Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » “Ha egy kisgyermek például...

“Ha egy kisgyermek például csak az anyukája mellett tud elaludni, az óvodai alvást törésként fogja megélni. “ Ez igaz? Hétfőtől ott alszik de félek, h nagyon megviseli?

Figyelt kérdés

Szeptember óta ovis. A beszoktatas flottul ment, volt persze nagy sírás az elején de nem húzodott el sokáig. 2-3 hét alatt beszokott. Ovoneniket szereti, többi gyerekkel játszik. Nincs konfliktusa (amennyire én tudom)...az óvónő szerint bent felszabadult, játszik. Persze reggelente megy az alkudozás, h miért kell oviba menni, hagy maradjon itthon stb. Főleg így hosszabb szünet után elég nehéz...most volt is sírás. De úgy gondolom, h ez normális hiszen jobban szeret itthon, mint az oviban. De ez nem kóros. (Gondolom...)

És a kérdés: eddig délben elhoztam de teso fog születni hamarosan és megpróbáljuk az ott alvást. A teso 1 hónap múlva jön, addig van időnk. Tényleg törés lesz neki?? El fog tudni úgy aludni, h itthon csak mellettem alszik el, úgy h közben fülezik? Nekem is nehéz otthagyni de muszáj vagyok sajnos :(


2019. jan. 11. 08:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi itthon együtt alszunk. Mindig. 3,5 éves a nagy, 1 hetes a kicsi. Tök simán, vidáman ott aludt az oviban (szeptemberben kezdte, majdnem két hét után próbáltuk meg). Ő szeret ott aludni, a reggeli elváláskir van egy kis nyafi, de aztán nagyon jól érzi magát, mindig el is mondja. Pont a tesó miatt úgy voltam vele, hogy ha gáz az ottalvás, elhozom délben, de azzal semmi baj nincs. És mielőtt megköveznétek, dolgozom itthonról alapból egyéni vállalkozóként, azért van bent délután is. Most 2 hónap szünet, aztán kezdem is újra a munkát, könnyebb, ha csak egy van velem itthon. Ilyen rövid időre meg nem akarom elhozni délben, mert csak megkavarnám vele.
2019. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Én mennék rogton ebredesre, nem hagyom bent még uzsira se. Enyém is jól érzi magát, óvónők szerint is meg én is úgy látom.
2019. jan. 11. 12:47
 13/25 anonim ***** válasza:
Enyém is így volt, annyi különbséggel, hogy később kezdte az ovit a tesó születése miatt. De velem aludt (alszik - most középsős), szeptemberben kezdte és csak januártól aludt ott. Minden simán ment. Én a helyedben hagynám ott uzsonnázni és utána kicsit játszani, akkor már kötetlen játék van, minden gyerek szereti.
2019. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ez gaz, hogy nem “bírsz” a saját gyerekeddel. Miért nem tanítod meg te otthon rendesen aludni? Miért nem szoktatod le te erről az alvási szokásarol? Mit fogsz csinálni, ha beteg lesz a nagy és nem mehet egy hétig óvodába? Babysittert hivsz mert nem bírsz el a saját gyerekeddel ? A te fiad nem extrem eset, csak foglalkozni kellene vele és megtanítani normálisan aludni, és nem arra varni hogy majd az óvónők megtanítsák helyetted. Abszurd. Pl olvass neki egy mesét alvás előtt, és ne fekudj oda. Eloszor nem lesz könnyű de megszokja

Majd. Ezt csak te rontottad el,hogy így alszik.

Nekem 5,3 és fél éveseim vannak. És megyek a 2 ovisert ebéd előtt, és otthon alszik mindenki. Eszembe sem jutott hogy kis teso született ezért aludjanak bent ...

2019. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Miért kell ezt az új gyerekre kiélezni? Egyébként is bent alvós lett volna legkésőbb kozepsotol.

Utolsó, Hanykor alszanak el és hanykor kelnek a gyerekeid?

2019. jan. 11. 15:35
 16/25 A kérdező kommentje:
Amikor beteg, akkor úgy hagyom aludni és annyit amennyit akar mivel nincs másnap korán kelés, akkor rugalmasabb a napirend. Nem gond fel óra-ora csúszás se.
2019. jan. 11. 15:37
 17/25 A kérdező kommentje:
Egyébként sokan úgy estek nekem, mintha az egy évesemet adnam bölcsődébe, mert jön a kicsi. Erről szó sincs.
2019. jan. 11. 15:53
 18/25 anonim ***** válasza:
60%
Mi az, hogy nem lenne hozzá pofám...?! Erre való az óvoda, meg fogja szokni, igen is fontos, hogy hozzaszokjon új dolgokhoz, hogy alkalmazkodjon stb. Senkinek nincs egyébként semmi köze ahhoz, hogy ki miért viszi vagy épp nem veszi a gyereket el ebéd után. Otthon lesz egy újszülöttel, így is lesz mit csinálnia, miért ne használhatná ki az óvoda “funkcióját” és miért ne könnyíthetne kicsit a saját helyzeten? Nem is értem ezt a felfogást, hogy aki otthon van az mégis hogy képzeli, h nem rohan rögtön ebéd után a gyerekert..
2019. jan. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Az ovi kötelező, nem is értem a felháborodást, nem mástól veszem el a helyet mint a bolcsiben. Egyúttal egyetertek abban is, h tanuljon kicsit alkalmazkodni...sztm az onbizalmanak is jót tenne.

De nem onigazolast kerestem itt, engem tényleg a gyerek érdekel ...persze nyilván a saját helyzetemen konnyitenék vele, a picinek is jár egy kevés saját ido. Na mindegy, megpróbáljuk és ha jól sül el akkor szuper, ha meg nem megy akkor nem erőltetem.

2019. jan. 12. 16:35
 20/25 A kérdező kommentje:
Ja és kedves arrogáns 14# minden gyerek más! Ezt neked már tudnod kellene három gyerek után ugy gondolom. Miért ne bírnék a saját gyerekmmel!? Ezt abból szűrted le, h van egy apró rossz szokása? A te gyerekeid tökéletesek? Skatulyabol húztad elő őket? A fiam egy ügyes, okos, nagyon fejlett érzelmi intelligenciával rendelkező, szófogadó fiú. És igen, fulezve alszik el. De mióta tudja h melyik a kis keze. És számtalanszor próbáltam már leszoktatni, elhiheted.
2019. jan. 12. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!