Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mesefilmet néznek az oviban?

Mesefilmet néznek az oviban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mennyire megszokott illetve normális dolog, hogy az óvónő laptopján mesét néznek a gyerekek?

Ma egyéb okok miatt ebéd előtt mentem a gyerekért, és amikor odaértem azt látom, hogy ülnek a szőnyegen és mesét néznek.



2019. jan. 16. 13:47
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

#30 Erről beszélek. A délelőttbe nem fér bele a filmnézés, csak akkor, ha nincs foglalkozva Velük.

A délután már mindenkinek "levezetés", akkor nem lenne ennyire megdöbbentő, hogy mesét néznek.

2019. jan. 16. 21:03
 32/40 anonim ***** válasza:
55%

Az ovis mesenézéssel nem értek egyet.

De azt sem nagyon értem hogy Te miért nem tudsz éneket, verset tanítani a gyerekeidnek???

2019. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Olyanokra gondoltam, amit az ovikban tanulnak. Szoktunk mondókázni, de a népdalokan és versikékben nem vagyok jó.

Legyek "szaranya", de a napokat, hónapokat, számolást, betűket és angolul (szavakat) szívesebben tanítom.

A fent említett nekem nem megy.

2019. jan. 16. 23:11
 34/40 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen le vagyok döbbenve, miért ekkora ügy, hogy mesét néztek. 30 éve mi is néztünk mesét az oviban néha. A kisfiamék is néznek néha, soha nem akadtam fenn ezen. (Egyébként nagyon jó szakembernek tartom az óvónénijét.)

Lehet a technikát mértékkel és hasznosan is használni.

2019. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
35%

Itt sokan kérdeztétek miért is baj a TV?


Mert a tv nem fejleszt, és inkább vissza fejleszt. Persze otthon ha néz 1 órát a gyerek tv-t nem baj. De ha már az oviban is azt teszi, és sok gyerek haza megy és még 3-5 órát is egyfolytában a tv elött ül.


Azok a gyerekek aki soha nem nézhetnek tv-t nincsenek a tv nézüs gyerekektöl lemaradva söt, sokkal kreatívabbak és jobban leköti öket a könyvek. Viszont az a gyerek aki állandóan Tv elött ül, az rendesen le tud maradni rengeteg mindenben. Egy szegény körülmények között élö családnak segítek a mindennapjaikban, és ott a gyerekek rengeteget tv elött ülnek, és erezhetö, hogyvissza maradottság erre vezethetö vissza.

2019. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
40%
Szóval az oviban fejlesszék, játszanak vele kreatív játékokat, hogy anyu otthon lelkiismeretfurdalás nélkül odab @szhassa a tv elé. Értem én...
2019. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
66%

Anyum óvónő. Náluk akkor van mese nézés, ha mindenki jól viselkedett, megette az ebédet, az udvaron se volt veszekedés , kis bunyó. :D


Szóval ez volt a jutalom, mikor vmi csoda folytán minta gyerekek voltak egész nap. És közben kaptak almát vagy vmi finom egészséges dolgot. Kb 15p volt a mese neten. És ezt szerette mindenki.

Nagy örömmel mesélték a gyerekek a szülőknek, hogy milyen ügyesek, okosak voltak és nézhettek mesét!


Minden szülő támogatta ezt az ötletet, hoztak be gyümölcsöket stb. De hát nyilván ez nem volt heti szinten, h mese volt.

2019. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A kérdező itt értetlenkedik ahelyett, hogy megkérdezte volna az óvónőt.

Én meg azon döbbenek le hogy létezhet felnőtt ember, TÖBB GYEREKES ANYUKA aki nem tud óvodás dalokat, mondókákat verseket, csak angolt tanít :D És az ilyen meri megkérdőjelezni ugyanazt amihez szart sem ért, hát még kellő anyai ösztöne sincs.


Én apuka vagyok, jót röhögök az ilyen divat anyukákon!

2019. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Jó dolog a TV

Délben minden nap előkerült a TV-zés. Aki nem tudott aludni az nézhetett TV-t

DVD lemezekről és VHS kazettákról mentek a rajzfilmek naponta

A TV hangereje nem volt 100%-ra felvéve hogy senkit ne zavarjon

2007 és 2010 között jártam óvodába így akkor csak CRT TV-k léteztek. Egy Orion márkájú 20" CRT TV-n mentek a rajzfilmek. Nem volt TV antenna és akkor még létezett PAL műsorszórás

márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
39, a gyerekeim meg most jártak/járnak oviba és soha nem néztek/néznek tévét (videót, laptopot.. semmilyen képernyőt).
márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!