Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Wellness hétvége nem túlzás...

Wellness hétvége nem túlzás az óvónőnek búcsúajándéknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg középsősek a gyerekek, és az egyik óvónéni nyugdíjba megy év végén. Volt ötlet hagyományos ajándékról (csoportspecifikus tányér, plusz virág, vagy ajándékutalvány stb.), kb 15 ezer Ft értékben. Az egyik szülő bedobta h vegyen a csoport wellness hétvégét neki, de abból nem érdemes gagyit, tehát legalább 60 ezer Ft-os kellene, plusz benzinkártya 10 ezer, hogy el is jussanak odáig és ne saját pénzből kelljen. De ekkor megszavaztuk h a többség a tárgyi ajándékot akarja.

Voltak itt pletykák h lehet h nem is szeret utazni, de ekkor vki megkérdezte a másik óvónőt, és szerinte jobban örülne az utazásnak, mint a tányérnak...

Amit el is hiszek, de nem hiszem h 70 ezer Ft-os búcsúajándékot kellene adni, és h a csoportnak kéne wellness hétvégére küldenie az óvónőt. 22-en vagyunk egyébként, van 1-2 elég jómódú szülő. Most emiatt lehet h mégis az utazás lesz.

Ráadásul ha idén ilyen ajándékot veszünk, akkor majd ballagáskor is hasonló kaliberűt kéne adni a másik két óvónőnek... szóval nem tudom, a nagyobbik lányomnál nem volt ilyen gond, ott a fő ajándék a gyerekek rajzaiból összeállított emlékkönyv volt, aminek nagyon örültek az óvónők.

Mit gondoltok, nem túlzó ez az ajándék/összeg?



2019. febr. 23. 09:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is túlzás. Egyébként csinálhatjátok úgy, hogy legyen egy minimál összeg, azon felül, aki akar/tud, az adjon többet, de azzal ne szúrjatok ki, akinek nincs erre. Aztán aszerint, hogy mennyi jött össze, vegyetek belőle valamit, praktikusan utalványt kísérő virággal. Ti csak "egyébként" búcsúztatjátok, a nyugdíjas bulit oldják meg a kollégái, nem kell keverni a kettőt.
2019. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
De, túlzás. Nálunk 10.000Ft-ért szoktunk venni a csoportpénzből ajándékot a saját óvónéniknek. Ha valaki ezt nem tartja elegendőnek, az vesz még valamit.
2019. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy jobban örülne a wellnessnek, mindenki jobban örülne annak, mint egy tányérnak, de ez azért túlzás. Úgy látszik minden csoportban van egy tehetős anyuka, aki mindig rálicitál a kitalált összegre. Nálunk is volt, csak épp arra nem gondolt, hogy van a csoportunkban család, aki nehéz anyagi helyzetben van, van egy nagymama aki egyedül neveli az unokáját... stb. Az ő anyagi helyzetükben könnyű azt mondani, hogy pár ezer nem számít, egyszerűen nem hajlandóak belegondolni más helyzetébe. De az is necces, hogy ezután ez lesz az elvárás ballagásra, búcsúzásra, aztán persze, akkor is lesz majd egy anyuka aki ezt túl akarja licitálni, mert ő olyan nagylelkű... Én maradnék a kisebb ajándéknál, nem nektek kell utaztatni.
2019. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is egy páros szinhazjegy tökéletes ajándék lenne:)
2019. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Színházjegy lenne a nyerő. Nem is kacat, mégsem túlzás.

Kollégák majd búcsúztatják wellnessel ha akarják

2019. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Mindig is jobban támogattam az élményajándékot, de nem ennyiért.

Vannak tök jók, sokkal olcsóbban.

21-en vagytok, max 21 ezer forintban gondolkozva is tök jókat lehet találni, nézzetrk körül.

2019. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy az egyik válaszoló kiszámolta itt kb. gyerekenként 3000 Ft-ról lenne szó. Ha állami intézményről beszélünk nem feltétlenül gondolnám, hogy nem érdemel nyugdíjbavonuláskor ennyit egy óvónő. Ő nyugdíjba megy, ennek nincs köze ahhoz, h év végén mit adtok a többieknek.

Szóval így kimondta, h 70 e és wellness persze túlzásnak tünik, de ha kiszámolod, h 3000 Ft-ról beszélünk gyerekenként, ez egyáltalán nem elvetemült.

A másik, persze, szép és cuki a gyerekek rajzocskáiból, versikéiből összeállított emlékkönyv, táblacska miegymást. Ezt lehet adni VALAMI komolyabb (utalvány, színházjegy, utazás stb.) mellé, de fő ajándéknak semmiképpen nem adnám, pláne nem egy csoport nevében.

2019. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%
Még az jutott eszembe, hogy meg kell határozni egy körülbelüli összeget, pl 3000 Ft-ot fejenként, h maradjuk a kérdésnél. el kell kezdeni időben beszedni a pénzt, és meglátjátok, h ki mennyit ad bele. Nálunk olyan is volt, h valaki nem adott be, ő külön vett, de ez csak menet közben derült ki. Aztán meglátjátok mennyi pénz jön össze, és annak függvényében választotok ajándékot.
2019. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

17!


3000 forint sokaknak rengeteg pénz. Sokaknak annyi van a saját gyerekük születésnapjára. Az ovonőnek nem kell enniyert venni. 1000/szülő is túlzás.

Külföldön élek, itt tudod mennyit kértek ilyenre? 2 eurót.

2019. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, értem én ezt is. Nem mondom, van ahol olyan az osztály/csoport összetétele, h egyszerűen nem tellik rá, 22ből 18nak. Ekkor fel kell állni és határozottan le kell állítani a szervezkedőt, h ez a többségnek nem fér bele. Ezért írtam, h talán pratikusabb lenne megvárni, h mennyi pénz jön össze, aztán annak függvényében dönteni az ajándékról. Fel lehet dobni, h mindeki adjon bele annyit, amennyit rá tud szánni a nyugdíjba vonuló óvónénire.
2019. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!