Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mesefilmet néznek az oviban?

Mesefilmet néznek az oviban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mennyire megszokott illetve normális dolog, hogy az óvónő laptopján mesét néznek a gyerekek?

Ma egyéb okok miatt ebéd előtt mentem a gyerekért, és amikor odaértem azt látom, hogy ülnek a szőnyegen és mesét néznek.



2019. jan. 16. 13:47
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
41%

Nem is kell oviba mennie.

Ha otthon tudsz vele lenni, akkor miért nem vagy otthon vele?


Az ovik azért lettek, hogy a dolgozó szülők gyerekeire vigyázzanak. (és nagycsoportban iskolára készítsenek fel).


Persze, nem mesét kell nézetni az ovisokkal, de nem is fejlesztőközpont, hogy "azért van ott, hogy ezt meg azt tanítsanak neki. Az majd az iskola lesz, ahova vinned KELL, mert bármit TANÍTANAK neki.

2019. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nincs ilyen és a nagyobbiknál sem volt másik csoportban. Viszont a bölcsiben meg előfordult és hát az iskolában is néha napköziben - szerintem ez szimpla lepasszolás. Egyébként nem tartom hű de károsnak, de ennyi gyerek szerintem leköti simán egymást is, nem muszáj hozzá képernyő, max. persze akkor hangosabbak :)
2019. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

"Nem is kell oviba mennie."

Már hogy ne kéne? Oviköteles. És azért van csak délelőtt, mert otthon vagyok a kicsivel. Bár ez nem tartozik ahhoz, hogy amiért az óvónők fizetést kapnak, az nem a tv nézés. Náluk is van kötelező foglalkoztatás, már kiscsoporttól kezdve.

2019. jan. 16. 16:37
 24/40 anonim ***** válasza:
35%

Mese nézésen én nagyon kiakadtam volna.

Ha pl egy téma miatt néznek egy rövid kisfilmet, pl tüzoltók a téma és egy gyerekenek szolo ismeretterjesztö rövid müsort eltudok képzelni. De nem mesét.


A dia filmmel semmi baj nincsen az egy kivetitett mese olvasás. Es a hangos könyvvel sincsen baj, az is pont mint a mese olvasás, csak nem az ovonéni meséli.

2019. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk nincsenek médiaeszközök az oviban.

És nem, nem néz a 3 évesen mesét itthon se. Tv, tablet nincs, mobilomat meg nem adom oda.

Az a szomorú, hogy ettől mi kilógunk a sorból.

2019. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
77%

Komolyan!


Ha ennyire zavar titeket, ez a TV, elektronikus eszközről zene,...téma, akkor miért nem rakjátok a gyereket egy ilyen ősmagyar-turul oviba, ahol egy jurtában játszanak 2 lócsonttal, nincs villany se, és a bokorban kakálnak?

Vagy egy ortodox zsidó oviba?

2019. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert nem oviba való.

Az a tény, hogy az udvaron való szaladgálás helyett, ülnek és bámulják a képernyőt. Mert gyurma, rajz, szerepjátékok és egyéb fejlesztő játékokat is adhatott volna a kezükbe. Akkor is ugyanannyit kellett volna foglalkoznia Velük.

2019. jan. 16. 17:47
 28/40 anonim ***** válasza:
80%
Egy magánintézményben vagyok óvónő. Hozzánk mondhatni gazdag szülők elkényeztetett gyerekei járnak, akik lassan jobban értenek az elektronikai kütyükhöz, mint mi felnőttek. A nagyoknak szinte minden nap van mese, a kicsiknek ritkábban. De! Ugyanúgy olvasunk nekik mesekönyvből, sokat énekelünk, bábozunk, zenét hallgatunk, minden nap vannak foglalkozások. Tehát a gyerekek nem csak úgy vannak, mint a tökök a kertben.
2019. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

#28 Ez a sok minden hogy fér bele fél 1-ig?

Reggeliznek, itt gondolnám a foglalkozást, udvar vagy szabad foglalkozás és máris ebéd. Azután alvás és max. délután tudom elképzelni a mesét, amikor folyamatosan mennek el a gyerekek.

8-12-ig 4 óra, amíg foglalkozni kellene Velük.

2019. jan. 16. 18:41
 30/40 anonim ***** válasza:
58%
A magánintézményes óvónő vagyok. Mi egész nap ott vagyunk a gyerekekkel, tehát nem csak fél napokat dolgozunk. A kicsik negyed 9 után mennek tornázni, addig a nagyok még játszhatnak. Ha végeztek a kicsik a tornával, akkor ők jönnek fel reggelizni, a nagyok mennek tornázni. Ha a kicsik végeztek a reggelivel, foglalkozás van nekik, a nagyoknak úgy szintén. Mivel ugye a nagyoknak iskolafelkészítés van, és többen is vannak, két csoportra vannak osztva, az egyik csoport kint van az udvaron, a másik tanul, majd fordítva. A foglalkozás után a kicsik is kimennek kicsit az udvarra. Udvar után a kicsik mennek ebédelni, addig a nagyok játszanak. Ebéd után a kicsik mennek aludni, a nagyok mennek ebédelni. A nagyok már nem alusznak, csak kicsit lepihennek a szőnyegre. Ekkor szoktunk nekik mesét kapcsolni, ez kb. 20 perc. A pihenés után jön nekik a délutáni foglalkozás. Utána a nagyoknak uzsonna, kicsik is felébrednek, majd nekik is uzsonna és játszás.
2019. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!