Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő megalázhatja a gyerekem,...

Óvónő megalázhatja a gyerekem, amiért mint szülőnek más az értékrendem, mint az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a közösségi oldalakat, de munkám miatt használnom kell, így látom hátrányait.

Az év elején aláírtam egy papírt, hogy nem szeretnék a gyerekemről az óvoda által készített videókat és képeket, és nem szeretném ha ezeket feltennék közösségi oldalakra.


Óvó néni feliratkozott a közösségi oldalon egy (nyeremény nélküli)versenyre, ahol a gyerekeknek játszani, verset mondani, énekelni kellett egy videóba, amit fel kellett tölteni, és megmutatni a világnak.


Már az ominózus nap előtt egy héttel nyomást gyakorolt hogy gondoljam meg magam és engedélyezzem, persze nem közvetlenül engem keresett meg, hanem faliújságon szólított meg mit random szülőt, szülőket.


Én nem reagáltam hiszen aláírtam egy papírt.


Eljött a videofelvétel napja, gyakoroltak a gyerekek, majd óvó néni kitessékelte a gyerekem a folyosóra egyedül 20 percre azzal, hogy "te most NEM vehetsz részt a folytatásban (videofelvételben) mert anyád NEM engedte, és így nem raklak fől a közösségi oldalra. Bezzeg a többi anyuka megengedte, és így a gyerekeiknek milyen jó lesz, ők táncolhatnak, de te NEM, ők dalolhatnak, de te NEM! ...."


A gyerekemmel megbeszéltük, hogy nem fog részt venni ebben tudta, hogy mi lesz, sőt beszéltem neki a közösségi oldalról pozitív, és negatív oldaláról. Neki az nem tetszett, hogy a többi gyerek előtt megszégyenítették, és rosszul érezte magát mert a többi gyerek úgy nézett rá, mintha valami súlyos dolgot követett volna el.

A gyerekem 5 éves, sok mindent megért, és most már tudja mi az a megszégyenítés.


Szerintem ezt úgy lehetett volna elintézni normálisan, hogy félrehívom a gyereket feltűnés mentesen, és egyszerűen átvittem volna egy másik csoportszobába mindenféle kommentár nélkül, és ha esetleg kérdez, mert okos és szereti tudni a dolgokat, akkor azt mondtam volna neki hogy szeretném a ha itt segítenél egy kicsit XY óvó néninek.


Tudom, ez nem a világvége, és biztos történnek rosszabb dolgok majd később... De nem vártam ezt egy olyan óvónőtől, aki ráadásul istenfélő, vallásos ember...


Mondjuk ennek az óvó néninek vannak érdekes dolgai, pl. a gyerekek délutáni alvásnál szigorúan paplan fölött tarthatják a kezüket, büntetést kap aki nem így tesz, a gyerekkori maszturbációt megelőzendő....



2018. okt. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is túl van lihegve. Azt is nehezen hiszem el , hogy 20 percre kitette a folyosóra EGYES EGYEDÜL !Azért ez roppant merész , mivan ha az a gyerek nem ül meg a folyosón addig ? Ezért nehezen hihető.

Ha ez az első probléma az ovival , nem hiszem hogy egyből ovit kellene váltani.

Az óvónő egyéb dolgai meg nem tartoznak ide ehhez a témához.

A gyerek 100 %-ig megbízható ? Nem szokta kiszínezni a dolgokat ?

2018. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
46%

"Így van, miattam nem vehetett részt, de az nem ok arra hogy megalázza többiek előtt, és lelkiismeret-furdalással kínozza a gyereket!"

ugyan már, hol volt itt a megalázás?

lelkiismeret-furdalást pedig láthatóan neked okozott, és én azt gondolom, némileg joggal.

Nem lehet mindenből kizárni egy kisgyereket a naaaagy és csúnya internet miatt.

2018. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
50%
Szóval hazudnia kellett volna az óvónőnek, és valami kamu indokkal átküldeni másik csoportba... Értem...csak én gondolom, hogy erősen túldramtizálod ezt az egészet?? Nem az óvónőben látom a hibát sajnálom. A mai világban nem tudod elzárni a gyereket az online világtól. Szerintem nem is kell, csak meg kell tanítani ha nagyobb lesz, hogy mit szabad és mit nem.
2018. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
45%

Nem lett megalázva, te most épp a sértődöttségednek adsz hangot, mert tudod jól, hogy magad miatt nem szerepelhet, és még valahol bűntudatod is van. Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy egy 5 éves gyereknek elmagyarázod, hogy milyen emberek vannak, még ez így oké is valahol.. de olyan szorongó gyerek

Lesz belőle, hogy előre sajnáljuk szerintem.

2018. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
71%
Véleményem szerint az óvónő is hibázott de a kérdező is. Az óvónőnek nem lett volna szabad kiküldeni a gyereket a folyosóra, ez tény, de más hibát nem követett el azzal hogy igazat mondott a gyereknek. Természetesen a kérdezőnek joga van megtiltani a képek, videók készítését és nyilvánosságra hozatalát, de abba sem ártana belegondolni hogy így a gyermek nem szerepelhet az ovis csoportképeken sem, később az általános iskolai osztályképeken, tablón sem. Nálunk ezt minden évben elmondják az 1. szülői értekezleten, a nyilatkozat aláírása előtt, gondolom máshol is így van, tehát a kérdező is tudta hogy a gyermeke nem szerepelhet mert ő nem engedélyezte. Javaslom átgondolni a döntését, a gyermeknek nagyon rossz ha a szülő miatt kimarad bármiből.
2018. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
43%
Én csak a gyerekedet sajnálom, és nem az óvónő miatt, hanem miattad. Nem kell napi 20 kép a gyerekről a netre, de amit te csinálsz az is túlzás.
2018. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 A kérdező kommentje:
Nem célom elzárni örökre az online világtól, de felelős vagyok a gyerekem életéért, és nekem ne szórakozzon a gyerekemmel holmi jött-ment óvónénike, mert képtelen megalázás nélkül megoldani egy helyzetet!
2018. okt. 10. 14:03
 28/70 anonim ***** válasza:
47%

Megtiltod a gyereknek a szereplést, majd az óvónőt állítod be szemétnek mert kiküldi, és nem hazudik bele valamit a szemébe?

Miért nem vállalod fel a gyereked előtt hogy igen nem szerepelsz mert én-az anyád- így döntött?

Ebben sehol nincs megalázás. A gyereked kimaradt valamiből. Miattad. Ezzel vége, a következményeket meg vállald magad, ne háríts.

2018. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
36%
Bakker, kár beléd minden értelmes szó. Paranoid vagy, és csinálsz a gyerekedből is azt, ami te vagy. 10 év múlva térjünk vissza erre, ja nem, akkor majd nem dicsekszel a gyermeked értelmi és érzelmi fejlődéséről. Szerintem kicsit fel is nagyítottad a dolgot, meg fel is fújtad. A te dolgod, a te életed. Sok sikert.
2018. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:

"A gyerekemmel megbeszéltük, hogy nem fog részt venni ebben tudta, hogy mi lesz, sőt beszéltem neki a közösségi oldalról pozitív, és negatív oldaláról. Neki az nem tetszett, hogy a többi gyerek előtt megszégyenítették, és rosszul érezte magát mert a többi gyerek úgy nézett rá, mintha valami súlyos dolgot követett volna el.


A gyerekem 5 éves, sok mindent megért, és most már tudja mi az a megszégyenítés."


szövegértés?

2018. okt. 10. 14:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!