Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mesefilmet néznek az oviban?

Mesefilmet néznek az oviban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mennyire megszokott illetve normális dolog, hogy az óvónő laptopján mesét néznek a gyerekek?

Ma egyéb okok miatt ebéd előtt mentem a gyerekért, és amikor odaértem azt látom, hogy ülnek a szőnyegen és mesét néznek.



2019. jan. 16. 13:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
44%

9, nem, nem ilyen a világ és ez csak a rossz óvodákra, rossz óvónőkre igaz.

Nálunk elő nem fordulhat, a vezető ki is penderítené az óvónőt.

2019. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy nem elfogadott. Ezer módon le lehet kötni a gyerekek figyelmét.

És ilyenkor az udvaron kéne lenniük. A többi csoport kint volt.

2019. jan. 16. 14:47
 13/40 anonim ***** válasza:
57%
Az óvónő hol volt? (Csak az jutott eszembe, hogy talán csak rosszul lett es ki kellett mennie vagy nem tudom... valami különleges oka volt)
2019. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
80%

"játszik hangszeren és bevonja a gyerekeket, akik ééééérdekes, odafigyelnek rá!"


A mi óvónénink is játszik sok hangszeren, rendszeresen gitározik a gyerekeknek, meg énekel, mégsem köt le MINDEN gyereket.

Mert szerencsére a gyerekek nem kis robotok, hanem különböző érdeklődésű kis emberek.


Ettől függetlenül nem a "kütyükkel" értek egyet, csak azért ne gondoljuk, hogy minden gyerek egyforma.

2019. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Bent volt Velük. Nem tudom mit csinált, mert siettem és csak gyorsan kicsaltam a gyereket.

Nem tűnt betegnek, mert széles vigyorra beszélt hozzánk 1-2 mondatot.

De ilyenkor, ha rosszul van ott van a dadus segítségnek. Volt már, hogy az óvónők gyűlésen vagy valahol voltak és a dadus felügyelte őket.

2019. jan. 16. 14:55
 16/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem védeni akarom az óvónőt, nem láttam a szituációt, meg azt se, milyen gyakran fordul elő és milyen helyzetben, de azt tudni kell, hogy már elvárás az óvónők felé, hogy médiaeszközöket (zenelejátszó, tablet, számítógép, stb.) is használjanak oktatási, szemléltetési célból a csoportban. Tehát nem biztos, hogy egyből utálni kell őt. Ha zavar, inkább kérdezz rá, hogy miért néztek mesét.
2019. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
79%

Miért, otthon még nem làtott mesét a gyereked?

Nàlunk diafilmvetítés volt 3-4 évvel ezelőtt az oviban.

Semmi baja nem lesz a gyereknek, legalàbbis a lànyom itthon mindig nézett mesét, néz is, 9 éves, kivàló tanuló, példás magatartàssal.

Kutya baja nem lesz, inkàbb akkor fognak furcsàn nézni rà, ha azt nem tudja megmondani melyik x mesefigura.

2019. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan nem értem, hogy ez miért az ördögtől való. Anno mi is néztünk néhanapján 1-1 mesefilmet óvodában (csak akkor még videokazettáról ment és nem laptopról, bár ez nem hinném, hogy ez sokat számít).


25/N

2019. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Nem az ördögtől való. Itthon is néz, ha úgy van. Sőt, egy karácsonyi mese vagy húsvéti mese teljesen rendben lenne. Kellenek az ünnepek alatti laza napok.

De itthon is tudna mesét nézni, ahhoz nem kell az oviba mennie.

Viszont én nem tudok éneket, verset tanítani neki.

2019. jan. 16. 15:40
 20/40 anonim ***** válasza:
89%

Még az éneket megértem, hogy nem tudsz neki tanítani, de verset?

Milliónál több vers van a neten, olvasni meg tudsz.(én pl énekelni nem)

2019. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!