Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 11-től tartsam otthon a...

11-től tartsam otthon a gyereket, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Ki van írva az óvodába,hogy tartsa otthon a gyereket,aki megteheti. Az óvónő meg felháborodva mondja,hogy aki gyesen van tartsa otthon. Nem gyermekmegőrző az óvi. Tudják,hogy otthon vagyok,mert van egy autista fiam,aki szétszekálja a kistestvérét . Nekünk a nyári szünet kész rémálom. Ez a kiírás nekem szól. De megtehetik?

2019. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
Egyetértek avval,hogy szükségük van az óvónőknek szabira,de kérdem én ,miért a szülők hibája,hogy kevès a pedagógus ahoz,hogy rendesen kivehessék a szabadságukat? Az pedig végleg nem az én hibám,hogy ennyi a fizetésük. Már ha igaz,hogy 6 órára ennyit fizetnek.
2019. jún. 28. 08:06
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Itthon vagyok a 7 hónapossal, vagyis a mai nézőpont szerint megtehetem hogy itthon tartsam a nagyot. Nekem a kicsi mellett hatalmas segitség ha nincs itthon a nagy. Más segitségem (nagyi,tesó stb) nincsen, csak az az idő amig az oviban van.

Eredetileg sem terveztük azt hogy egész nyáron oviban lesz, de az elmúlt 2 hét megerősitett abban hogy valóban, ha van rá lehetőség, legyen otthon az ovis nyáron, ilyenkor ez a legjobb neki. Konkrétan az én gyermekem ebben a nyári melegben kiszáradt az oviban. Nem tudom hogy ez az ovoda felelőssége e, hogy egy 3 évest kánikulában ne vigyenek ki a napra, vagy ha kiviszik, akkor gondoskodjanak arról, hogy megitassák őket. Attól hogy tesznek ki poharat, az én gyermekem nem fog inni a játék hevében. Mindegy nem ez ez a lényeg. Tegnap mikor érte mentem délután, egy hintában ült,fáradtan,kókadtan,mint egy kis virág,kimerülve,csapzottan,koszosan. Félreértés ne essék,imádom ha a gyerekem játék után hullafáradtan,mocskosan esik össze,de olyankor boldog. Most nem volt az. Az ovi tényleg más mint otthon. Csupa megfelelés. A nyári ovi összevont csoporttal,idegen óvónénivel nem olyan már. Elfáradnak, legalábbis az én gyermekemen láttam hogy másképp viseli.

A tapasztalatok miatt kicsit tartok attól mi lesz majd egy nyáron, ha visszamegyek dolgozni.


Egyébként érdekes hogy fel vagyunk háborodva hogy az óvónők nyáron szabira mennének, és hogy javasolják hogy ha tudjuk ne vigyük a gyereket. Ugyanakkor mikor iskolás lesz a gyerek,mindenki elfogadja pampogás nélkül hogy nyári iskola nincs, és valahogy megoldja mindenki az elhelyezést.

2019. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy a szülők hibája, félreértés ne essen! De a szülők ugyanolyan elszenvedői ennek a dolognak, mint a pedagógusok. Valamilyen szinten egy kis toleranciával közös nevezőre lehet(ne) jutni ebben a kérdésben.


"Az pedig végleg nem az én hibám,hogy ennyi a fizetésük. Már ha igaz,hogy 6 órára ennyit fizetnek."


Sok szülő tényleg nincs tisztában azzal, hogy mennyit dolgozik a pedagógus. Elmondom. Igen,napi hat órát vagyunk a gyermekeitekkel, bár ez sem minden esetben helytálló. Gyakran előfordul, hogy többet is. Emellett napi két órán át javítom a napi munkájukat-minden tankönyvet, munkafüzetet és füzetet-, és még 2-3 órát készülök az órákra, mivel differenciálom az SNI és BTM tanulókat az órákon. Minden órán. Nem kezdő pedagógus vagyok, ismerem a tananyagot és követelményrendszert, de minden csoport más. Ami tavaly működött motivációként, az idei csoportom a kisujját se mozdítaná meg rá. Ugyanígy vannak ezzel az óvónők is. Otthon még adminisztrálnak és készülnek a foglalkozásokra. Amikor azt látod, hogy milyen szép kis alkotások készültek egy-egy foglalkozáson egy 20 fős óvodai csoportban, akkor azt tudni kell, hogy az óvónőnek a foglalkozás előkészítése nagyjából 3 órába telt otthon. Ezt az időt a saját gyerekeitől, a családjától veszi el. De a legtöbb pedagógus lelkiismeretes és készül a foglalkozásaira, óráira minden nap. Heti 60 órát fordítok alapvetően a munkámra. És ebben még nincsenek benne a fogadóórák, szülői értekezletek, hétvégi és munkaidőn túli rendezvények, amikre külön készülünk, esténként és éjszakánként. Nem 6 óra a hat óra. Nekem napi 10-11. Így is sajnálod tőlünk a 150-et? Egyébként túloztam. csak 145 nettó.

2019. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!