Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 11-től tartsam otthon a...

11-től tartsam otthon a gyereket, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Ki van írva az óvodába,hogy tartsa otthon a gyereket,aki megteheti. Az óvónő meg felháborodva mondja,hogy aki gyesen van tartsa otthon. Nem gyermekmegőrző az óvi. Tudják,hogy otthon vagyok,mert van egy autista fiam,aki szétszekálja a kistestvérét . Nekünk a nyári szünet kész rémálom. Ez a kiírás nekem szól. De megtehetik?

2019. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
20-as fogalmam sincs. Nem làttam még takarítónőt. Bàrmi történt a dajka és a pedagógiai asszisztens takarította fel, illetve ha olyankor mentem, mikor a lànyomék csoportjàt màr takarítottàk,akkor ők csinàltàk.
2019. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (vidéki kisváros) sincs külön takarítónő! A dajkák csináltak minden ilyen munkát, ablakpucolás, felmosás és társai!
2019. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes.... Nálunk vannak takarítónők is
2019. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
A lelkiismeretem rögtön megszólalt,ezért keseredtem el. A gyermekvállalást terveztük,de hogy autista lesz,azt nem. Az már saját gondom,hogy az egész napom arról szól,hogy felügyelem őket és semmit nem tudok csinálni. A sarki boltba se lehet kimozdulni,mert összevesznek. Igen ki kell adni a szabikat az óvónőknek,de eddig soha nem volt gond,hogy bent van nyáron,csak ez az új óvónő. Azért vettem magamra,mert nekem mondta,hogy a gyesesek minek viszik be a gyereket,meg akinek suliba megy. Ez nekem szólt. Ide kb 300 gyerek jár . Férjem szerint ne foglalkozzak velük. Ebéd után úgyis hazahozom.
2019. jún. 5. 11:06
 25/53 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Hàt kövezzetek meg, de nem fogom megérteni, hogy miért ne mehetne oviba az, akinek az anyukàja gyesen van. Sok helyen a kistesó azért jóval kisebb, az ovis igényelné a baràtait, és joga van hozzà, hogy velük jàtszhasson. Nàlunk a nagy középsős (5 éves) a kicsi 2 ,5 és közben a 33. hétben vagyok. Az óvónőkkel megbeszéltem, hogy ügyeleti időben nem megyünk, és nyilvàn szülés körül sem, de most júniusban amikor tudunk, megyünk. Egy szóval fel nem merült, hogy ne vigyem, nem éreztetik se velem, se a gyerekkel, hogy szàmukra teher, minden reggel örömmel fogadjàk. ( Ebéd utàn hazahozom egyébként. )
2019. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
60%

Piroska!


Azért, mert elvileg ah ember magának szül és ha amúgy is otthon van a kicsivel, ugyan miért kell kitenni otthonról a nagyot?


Más kérdés, hogy egyrészt már jopár éve kötelező az óvoda, másrészt pedig speciális helyzetekben, mint pl itt is, ahol abn egy speciális nevelési igényű gyerek egyértelmű, hogy extra segitsegre is szukseg van.

De pl anno a családban anyuka az első gyereket másfél évesen adta bölcsibe, a kicsit pedig egy évesen: nem azért, mert dolgozott, hanem mert neki így kényelmesebb volt.

2019. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 piroska és a farkas ***** válasza:
23%
Novemberi a kicsi, a nagy a köv. szeptemberben, 3,5 évesen kezdte az ovit, tehàt nem mondanàm, h löktem, ahogy csak tudtam. Joga van ott lenni, miért vegyem el tőle a lehetőséget?
2019. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
45%

Piroska!


Neked gondjaid vannak az érto olvasással?

2019. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
81%
Óvodában nincs takaritónő,a dajkák takaritanak.Esetleg,ha van egy két közmunkás berakva.Kérdező úgy csináld,ahogy neked jó.Amikor én dolgoztam oviban,mi is örültünk,ha kevesebb gyerek volt nyáron,vagy ha délben elvitték.Ha beszólnak,mondd hogy te eldöntötted ne szóljanak bele.
2019. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
22%
A 10-es válaszolón miért nincs senki kiakadva? Az egy másik téma hogy gyes alatt vinni - nem vinni a nagyot nyáron, bár speciális helyzetekben, mint a kérdező esetében szerintem teljesen érthető hogy vinni akarja. Na de hogy a szülők bulizni akarnak?? Könyörgöm, dolgoznak, nem buliznak, hova tegyék a gyereket. És hogy nem látod az anyukádat? Tudod neki is van munkája, neki az óvodában van a munkája. Van szabadsága mint mindenki másnak. Lehet hogy te még suliba jársz és tied a nyár, a felnőttek világában ez már nem így van. Vagy ha tévedek, akkor pedig elég gyerekes maradtál.
2019. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!