Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt másnak is így beteg a...

Volt másnak is így beteg a gyereke?

Figyelt kérdés

Kisfiam ősszel kezdte az ovit.

2x volt eddig otthon betegség miatt, semmi komoly, hamar ki is lábalt belőle. A héten már szóltak, hogy tanítsam meg a gyereket orrot fújni, mert nem tudja. Nem is értettem, hisz nem volt náthás. Délben hazaviszem, de egyszer sem kellett orrot fújni, így vittem egész héten. Ma (elég mérgesen) megint szólt az ovónéni, hogy még mindig nem tudja, és egész délelőtt törölgetni kellett neki. Mondtam neki, hogy nem is náthás, hiszen akkor nem is hoztam volna, de csak állította, hogy de és elég idiótának nézett, hogy fel sem tűnik nekem.

Ma itthon van dél óta, de nyoma sincs a náthának, fogalmam sincs most mi a helyzet. Orvos délelőtt lett volna.

Eddig mindig feltűnt, ha náthás, de biztosan nem állítaná az ovónő, ha nem folyt volna az orra, ezért nem tudom mi lehet ez. Esetleg lehet, hogy pszichésen "folyik az orra" az oviban? Nem igazán szeret ott lenni és minden reggel mondogatja, hogy ugye ha megint beteg leszek otthon maradhatok?. Vagy allergiás/érzékeny lehet ott valamire? Nem tudok mire gondolni...


2018. dec. 14. 16:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 éves gyerekek nagyon része nem tud még hatásosan orrot fújni. A kislányom már nem ovis, de biztosan 5 éves kora körül tudott rendesen orrot fújni, addig orrszivót használtam, utána jött el az az idő, hogy erősebben fújta az orrát, mint a orrszívó.
2018. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!