónénije rendszeresen fényképez órákon is.

2018. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!