Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 11-től tartsam otthon a...

11-től tartsam otthon a gyereket, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Ki van írva az óvodába,hogy tartsa otthon a gyereket,aki megteheti. Az óvónő meg felháborodva mondja,hogy aki gyesen van tartsa otthon. Nem gyermekmegőrző az óvi. Tudják,hogy otthon vagyok,mert van egy autista fiam,aki szétszekálja a kistestvérét . Nekünk a nyári szünet kész rémálom. Ez a kiírás nekem szól. De megtehetik?

2019. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5 6
 31/53 piroska és a farkas ***** válasza:
59%
Szerintem neked vannak gondjaid. Élni egy lehetőséggel nem azt jelenti, hogy nem magamnak szültem. Tovàbbà elvinni oviba és " kirakni" 2 különböző dolog.
2019. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem senki se próbálja beosztani a másik idejét, mindenki magának tudja a legjobban, mi neki a legjobb, és minden átlagos anya azt, hogy mi a gyerekének.


Szerencsére a törvény is beleszól, felülbírálja a szülőket, így pl lehetőséget ad nyári ovilátogatásra, mert helyesli.


Kötelező oviztatás 3 éves kortól, mert törvényileg így helyes, akkor is, ha mi nem értünk egyet(én egyet értek).


Ha lehetőséget adnak valamire, az helyes. Nyári ovira van lehetőség, tehát szerintem helyes vinni. Lehetőség van kihagyni is, tehát az is helyes. Az is jó, ha szabadon dönthetsz, hisz ez rólad, a családodról, 2 helyes döntés közül választasz egyet.


Én viszem 13 hét szünetből 3 héten a gyerekem(délelőtt), mert nekem így felel meg, pedig akkor csak olyan dolgokat intézek, amit más munka után vagy hétvégén intéz(miközben másra bízza a gyerekét, amit én nem tehetek meg) és semmi kedvem stresszelni magam és a gyereket, hogy vele intézzem ezeket)


Erről is le akartak beszélni, engem is váratlanul ért, magamra vettem. Zavart, hogy lelkiismeretfurdalást akarnak bennem kelteni, arra céloznak, szerintük milyen anya vagyok, hogy nekik kényelmesebb legyen. Ez visszataszító..


Én nem azért szültem, hogy mindig velem legyen a gyerekem.


Azért szültem, hogy ő boldog legyen,


Az oviban vannak barátai, csak ott tud társasági életet élni, követni azt a rendszert, amibe beleszokott, neki erre szüksége van, szereti. Arra is, hogy én kiegyensúlyozott legyek, tehát az én boldogságom az övé is, és fordítva.


Az egyetlen önző az óvónő, aki szabadulna a munkája alól érzelmi befolyást gyakorolva a gyengékre, ráadásul szabályszegéssel(mivel hivatalosan ez tilos)hogy neki kedvező időben legyen szabadnapja.


FUJJ.


Kevés az óvónő, de mindenhol máshol munkaerőhiány van.


A vicc az egészben, hogy nagyon rossz véleményem volt már az elején erről a nőről, a gyerekem is utálja, csúnyán viselkedik velük, abszolút pályát tévesztett, de ki kell húznia még a nyugdíjig vagy 10 évet.


És nem, egy átlag óvónő negyedannyit sem foglalkozik a gyerekekkel, mint egy anya..


Betartatják a gyerekekkel a rendszert(ami jó), lenyomják a kötelező előadásokat, de itt ki is fulladt a dolog.


Nem hallgatják meg őket, mert sokan vannak, nem érzik át a személyes konfliktusaikat, nem tudják megnyugtatni őket, mert nincs idő. Nem beszélgetnek velük rendesen, nem tanítgatják őket konfliktuskezelésre..


Lenyomják, amit kell, majd ülnek a padon, dumálnak, és levezetik a rossznapjukat a tömegnyi gyereken.


10 perc ovi(várok ebédkor a gyerekemre) alatt, én egy hétre elég kritizálást hallok minden egyes nap..nem csoda, hogy annyi a depressziós/ viselkedésproblémás, folyamatosan megy a szidás, kicsinálják a kicsiket.

2019. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
45%

Mind szórakozunk szabadság alatt/ munkaidőn kívül.


Mióta jár a felnőttség szórakozásmentes élettel??


Ki határozza meg, kinek mi lehet szórakoztató? Ki mondja meg, mikor illik szórakozni?


Annak az óvónőanyukás válaszolónak valami elvadult tiniképe van a világról, mert az anyja rémes anya volt.


Jó 10 év, mire gyereke lesz és belátja, hogy a szülők nem szünnek meg embernek lenni és nem kell gyereknevelő beszűkült robottá alakulniuk, sőt, ha látna gyereket közelről tudná, hogy az átlag ovis ugyanolyan lelkesen rohan a barátaihoz, mint az anyjához..


Sajnálom, hogy a gyerekkorod anyukád munkájának kisegítésével kellett töltened, de ha felnősz és el mered fogadni, belátod, hogy ez anyukád hibája, nem tökéletes anya, sőt.


Az én apám egyetemen tanít, én dolgozatokat javítottam(kihúztam az üres helyeket és 0pkat írtam)nekem is megpróbálta beadni, hogy a hallgatókmegkeserítik az életét azzal, hogy 0 tudással Zhznak, ő meg javíthatja a sok üres lapot, vagy a hülyeségeket olvassa, amivel próbálkoznak. Én sem értettem, minek üresen beadni egy lapot, és igazat adtam apámnak, az ő idejét pazarolják. Aztán felnőttem és rájöttem, hogy a diáknak nem feladata beosztani a tanár idejét, azért van ott, hogy próbálkozzon, h jónak látja beülhet zhzni, hátha átmegy, nem az ő felelőssége, hogy a tanára mennyi időt tölt a javításokkal.


Ahogy a szülőknek sem feladata az óvónő idejével foglalkozni, az a munkája, hogy szó nélkül alkalmazkodjon az igényekhez, ezért neki fizetnek.


Ha baja van, az nem a szülők baja, ahogy a tanár munkaidejéhez sincs köze a diákoknak.


Forduljon a feletteséhez, ha gondja van a munkájával és érje el törvényes úton, hogy ez változzon, ha nem megy, váltson helyet/ szakmát, de ameddig dolgozik, a munkáját végezze törvényes keretek közt, rendesen, úgy, hogy ne legyen rá panasz.

2019. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
66%

Én meg azt nem értem, minek vinné, ha otthon van még egy gyerekkel??

Az övé mindkettő, nem?? Autista ide vagy oda, őt is nevelni kell a másikat sem kell mindig lepasszolni!

Igen, oldja meg a kérdező, hisz a saját gyerekekről van szó. Aki meg dolgozik, az meg sohogy nem tudja megoldani!

Én is Gyeden lévő anyuka vagyok, soha senki nem mondta, hogy hozzam már el, mert otthon vagyok, de eleve ha elköhinti magát az ovis, be sem viszem. Sokat volt itthon az évben, nyáron is itthon lesz.

Én gyerekeim, a felügyeletük az én gondom, ha beteg, ha nem!

Az autista gyereket miért nem lehet valami spec.napközibe vinni?? Neki nem tenne jót?

2019. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 piroska és a farkas ***** válasza:
28%
Utolsó! Nagyon nem sikerül megérteni, hogy az ovisnak JOGA VAN a baràtaival lenni. Én sem mondom, h aki otthon van, az vigye be ügyeleti időben is, nade a nyàr egy része csak az ügyeleti idő. És de, biztos az autistànak is jót tenne, de hiszed vagy sem, azért nem terem minden bokorban olyan intézmény, ahovà vinni lehet. Ràadàsul! Bàrmekkora empàtiàval rendelkezik, és bàrmennyire is szerető csalàdban nevelkedik egy kisgyerek, bizony egy sérült testvér súlyos teher, és ez egész életében vele lesz. Hàt hadd legyen màr ő is felszabadult, hadd jàtsszon a baràtaival gyerekként, mint a többiek, akik ilyesmi terhet nem cipelnek!
2019. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
47%

Tehát teher az autista, ezért az egészséges van egész nap eltávolítva?

Látom, nem sikerült megérteni, amit írtam Pirike! Nem baj, fuss neki még párszor.

2019. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként meg nem JOGA VAN, hanem 3 éves kortól kötelező az ovi,a NEVELÉSI ÉVBEN! Annak már vége!
2019. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 piroska és a farkas ***** válasza:
42%
Nem. Nem eltàvolítva van. Eleve nem értem ezt a hülye felfogàst. Mintha szenvedni jàrnànak a gyerekek az oviba. Képzeld, sokan SZEREZNEK OVIBA JÀRNI!!! Mert a baràtaikkal jàtszhatnak.
2019. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 piroska és a farkas ***** válasza:
0%
T
2019. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
36%

Ha elküldenéd az autistát, na ő szívna, amíg az átlagos gyereknek megváltás a barátaival lenni, a legjobb, amit tehetsz vele!


Az én gyerekem, az én felelősségem, hogy a legjobb legyen neki, pont ezért kell biztosítanom napi pár órára a barátait.


Mert egy ovisnak ez a legnagyobb ajándék, hiszen ebben az életszakaszban van. Egy csecsemőnek szivatás a kortársai közt lenni az anyja nélkül, de egy ovissal ilyenkor madarat lehet fogatni, mert ebben az életszakaszban van.


Fel kéne fogni, hogy a gyerekek nőnek, változnak, és már nem akarnak napi 25 órát veled lenni, hanem 4-8 órát kimozdulnának a barátaikkal egy olyan helyre, ahol van játszótér meg medence, párakapu (a mi ovink udvarán van), sőt idegen gyerekekkel is találkozhatnak, hiszen más oviscsoportokkal szokták összevonni őket.


Az ovisoknak szükségük van gyerektársaságra IS, legalább annyira, mint az anyjukra.


Kíváncsiságból kérdezem, a te gyereked hányszor fut össze egy héten a barátaival, akivel korábban minden egyes nap együtt játszott?


Vagy galád módon elszakítod tőlük hónapokra? Nem engeded, hogy szoros kapcsolatai legyenek? Gondolod nem hiányolja őket?


Mert szerintem nem legalább heti 3 nap biztosítasz neki megszokott baráti tàrsaságot, hanem veletek van csak, meg pár idegen gyerekkel a programokon, amit szerveztek.

2019. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!