Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántja a gyereket az óvónő....

Alexa890610 kérdése:

Bántja a gyereket az óvónő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam kis csoportos.

Már az első 2-3 hét után panaszkodott az egyik óvónőre,mert az állítólag a fejére csapott.

Szembesítettem őket, a gyerek továbbra is állította, hogy bántotta az óvónő.

Végül kimagyarázta azzal, hogy miközben terelgeti be az udvarról őket, közben a fejüket megfogja és valószínűleg ezt értette félre a gyerek.

A fiam nem szerette meg ezt az óvónőt azóta sem.

Mindenki mást szeret és soha nem panaszkodik rájuk.

Erről a nőről viszont mindig azt mondja, hogy rossz és bántja őket.

A mai napon, amikor mentem érte az oviba, azzal fogadott a gyerek, hogy ez az óvónő megszorongatta két kézzel a nyakát.

Mindezt azért mert mondta, hogy menjen pisilni és ő lassúlkodott.

Miközben pisilt, hátulról megszorongatta a nyakát.

Többször kikérdeztem, hátha valamit félreértett, de nem.

Ugyanúgy meséli el mindig a történteket és azt mondja fájt neki.

Kértem, hogy mutassa meg rajtam hogyan történt és bizony szorította a nyakamat rendesen.

Már nem volt ott az óvónő, amikor mentem a gyerekért.

Hétfőn mindenképpen szembesíteni fogom a gyereket vele, ráadásul a vezető óvónő jelenlétében.

Nemtudom, hogy ezek után hagyjam-e itt a gyereket vagy vigyem másik oviba.

Szeret ide járni, vannak barátai is.

Viszont félek, hogy az óvónő kifogja közösíteni a gyereket, miután hétfőn előveszem őt.

Mit tegyek?



2019. febr. 22. 23:21
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#19-es válaszoló, valamit nagyon félreértettél.

Én hiszek a gyerekemnek és panaszt is fogok tenni hétfőn a vezető óvonőnél.

Azt, hogy nincs kedvem a balhéhoz, úgy értettem, hogy ha nem lennék 100%-ig biztos a gyerekemben, akkor nem fújnám fel a dolgot.

Az ovi többi dolgozójával valóban nincs baj.

A gyerekem szereti őket és jól érzi ott magát.

Egyedül erre az óvónőre panaszkodik.

2019. febr. 23. 09:01
 22/31 anonim ***** válasza:
94%

A gyereket ne szembesítsd az óvónővel, hiszen még csak 4 éves! Neki ez megterhelő és olyan lenne mintha ő állna szemben vele, holott neked kell képviselned az érdekeit.

Az óvónővel mindenképp beszélnék, és az igazgatóval is. Sajnos igenis vannak olyan óvónők, akik túl szigorúak a gyerekekkel és az érzékenyebbek tartani fognak tőle neadjisten testi tüneteket produkálnak (bepisilés stb.), ha ez nem változik én másik csoportba kérném át a gyereket.

Az igazgatónak mindenképp mondd el h a többi szülő szerinte se bánik jól a gyerekekkel.

2019. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%
Az szerintem sem vezet sehová az elmérgesedésen kívül, hogy szembesíted őket. Helyette egy fokkal jobb, ha kérsz fogadóórát, ahol elmondod - normális hangnemben -, hogy a gyerek ezt meg azt mondta és fél, szerinte mi lehet az oka, min lehet változtatni. Ha ez nem használ, fordulj a vezetőjéhez, ha az sem használ, kérd át másik csoportba vagy másik oviba. Kérdezz körbe, hogy más szülőnek is van-e/volt-e ilyen tapasztalata, ha igen, együtt hihetőbb a vezetők felé. Az sem jó, ha a gyerekkel túl sokszor átbeszéled, folyton kérdezgeted - ezek szerint ő olyan (hálistennek), hogy elmondja magától is -, egyszer-kétszer elég volt, meg is mutatta... folytonos ismétléssel felnagyítani az ő érzelmeit is már szintén káros szerintem.
2019. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%

Már legalább háromszor elmondattad a gyerekkel a történetet. Látja, hogy neked ez mennyire tetszik, persze, hogy ugyanúgy mondja. Vagy igaz vagy nem. Mindenképpen utána kell járni, de szerintem ne menj a vezetőhöz úgy, hogy a te gyereked biztosan nem hazudik. Mondd el, hogy a gyerek ezt mesélte és lehet, hogy van valóságalapja. Te sem tudod biztosan, de vizsgálják ki.

Hidd el, hogy máshogy fognak hozzád állni, mintha habzó szájjal vernéd az asztalt. Úgy kell előadni, hogy nem teljesen biztos, hogy így volt, de mi van ha igen.

2019. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nem akarom leordítani senki fejét, mert konkrét bizonyítékom nincs, csak amit a gyerek elmesélt.

Viszont mivel már nem első eset, így most rögtön az óvodavezetőhöz viszem az ügyet.

Szeretném, hogy rendesen ki legyen vizsgálva az ügy, mert a gyerek magától mondta és mutatta, hogy mitörtént.

Én nem kérdeztem semmit.

Egyik pillanatról a másikra kifakadt belőle.

Nincs másik kis csoport, tehát ha minden kötél szakad, akkor elviszem onnan.

2019. febr. 23. 11:55
 26/31 anonim ***** válasza:
62%
Ha te eldöntötted, h az óvodavezetőhöz viszed az ügyet, akkor ebből jó már úgysem fog kisülni. Előbb utóbb másik ovi fog kelleni.
2019. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg mi lett
2019. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Na mi történt?
2019. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
0%

Semilyen lelki és fizikai abuzust nem kell eltűrni, az én első unokámnál, az anyukàja bevitte az ismertetőt(Jehova tanúi vagyunk), nem olvasta el egyikük sem. Szóban sem hallgatták meg.Karácsony után, szaloncukor leszedésekor félre ültették, hogy nem szedheti, és csak az kaphatott belőle, aki szedte.Soha nem kértünk ilyet.Most is sajog a szívem, ha rá gondolok.Kis falu vagyunk,de a gondolkodás szabad.

Miért csak katolikusban és fehér emberben lehet gondolkodni( fehérek vagyunk, unokáim szőkék) Nagy városban, ahol lehet mindenféle valássú és különböző náció, ott elfogadóbbak?

2019. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Keresd meg az óvoda vezetőt, lehet nem te panaszkodsz egyedül. De átkérheted másik csoportba is.
2019. máj. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!