Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy kötekedő...

Mit lehet kezdeni egy kötekedő óvónővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet, hogy nem rég költöztünk egy másik városba és van 1 lányunk, 4,5 éves. A költözés miatt ugye átírattuk a helyi oviba, amivel eddig nincs is gond.

A lányom imádja ezeket a csillámtetkókat, van kis készlete is hozzá, formái, és néha rájön, hogy ő most szeretne egy szívecskét vagy egy lepkét a karjára. De csak ilyen kis picikét.. Meg a mániája az a rágó, amiben tetoválás van, megy és már teszi is fel magának, persze előtte megkérdezi szabad-e.


Na már most a múlt héten az óvónénije észrevette, hogy a karján van egy csillámos kis lepke és kifakadt, hogy azonnal mossa le, ő ezt nem engedi meg az oviban, szóval többet ne is legyen ilyen rajta blabla. Mint kiderült ő azt az elvet vallja, hogy régen is csak a börtöntöltelékeknek volt tetoválásuk és teljesen idegenkedik a témától.


Na ez egy csütörtöki nap volt, ha jól emlékszem, délután mentem az oviba a lányomért, összepakoltunk, elindultunk és séta közben faggattam, hogy mi volt az oviban, mit csináltak stb. És akkor mondta, hogy leszidta az óvónéni a csillámtetkója miatt. Na hát itt felment bennem a pumpa, visszafordultunk, félrehívattam az óvónőt és megkérdeztem, hogy mi is történt pontosan délelőtt és mégis neki miért fáj, ha van egy kis lepke, szívecske, csillag vagy bármi a lányom karján. Majd itt előadta a börtöntöltelékes sztorit, teljesen átélve és hogy egyáltalán nem kéne ezt engedni egy ennyi idős gyereknek, mert majd felnőttkorában az első dolga lesz az igazi tetoválás. Csak pislogtam. Megmondtam neki, h én vagyok a gyerek anyja, én döntöm el, hogy mit festegethet vagy mit nem a lányom magára és ha felnőttként igazi tetoválása lesz, az az ő dolga lesz, én attól még ugyanúgy fogom őt szeretni, hisz a gyerekem. Még próbálkozott volna magyarázni, de én rövidre zártam azzal, hogy ne szóljon bele mit engedek meg a lányomnak és mit nem, senkinek nem okozott problémát azzal a nyamvadt csillámtetoválás, úgyhogy legközelebb ne förmedjen rá és a saját gyerekének tiltsa meg, ne az enyémnek, majd eljöttünk.


Hétfőn egy jött az egyik barátnőm a szintén ilyen idős lányával és odajöttek a lányok, hogy ők egyforma csillagot szeretnének a karjukra, segítünk-e nekik. Mondtuk, hogy persze. Így hát a lányok kedden a csillaggal ment az oviba és mondta, hogy az óvónéni ezt észrevéve annyit mondott, hogy „na már megint, ez hihetetlen” majd hangosan közölte, hogy Gyerekek, ha én valamit nem engedek, akkor azt be kell tartanotok. Vagyis nem a lányom mesélte ezt így el szó szerint, hanem a dadus (mert az óvónő nem volt ott délután), mert rákérdeztem, hogy miről van szó.


A férjem most azon gondolkodik, hogy menjünk be az ovi vezetőjéhez és szóljunk neki, hogy állítsa le az óvónőt, mert egyikünk sem fogja benyelni, hogy inzultálja a kislányunkat egy hülyeség miatt, csak mert ő irtózik mindennemű tetoválástól. Egyébként nincs semmi baj, szófogadó, kedves kislány, nem rendetlenkedik meg verekszik az oviban vagy bármi hasonló.


Ti mit szólnátok ehhez? Én nem gondolnám, hogy ilyesmit megtilthat az óvónő a gyerekeknek, azt h rászól h ne tépje a másik haját pl, vagy ebédnél ne lökdösse az asztalt stb stb az rendben van, na de ehhez mégis mi köze van?


2019. máj. 29. 12:16
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a többi kislányon van-e, nem figyeltem, nem olyan régóta vagyunk ebben az oviban. De az előzőben sem volt ebből semmi probléma, én se hittem volna, hogy ebből valaha bármi gond is adódhatna. Nem is értem az egész helyzetet, hogy miért kell kivetíteni a saját beszűkült látókörét a gyerekekre és „tiltani” nekik valamit, csak mert ő neki nem tetszik.


Beszéltem az óvónővel az első alkalom után, azt írtam is, de nem lehetett vele közös nevezőre jutni. Elmondtam, ha baja van nekem szóljon és ne a lányomat szidja le és azt is megmondtam már akkor, hogy semmi ilyesmit nem tilthat meg, úgy hogy ne számítson arra, hogy majd azért lemosom a tetkót a lányomról vagy azért nem engedem, h legyen rajta, mert neki nem tetszik. Erre a következő alkalommal megint a lányomat cs*eszi le.


Patáliát pedig nem én csaptam, hanem az óvónő, amikor meglátta a csillámtetkót a gyereken és ok nélkül ráförmedt. Nem is fogom hagyni, hogy úgy támadja le valaki a lányomat, hogy az ég világon semmi rosszat nem csinált. Ráadásul már 1x elmondtam neki, hogy mi a helyzet, én nem az a szülő vagyok, aki fülét-farkát behúzva engedelmeskedik az óvónénik akaratának és mindent benyelek.


Nem vagyok vérmami, nem rohanok minden jelentéktelen dologért és verem a tam-tamot, de ezt akkor sem fogom szó nélkül eltűrni. Tudom vannak olyan, már elnézést a kifejezésért, de birka szülők, akik benyelik a dolgot és megoldják azzal, h lemossák a tetkót és többet nem engedik h oviba legyen a gyereken, én nem az a szülő vagyok. Kiállok az igazamért, mert tudom h ténylegesen igazam van. Sehol nincs olyan szabály, h a gyereken ne lehetne tetkó. Az, h az óvónőnek ez meg nem tetszik, az egyéni szoc.problémája.

2019. máj. 30. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!