Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő megalázhatja a gyerekem,...

Óvónő megalázhatja a gyerekem, amiért mint szülőnek más az értékrendem, mint az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a közösségi oldalakat, de munkám miatt használnom kell, így látom hátrányait.

Az év elején aláírtam egy papírt, hogy nem szeretnék a gyerekemről az óvoda által készített videókat és képeket, és nem szeretném ha ezeket feltennék közösségi oldalakra.


Óvó néni feliratkozott a közösségi oldalon egy (nyeremény nélküli)versenyre, ahol a gyerekeknek játszani, verset mondani, énekelni kellett egy videóba, amit fel kellett tölteni, és megmutatni a világnak.


Már az ominózus nap előtt egy héttel nyomást gyakorolt hogy gondoljam meg magam és engedélyezzem, persze nem közvetlenül engem keresett meg, hanem faliújságon szólított meg mit random szülőt, szülőket.


Én nem reagáltam hiszen aláírtam egy papírt.


Eljött a videofelvétel napja, gyakoroltak a gyerekek, majd óvó néni kitessékelte a gyerekem a folyosóra egyedül 20 percre azzal, hogy "te most NEM vehetsz részt a folytatásban (videofelvételben) mert anyád NEM engedte, és így nem raklak fől a közösségi oldalra. Bezzeg a többi anyuka megengedte, és így a gyerekeiknek milyen jó lesz, ők táncolhatnak, de te NEM, ők dalolhatnak, de te NEM! ...."


A gyerekemmel megbeszéltük, hogy nem fog részt venni ebben tudta, hogy mi lesz, sőt beszéltem neki a közösségi oldalról pozitív, és negatív oldaláról. Neki az nem tetszett, hogy a többi gyerek előtt megszégyenítették, és rosszul érezte magát mert a többi gyerek úgy nézett rá, mintha valami súlyos dolgot követett volna el.

A gyerekem 5 éves, sok mindent megért, és most már tudja mi az a megszégyenítés.


Szerintem ezt úgy lehetett volna elintézni normálisan, hogy félrehívom a gyereket feltűnés mentesen, és egyszerűen átvittem volna egy másik csoportszobába mindenféle kommentár nélkül, és ha esetleg kérdez, mert okos és szereti tudni a dolgokat, akkor azt mondtam volna neki hogy szeretném a ha itt segítenél egy kicsit XY óvó néninek.


Tudom, ez nem a világvége, és biztos történnek rosszabb dolgok majd később... De nem vártam ezt egy olyan óvónőtől, aki ráadásul istenfélő, vallásos ember...


Mondjuk ennek az óvó néninek vannak érdekes dolgai, pl. a gyerekek délutáni alvásnál szigorúan paplan fölött tarthatják a kezüket, büntetést kap aki nem így tesz, a gyerekkori maszturbációt megelőzendő....



2018. okt. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy egyedül kirakta volna 20 percre, biztos volt felügyelet és a hangnemben se lennék biztos, azért a gyerekek ezt másképp látják, elmondta az óvónő, hogy te nem engedted, a kislányod pedig szomorú lett. Beszélj az óvónővel is, hogy mi történt, ne vádaskodj rögtön a gyereked érzéseire hagyatkozva, mert azok megtévesztőek lehetnek.
2018. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne hibáztasd az óvónőt , mert biztosan nem ő akar szerepelni. Az igazgató biztosan támogatja , mert anélkül nem hiszem hogy megvalósíthatja efféle terveit.

Neked már maga az ötlet nem tetszik és ezért fújsz rá minden irányból.

Biztos a többi szülő örömmel nézi gyermekét hogy szerepel.

2018. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
67%

Tökmindegy mit ìrunk, de az tény, h mivel a szülők 98%-a engedélyezi h felvétel készüljön a gyerekről és akár a facebookra is feltegyék, emiatt az ebből kimaradó 1 gyerek rosszul fogja érezni magát,hiába magyarázza el otthon anyuka százszor h Pistikém te egyedül nem szerepelhetsz a videóban mert ez anyuci szerint szupi lesz, a gyerek lesz@rja h mi az a facebook és a közösségi média, ő mégiscsak azt fogja érezni h kimarad valamiből amiben a többiek részt vesznek és rossz emlékei lesznek erről. Mert tényleg ki is marad.

Nem kell ehhez gonosz óvónéni, ez egyszerűen tény, hogy anyuka kirekeszti egy közös programból.

2018. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
44%

Persze, a gyerek biztos így fogalmazott..Meg visszaadta amit az óvónő mondott.

annyit mondhatott, hogy anyukád nem enged szerepelni..te meg kiszinezed ilyen anyád stílusra..

Meg persze, úgy nézett rá a többi gyerek.. Ezt is te gondolod kb :D

2018. okt. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
35%
Egyre szánalmasabb vagy ahogy fújod a magadèt... Képes vagy elhitetni a gyerekkel hogy megalázták... Jó hogy nem kezded el azzal traktálni hogy azok a szemetek kiközösítik.
2018. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó! Az is meg volt már biztosan...
2018. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, nem értelek. Ezen az oldalon beszélsz olyan dolgokról, mint a gyermek személyiségi jogai, az óvónő megalázó viselkedése, a gyermekedet ért érzelmi bántalmazás.


Ezen az oldalon. Ha azt mered mondani, hogy nem is nézett tévét csecsemőként, hát ne tudd meg, mit kapsz itt.:D


A témához: én elvinném egy ilyen intézményből, és bejelentést tennék az óvodavezetőnél. A miénk mégcsak bölcsis (nem állami), mindig megkérdezik, mehet-e ki kép, kiről mehet ki (pl. egy-egy Fb reklámhoz), mi sosem engedjük, azért, amiért te (mi sem teszünk ki róla képet Fb-ra), és mindig tiszteletben tartják a kérésünket! És, ha meg ilyet tennének, hogy így megszégyenítenének engem a gyerek előtt, biztosan nem maradnánk. Ha téged nem tisztel emberként, nem tiszteli a kicsidet sem, ezt jól jegyezd meg!

2018. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ezt a magán produkciót úgy kellett volna az óvonéninek megszerveznie,hogy pl: 4 után és aki szeretne az jeletkezzen. Nem pedig kötelezővé tenni. Erre külön biztosít az óvoda szobát vagy termet. Én biztos így szerveztem volna meg.
2018. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
73%

Nem volt helyes ahogy az óvónő eljárt, de valószínűleg nem a megalázás volt a célja vele, hanem az, hogy a gyereknek rosszul essen és elérje nálad, legközelebb engedd. Nem helyes, abszolút nem. De mondjuk az sem, hogy miattad a gyerek nem vehetett részt a mókában. Semmi baja nem lett volna ennyitől.

Az én gyerekem már középiskolás, nálunk év elején nyilatkozni kell róla, hogy készülhet e róla, vele bármilyen képi anyag, megjelenhet e valahol. Ha nem, akkor egy csomó rendezvényen egyszerűen nem vehet részt, mert képek készülnek és nem tudjak kiválogatni, hogy épp elláik mehet és melyik nem.

A te elgondolásod se volt valami okos, hisze te meg konkrétan azt akartad, hazudjon az óvónő a gyereknek, utána azért lehetne fikazni

2018. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
0%
Hát én is biztos feljelenteném az óvónőt, és azonnal elhoznám onnan a gyerekem.
2018. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!