Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lesz az ételekben válogatós...

Mi lesz az ételekben válogatós kislányommal az oviban?

Figyelt kérdés
A kislányom idén megy oviba. Egy probléma van vele: nagyon válogatós az ételekben. Néztem az ovimenüket és tulajdonképpen alig van olyan étel feltüntetve, amit ő hajlandó lesz megenni. Ilyenkor mi lesz, vihetünk neki külön...?
2019. júl. 10. 14:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Remélem, tényleg el fogja vinni a csordaszellem! :)
2019. júl. 10. 14:24
 12/25 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem árt, ha jelzed majd az óvónőnek, dadusnak ezt a "problémát". Az egyik legmegalázóbb helyzet, amikor akarata ellenére megetetik, megtömik olyannal, amit nem szeret. és sajnos ez ma is simán előfordul bmelyik oviban.
2019. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom is rettentő válogatós. Sok olyan étel van amit az oviban szeretett meg:pl;túróstészta, káposztástészta, krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, paradicsomleves. Minden nap reggel elolvasom neki, mi lesz az ebéd és a leves vagy a másokik közül valamelyiket egye meg. Van hogy még repetázik is, a közösség varázsa:)
2019. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%

"Az egyik legmegalázóbb helyzet, amikor akarata ellenére megetetik, megtömik olyannal, amit nem szeret. és sajnos ez ma is simán előfordul bmelyik oviban"


Atya ég, micsoda erőszakos világot élünk... Le is költözik hozzá esetleg? 😃

Szerintem hamarabb szrják le az óvónők, mintsem "megtömjék", kevesebb energia leszrni, mint győzködni, hogy egyén.

2019. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%
*egyen
2019. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém itthon se eszik, pont ezért nem aggódom. Itthon se hal éhen (nem futkosunk utána, nem tömjük és nasizni sem szokott), ezután se fog.

A folyadékivás jobban aggaszt. Ha nem figyelünk rá, teljesen elfelejtene inni és gond van a veséjével. Ezt majd jelzem odabent.

2019. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%

Nem vihetsz neki.

A dolgok nagy részét meg fogja ott enni!

Az én lányom sem akart itthon szinte semmit sem megenni, ott meg... még repetázik is

2019. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam... egész ovi alatt és alsóban (amíg menzás voltam) kizárólag pucér kenyeret ettem. Nem haltam éhen és még csak nem is cikiztek :D még így felnőttként is válogatok, amit nagyon cikinek érzek már, és próbálkozom új dolgok kóstolásával, de ez csak kamaszkoromban jött. Addig minden táborozás, osztálykirándulás, stb kínszenvedés volt. Egyetlen előnye van, nem kóstoltam se radírt, se gyurmát, se homokot oviban 🤣
2019. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
19%
Oviban nincs válogatás. Eszi, nem eszi, nem kap mást. Szigor van, mint a katonaságnál.
2019. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 14-es válaszoló!

A mi lányunkkal megcsinálta az óvónő, hogy addig nem állhatott fel ameddig nem evett.(pedig kértük, hogy ne erőltessék) Tudni kell róla, hogy ránézésre és illatra dönti el, hogy eszik vagy nem eszik. Elkezdett szorongani, aminek az lett a vége, hogy 3 évig pszichológushoz jártunk vele.

2019. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!