Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A magánovikban miért kedvesebb...

A magánovikban miért kedvesebb mindenki?

Figyelt kérdés

Aki óvónőnek tanult, nyilván azért választotta ezt a pályát, mert szereti a gyerekeket.

Mégis általános jelenség, hogy a magánovikban ezerszer kedvesebbek, aranyosabbak az óvónők, mint az állami ovikban, tisztelet a kivételnek. Ez miért van? Mert több a pénz? Ha kevés a fizetés, akkor már nem is szeretik a kicsiket? Hogy van ez??



2019. máj. 7. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Őt azért választják, mert kedves. Többen viszik oda a gyereküket, így több pénzt kap. Olya, mint a fodrász. Ha bunkó a fodrász visszamész?

Vagy még az is lehet, hogy mivel kevesebben vannak egy csoportba nem égnek ki olyan gyorsan.

2019. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Milyen tapasztalatod van, amitől ezt általános jelenségnek hiszed? A magánovi is versenyszféra, több pénzt kapnak, de jobban is vannak hajtva, legalábbis óvónő barátnőim erre szoktak panaszkodni, hogy államiban sokkal nyugisabb a légkör és normálisabb a vezetés is, míg magánban nagyon jópofizni kellett a sokszor irreális elvárású szülőkkel akkor is, ha hátuk közepére, meg betegen is be kellett járniuk... Szóval én meg ebből azt vonom le, hogy nem ettől függ, hogy a gyerekkel hogy fognak bánni. Biztos óvónőből is van olyan (mint minden szakmában), aki szívvel-lélekkel csinálja és olyan is, aki csak túlél és várja a nap végét. Mieink egyébként egyháziba járnak, nem hiszem, hogy túl lennének fizetve az óvónők, de nagyon szeretetteljes a légkör, bár én az állami bölcsivel is elégedett voltam, na jó, egy néni kivételével. :)
2019. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
A pénz miatt kedvesebbek, ahogy a magánorvos is és mindenki, akit jól lefizetnek.
2019. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezt tényleg egy felnőtt ember kérdezi? Több a fizetése, nyalnia kell a fizető vendégeknek (szülőknek), kevesebb gyerekre kell vigyáznia.
2019. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az 1es írta, egyet értek.

Egyébként pedig a magánovi sem leányálom ovonokent. A fizető ügyfél (szülő) sok esetben dirigal, betegen is beviszi a kicsit, mert ő fizet, sokszor kioktatjak a pedagógust, megkerdojelezik a hozzáértését. Ha a pedagógus segítő szándékkal jelez problémát, azt személyes sertésnek veszik. Természetesen ez nem minden szulore igaz, vannak igazán együttműködőek, normális gondolkodasuak, de a többség sajnos így áll hozza. Ez egyébként személyes tapasztalat, illetve unokahúgom és óvónő barátnőm is ezekről számoltak be, mindketten dolgoztak állami és magán oviban is.

2019. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A miérteket előttem leírták, de azért ahhoz hozzászólnék, hogy nem mindenki azért választja ezt a szakmát, mert szereti a gyerekeket. Nem tudom milyen megfontolásból, de sajnos sokan vannak akik úgy tanulnak óvónőnek vagy gondozónőnek, hogy irritálják őket a gyerekek. Én gyerekápoló vagyok, kellett járnom bölcsibe is gyakorlatra régebben és a gondozónő hallgatók csak álltak a sarokban és puffogtak, hogy "ugye nem gondolják komolyan, hogy én most játszani fogok a gyerekekkel?". Hozzáteszem egyébként ez egy budapesti, nagyon jó bölcsi volt, amúgy lelkes dolgozókkal. Szóval ilyen is van sajnos, nem is kevés.
2019. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem mindenki azert valasztja ezt a szakmat mert szereti a gyerekeket, sot mas szakmákat sem azert valasztanak mindig, mert az eletuk vagya. Van akit éppen sokadik helyrol oda vesznek fel. Olyan is van aki szereti imadja x evig es x+1 ev utan meg tele van a hocipoje.


Ettől függetlenül altalaban el kell helyezkedbi nekik is. Szerintem a maganoviban olyan szemelyzetet alkalmaznak akik meg nincsenek kiegve. Plusz nem mindegy h hany gyerek van, milyen eszközei vannak az intezmenynek igy talan kisebb az esely ezeken a helyeken arra hogy kifogjal egy unottfeju mogorva ovonot. Amugy en tokre megertem oket, tele abgilag neveletlen teve elott "felnevelt" akaratos miniordoggel, nulla tisztelet, es azerr valljuk be, nem egy bankar fizetésért csinaljak se maganba se allamiba.

2019. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem biztos, hogy aranyosabbak, csak a szülővel kedvesebbek, mert ő fizet...


Fiam fizetős csanában volt, heti 2 nap vittem, utálta. Állami bölcsibe bekerült, imádta.

Most is állami óvodában van, fut az óvónénihez reggelente, hogy megölelje...


A magánovis gyerekeket meg lehet látni a játszótéren, ahol szabadon "dühönghetnek", amíg óvónénik egy sarokban trécselnek...


Szóval igen, a pénzért kedvesebbek. De ez a szülőnek szól. A gyerekekkel mindenhol jól bánnak, amelyik óvónőnek ez a "hivatása".


Annyi lehet a dologban, hogy magánovi hamarabb elbocsát egy nem jól dolgozó munkavállalót, de az állami ovi nehezen oldja meg a létszámhiányt, mert a gyereket kötelező felvenni, a magánovi mondhat létszámstoppot.

2019. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésed egy bújtatott állítás, hogy tudniillik magánovikban kedvesebbek. És mögéje rakva egy adag rosszindulat, hogy nyilván csak a pénzért kedves minden óvónő, tehát a jól fizetett helyen kedvesek, a nem jól fizetett helyen meg előtör valódi énjük.

Honnét tudod, hogy tényleg "ezerszer kedvesebbek" magánóvodákban?

Mekkora összehasonlítási alapod van?

Az én gyerekem pl. önkormányzati óvodába jár, ahol minden óvónő kedves a gyerekekkel. Na, erre varrj gombot!

2019. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagynéném magánovit vezet. Elvárás nála, hogy mindenki mindig kedves legyen a szülőkhöz mert különben elviszik a gyereket (meg a pénzüket) máshova. Pl. ha rossz a gyerek, tilos panaszolni a szülőnek, ugyanis volt olyan eset, hogy Pistike anyukája kikérte magának hogy Pistika rugdos, mert Pistike egy tünemény. És ki is vette az oviból Pistikét, mert "hazudós" az óvónéni. Azóta Pistike másik magánoviban rugdossa a többieket 100e-ért havonta. Az óvónéniknek pedig csupa szépet és jót kell mondani a gyerekekről, mert a sok pénzes sznob mami nem bírja a negatív kritikát.
2019. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!