Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 11-től tartsam otthon a...

11-től tartsam otthon a gyereket, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Ki van írva az óvodába,hogy tartsa otthon a gyereket,aki megteheti. Az óvónő meg felháborodva mondja,hogy aki gyesen van tartsa otthon. Nem gyermekmegőrző az óvi. Tudják,hogy otthon vagyok,mert van egy autista fiam,aki szétszekálja a kistestvérét . Nekünk a nyári szünet kész rémálom. Ez a kiírás nekem szól. De megtehetik?

2019. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként a nevelési évben kötelező, mert az a minimum igénye a gyereknek, de a szünetekben tartott ügyelet emeli a minimum szintet..

vagy te csak annyit adsz a gyerek szükségleteire( mert a kortárs közösség szükséglet), amennyit feltétlen muszáj?

2019. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
47%

Igen, pontosan. Tartsd otthon, mert megteheted. Ha mindneki így gondolkodna akkor 100 gyerekből 100 ott lenne egész nyáron. A gyereknek is jár a szabadidő, amikor nem kell olyan szabályokhoz alkalmazkodni, mint ami az oviban van. Ráadásul nyáron az oviban nincsenek foglalkozások, 30-40 gyerek van összezsúfolva egy csoportszobában, pusztán gyerekmegőrző. Aki azt mondja h ott jobb nekik mint otthon anyával és a tesóval azt igazán nem tudon megérteni. Akkor tényleg minek vállalt két gyereket? Az se indok h dehát mert szereti az ovit. És? A csokit is szereti, mégse kap minden étkezésre azt. Azt is szereti minden gyerek ha anyával lehet és az törődik vele - akkor mért jobb altetnatíva nyárra az ovi??

A kérdezőt nem venném ide egy kalap alá, mert egy autista gyerekkel nyilván nehezebb, de a megrökönyödést se értem h miért csodálkozik h nyáron megkérik a szülőket h ne vigye aki teheti. Viszont aki egészéges gyereket nevel és otthon van de így is viszi nyáron a gyereket oviba, azt nem tudom megérteni.

2019. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
37%

Egy szobába sem zsúfolnak 40 gyereket, kiviszik őket a játszótérre, udvarra, ott tízóraiznak.


Húú a gyereknek szabályokhoz kell alkalmazkodnia az oviban? Mert otthon falra kenheti az ételt éd ihat a wcből??


Ezekhez a szabályokhoz hozzászokott, ez jelenti neki a biztonságot( mellesleg ezek nagyrészt egyeznek az otthoniakkal)


30 kortársával van együtt? Micsoda kínzás, hogy van kihez szólnia, tudnak többen együtt játszani, megértik egymást a barátaival és új emberekkel is találkozhat..


Mi az, hogy van tesó? Kevés gyereknek van, pláne olyan tesó, akivel egy korcsoport a gyerek, játék egy más korosztályból való gyerekkel pedig kevésbé élvezetes, pláne nem mindkettejük számára!


A kérdezőéknél pl olyan, mintha anya otthonról dolgozna, jobb helyen van a gyerek az oviban.


Egyedül akkor tudnék erre az érvelésre bólintani, ha 2-3-4 gyereke lenne az embernek 1-2 év különbségekkel, de a legnagyobb és a legkisebb közt így is egy egész óvodányi a távolság.

2019. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
29%
Ja és igen, ilyenkor gyerekmegörző, mert nincs délelőtt az a kemény 1 óra éneklés vagy festés?
2019. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
30%

Ja és amíg a gyerek fejlődését szolgálja az ovi, a csoki nem.


Inkább a zöldséggel vonj párhuzamot, hisz kötelezővé tették, mert egészséges. Ha a csokival vonnánk párhuzamot, akkor az ovit tiltanék és mérsékelnék, pedig nem így van.


Miért is baj, ha a gyerek szereti az előírt egészséges fejlődését szolgáló dolgot? A zöldségre is igaz és a kortárs közösségre is igaz ez(amit az ovi egyszerűen biztosít)ha élvezi, mehet több, mint a minimum, de nem kerülhet minden más elhanyagolásra mellette, a zöldség önmagában nem pótol elég testi fejlődéshez szükséges anyagot, ahogy a közösség nem pótol elég lelki fejlődéshez szükséges hatást ÖNMAGÁBAN.


Viszont 168 órából áll egy hét, ebből mondjuk összesen 40et tölt a gyerek a kortársaival(ha 8 órát van bent), ha tizet, az is csak 50 óra egy héten. Ez elhanyagolható mennyiség, nemhogy a fele, de még a harmada is alig van!

2019. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
60%

56%,higgadj már le, tán megsütött a nap???

Mi ez a szófosás? Mintha az életed függnek rajta, hogy egy szírszar anonim oldalon neked legyen "igazad" vagy legalábbis az utolsó szó a tiéd legyen!


Az enyémek kivétel nélkül elfáradtak a nevelési év végére az oviba, várták, hogy otthon lehessenek, ahol nem kell megkérdezni, hogy elmehet-e pisilni stb. És nem, nem a baráti társaság az elemi igénye egy ovisnak, hanem a családja!

2019. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
56 %-os nyilván azért védekezik ennyire bőszen mert tudja h nincs igazi indok h miért ne lehetne otthon a nagytesó 2,5 hónapot anyával nyáron, aki ezt MEGTEHETI. Tehát nem dolgozik, nem okozna ez neki gondot azon a szörnyűséget kívül h nem tudja lepasszolni a gyerekét napi 4-8 órára, ne adj' isten együtt kéne lennie vele hétköznap napközben is. Aki nem érti hogy miért kötöttebb és fárasztóbb egy gyereknek az ovi 30 gyerekkel, mint otthon anyával a nyári szünet, ahhoz nincs több hozzáfűznivalóm.
2019. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben minden benne van.

2019. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy vita témát indítottam . Sajnos itt a legtöbben a morális oldaláról közelítettétek meg,pedig engem a jogi része érdekelt volna. Mindenesetre a "tartsd otthona a gyereket,ha megteheted" a több válasz. A jogi részen megválaszolták. Ki lehet írni,lehet ilyet kérni. Csak az óvónő nem kérheti és nem puffoghat,hogy ne vigyem.
2019. jún. 9. 20:55
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szeretem mindenhol ezt olvasni, hogy a gyereknek és a szülőnek JOGA van valamihez. Igen, a pedagógusnak is joga LENNE kivenni a szabadságát. De nem teheti meg, mert kevesen vannak, és az ilyen mintaanyák, akik itt írogatnak két hétig nem bírják lekötni a saját gyerekeiket (egyet vagy kettőt), de a pedagógustól elvárják, hogy szabadsága ideje alatt mosolyogva, minden plusz térítés nélkül jópofizzon 100 gyerekkel napi nyolc órában havi 150.000 forintért. Ne csodálkozzunk, hogy egyre több a fásult, kiégett pedagógus. A kedves szülők akkor veszik ki a szabit, akkor pihennek, amikor akarnak. A pedagógus akkor veszi ki, ha megteheti. Mit gondoltok? A pedagógusok robotok? Nincs szükségük pihenésre, feltöltődésre, a családjukkal töltött időre? Lenne... de erre nem jut idő, mert a ti gyerekeiteket gardírozzák az óvodában nyár közepén, hiszen "A gyereknek szüksége van gyerektársaságra." Játszótérről hallottak már kedves anyukák?


És igen, én is diplomás pedagógus vagyok. Nem óvónő. Idén rendszeresen takarítottam az iskola mosdóját és a tantermemet is. A férjem végzi a fúrást, kisebb javításokat az iskolában... ahogy a többi tanító párja is kénytelen besegíteni.


Ne csak a jogokat hangoztassátok, olvassatok utána egy kicsit a kötelességeknek is végre!

2019. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!