Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántja a gyereket az óvónő....

Alexa890610 kérdése:

Bántja a gyereket az óvónő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam kis csoportos.

Már az első 2-3 hét után panaszkodott az egyik óvónőre,mert az állítólag a fejére csapott.

Szembesítettem őket, a gyerek továbbra is állította, hogy bántotta az óvónő.

Végül kimagyarázta azzal, hogy miközben terelgeti be az udvarról őket, közben a fejüket megfogja és valószínűleg ezt értette félre a gyerek.

A fiam nem szerette meg ezt az óvónőt azóta sem.

Mindenki mást szeret és soha nem panaszkodik rájuk.

Erről a nőről viszont mindig azt mondja, hogy rossz és bántja őket.

A mai napon, amikor mentem érte az oviba, azzal fogadott a gyerek, hogy ez az óvónő megszorongatta két kézzel a nyakát.

Mindezt azért mert mondta, hogy menjen pisilni és ő lassúlkodott.

Miközben pisilt, hátulról megszorongatta a nyakát.

Többször kikérdeztem, hátha valamit félreértett, de nem.

Ugyanúgy meséli el mindig a történteket és azt mondja fájt neki.

Kértem, hogy mutassa meg rajtam hogyan történt és bizony szorította a nyakamat rendesen.

Már nem volt ott az óvónő, amikor mentem a gyerekért.

Hétfőn mindenképpen szembesíteni fogom a gyereket vele, ráadásul a vezető óvónő jelenlétében.

Nemtudom, hogy ezek után hagyjam-e itt a gyereket vagy vigyem másik oviba.

Szeret ide járni, vannak barátai is.

Viszont félek, hogy az óvónő kifogja közösíteni a gyereket, miután hétfőn előveszem őt.

Mit tegyek?



2019. febr. 22. 23:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősömék jártak hasonlóan, az óvónő sokszor rávert a gyerekek fenekére, fejére és rengeteget kiabált velük. Az ismerősöm gyereke rendszeresen belázasodott vasárnap éjjel, mert annyira utált már menni. Végül kirúgták a nőt és csak akkor derült ki, hogy már más ovival is perben áll a viselkedése miatt.

A gyerekedet ne szembesítsd vele, mert ez nagy teher lenne számára, de beszélj a vezetővel és kérdezz körbe a szülőknél.

2019. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
49%

"Ma reggel újra rákérdeztem , hogy mitörtént tegnap.


Gondoltam lehet, hogy ma már másképp fogja mesélni.


De nem!!!


Szóról-szóra ugyanazt mondta most is.


Sőt, pontosan ugyanúgy mutatta be rajtam, hogy mitörtént.


Felsoroltam az összes nevelőt az oviból és kérdeztem, hogy szokták-e bántani."


Konkrétan belemagyarázod a gyerekbe az egeszet

2019. febr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%
Hát a folytogatásos sztori kicsit azért erős...de a legegyszerűbb, ha ezt az egészet az óvónőnek elmondod. Ha ártatlan akkor is tudnia kell róla, ha valóban folytogatós akkor meg ezentúl tuti nem fogja pisilés közben bántani a gyereket, mert tudja h tudod.
2019. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%

Nem gondolnál, hogy hazudik a gyerek, ráadásul a gyereknek milyen erzes hogy hogy az anyja nem hisz neki? Én is igy jartam oviban-suliban, soha nem hittek nekem...

Siman el tudom hinni, mondjuk en kepes lennék akár egy pici rejtett kamerát tenni vhova, a gyerekem fontosabb es ez pont olyan amit mashogy nem lehet kideriteni.

2019. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is voltak hasonló problémák.

A gyerekem mindig ugyanúgy mondta a történteket. Én csak az óvónővel beszéltem, a gyereket kihagytam ebből. Persze tagadott mindent.

Viszont láttam, hogy viselkedésbeli problémái lettek a gyereknek. Végül óvodát váltottunk.

Azóta nincsennek "kitalált" történetek az új óvónénikkel. Nyugodtabb lett a viselkedése is.

Hogy pontosan mi történt sose fogom megtudni. De úgy voltam vele, ha többször mesél valamit és úgy kezd bele, hogy nem is kérdezem, akkor annak lehet valamennyi valóságalapja. Én végig úgy tettem, hogy hiszek Neki és ezt mondtam is a gyereknek. Te se veszítsd el a bizalmát, hogy nem hiszel neki. De, mint írták, érdemes elosztani kettővel a történetet, mert sokszor a fantázia is belekerül.

2019. febr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Ez az óvónő alapjáraton is elég szigorú fajta.

Sokszor tapasztalom, hogy megemeli a hangját a gyerekekre.

Vannak sport tevékenységek, ahova mi szülők elkísérhetjük a gyerkőcöket és akivel nincs ott szülő, azzal nagyon erélyesen beszél.

Sokszor megemeli a hangját arra a gyerekre is, akivel szülő van.

Mindenbe beleszól.

Ennek ellenére nekem nem lett volna bajom vele, ha a gyerek nem panaszkodik már másodszor bántalmazás róla.

Nem magyarázok be én semmit a gyereknek.

Nekem sincs kedvem a balhéhoz.

Sőt, az oviból sem szívesen venném ki, mert alapjáraton elégedett vagyok mindennel és a gyerek is szereti.

2019. febr. 23. 08:18
 17/31 anonim ***** válasza:
74%

Egy gyerek könnyen ki tud találni dolgokat, és azt teljesen hihetöen elöadni. Söt ha az anyukán látja a drámai reakciót és az ugyan úgy kérdezgeti ö ugyan úgy elmondja.


Ha az ovonö tényleg ilyen agresszív akkor nem csak a fiaddal ilyen, hanem a többi gyerekkel is. Èn elöször is más anyukákat kérdeznék erröl, és nem az ovonönek esnék.

2019. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%

Szóval a magad kényelme miatt(nincs kedved balhéhoz) nem nyomod fel az óvónőt, mikor másokat is bánthat?


Mindennel elégedett vagy? Mégis mi mindennel? Az óvónő és a nevelési program a legfontosabb. Szeretettel, erőszak nélkül nevelnek? Ennek kellene a legfontosabbnak lennie.


Csak nem jó helyen van az ovi, közel mindenhez? Vagy szép az épület?


A gyereked igazat mond, az enyémnek nem jutna eszébe magától ilyen, hisz sosem tapasztalt olyat, hogy valaki megfogná a nyakát.


A szembesítésnek semmi értelme, ha nincs következménye, mit tanul belőle a gyerek?


Én kivenném a gyermekem, mikor már biztos, hogy fogadja egy másik ovi(addig orvossal kiírattatnám), és közölném az óvónővel a dolgokat úgy, hogy a vezető óvónő is hallja. Mikor felmegyek intézni a dolgokat az irodában is elmesélném, miért iratom ki a gyereket. Nem csak tettekkel lehet bántani egy gyereket, az az ember, akiben benne van az ártó szándék, szavakkal súlyosabb gondot tud okozni..


Szóval én így csinálnám, az óvoda legfontosabb tükre pedig az óvónő, akit alkalmaz, rajta múlik minden.

2019. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%
Az ovin belul masik csoportba nem tudod atkerni?
2019. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A szülőkkel beszéltem már erről.

Abban szinte mindenki egyetért, hogy ettől az óvónőtől tartanak a gyerekek.

Konkrétan bántalmazásról csak az egyik beszélt, de csak nekem.

A többi szülő előtt nem vállalta fel.

Azt mondta, az ő fia is panaszkodik, hogy bántja ez az óvónő.

Ez a gyerek sokszor be is kakil, ha ez az óvónő van műszakban.

Megpróbálom ezt az anyukát rávenni, hogy vállalja fel nyilvánosan is, amit nekem mondott.

2019. febr. 23. 08:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!