Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A magánovikban miért kedvesebb...

A magánovikban miért kedvesebb mindenki?

Figyelt kérdés

Aki óvónőnek tanult, nyilván azért választotta ezt a pályát, mert szereti a gyerekeket.

Mégis általános jelenség, hogy a magánovikban ezerszer kedvesebbek, aranyosabbak az óvónők, mint az állami ovikban, tisztelet a kivételnek. Ez miért van? Mert több a pénz? Ha kevés a fizetés, akkor már nem is szeretik a kicsiket? Hogy van ez??



2019. máj. 7. 11:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%
A magánoviban a pénzedért elhitetik veled, hogy a te gyereked a legokosabb, legtündéribb, legtehetségesebb. Mert a szülő ezt akarja hallani. Ismerős házaspár gyereke magánoviba járt, folyton dicsekedtek, hogy az óvónők szerint is milyen érett, ügyes, okos a gyerek. Majd a szülők már nem tudták megfizetni a magánt, bekerült a gyerek az állami oviba, és kiderült, hogy gondok vannak vele. Persze a szülők az ovit, az óvónénit hibáztatták, mert az ő kis hercegnőjük tökéletes, az óvónéni meg gonosz, hogy rosszat mer rá mondani.
2019. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
óvónő vagyok, 20 év után nem keresek rosszul, a mi kerületünkben évente kb négyszer van plusz juttatás. (ruha pénz, szép kártya, jutalom, karácsonyi pénz-most még húsvétkor is kaptunk) szóval, a magánoviban biztos nem keresnék ennnyit-és többet is lennék bent, kevesebb szabival. Biztos nem váltanék.Imádom a munkám, szülőkkel is jó a kapcsolatom, -de azért, gondolj bele, hogy a magánoviban van 15 gyerek, nálunk kétszer annyi, azt sem tudjuk néha hol áll a fejünk,így nem tudunk mindig mosolyogni,hanem végezzük a dolgunkat. Megjegyzem, szülőkből is van sok ,aki nem mosolyog, csak keveri a ....
2019. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, hogy mégis honnan gondoljátok, hogy többet keresnek, mint államiban? Bár én nem vagyok óvónő, hanem tanár, de én is magánsuliban tanítottam. Bértáblát kaptunk! Cserébe sokkal többet követelt a főnök, minden egyes gyerekre egyesével oda kellett figyelni, csili-vili órákat kellett tartani, és cserébe a gyerekek mentek a dirihez panaszkodni állandóan, és mindenben nekik volt igazuk. (Ráadásul annyival nehezebb is egy suli, mint az ovi, hogy ott nincs teljesítménykényszer, a suliban viszont elvárták, hogy a pénzükért ott legyen év végén a kitűnő bizonyítvány.) Persze voltaképp ez lenne normális egy állami intézményben is (a diri gyerekes fogadóóráját kivéve.) De állami intézményben általában nem foglalkoznak sem a gyerek sem a szülők igényeivel. Mivel nem ők fizetik, és az sem baj, ha elviszik a gyereket, sőt, annál kevesebb gond.

Szerintem magánoviban sem több a fizetés, miért is lenne több? Viszont az biztos, hogy a szülők mindenért bejárnak panaszkodni, szóval jobban megválogatják, hogy kit vesznek fel, akire panasz van, az mehet.

2019. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!