Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » “Ha egy kisgyermek például...

“Ha egy kisgyermek például csak az anyukája mellett tud elaludni, az óvodai alvást törésként fogja megélni. “ Ez igaz? Hétfőtől ott alszik de félek, h nagyon megviseli?

Figyelt kérdés

Szeptember óta ovis. A beszoktatas flottul ment, volt persze nagy sírás az elején de nem húzodott el sokáig. 2-3 hét alatt beszokott. Ovoneniket szereti, többi gyerekkel játszik. Nincs konfliktusa (amennyire én tudom)...az óvónő szerint bent felszabadult, játszik. Persze reggelente megy az alkudozás, h miért kell oviba menni, hagy maradjon itthon stb. Főleg így hosszabb szünet után elég nehéz...most volt is sírás. De úgy gondolom, h ez normális hiszen jobban szeret itthon, mint az oviban. De ez nem kóros. (Gondolom...)

És a kérdés: eddig délben elhoztam de teso fog születni hamarosan és megpróbáljuk az ott alvást. A teso 1 hónap múlva jön, addig van időnk. Tényleg törés lesz neki?? El fog tudni úgy aludni, h itthon csak mellettem alszik el, úgy h közben fülezik? Nekem is nehéz otthagyni de muszáj vagyok sajnos :(


2019. jan. 11. 08:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az olyan gyerekek nem is maradhatnak ebéd után az oviban akiknek az anyjuk otthon van a kistesóval. Én a helyedben biztos elhoznám ebéd után. Tökmindegy hogy a tesó születéséig még van 1 hónap, az semmi ahhoz képest hogy előtte 3 évig megszokta hogy veled alszik el.

Így is úgy is törés lesz neki h te otthon vagy a kistesóval míg neki oviba kell mennie.

2019. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Jó de ez mindenképpen igaz akkor is ha délig van, nem? Vagy most akkor egyáltalán ne is menjen óvodába?!
2019. jan. 13. 18:49
 23/25 A kérdező kommentje:
Meg mi az, h nem maradhat? Ki tiltja, az óvónő? Az óvoda kötelező, raadasul úgy tudom az óraszám is meghatározott. Ami egyébként nem 4 óra.
2019. jan. 13. 18:51
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy miért altatnád ott a gyermeked, az mindegy. Ha neked úgy könnyebb, tedd azt. Egy 3 évesnek más kell, mint egy újszülöttnek. És az újszülöttet sem húzkodhatod állandóan. Mert most ovi, mert most bolt, mert most orvos, védőnő, akármi.


Az én 4 évesem is velem alszik itthon. Most is. De az oviban egyedül alszik el. Szóval nyugi, megszokja. És fel a fejjel. Úgy csináld, ahogy nektek jó.

2019. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent az, hogy fulezve alszik?
2019. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!