Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lesz az ételekben válogatós...

Mi lesz az ételekben válogatós kislányommal az oviban?

Figyelt kérdés
A kislányom idén megy oviba. Egy probléma van vele: nagyon válogatós az ételekben. Néztem az ovimenüket és tulajdonképpen alig van olyan étel feltüntetve, amit ő hajlandó lesz megenni. Ilyenkor mi lesz, vihetünk neki külön...?
2019. júl. 10. 14:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
Én is féltem ettől, nagyon rossz evő volt a lányom. Nos, az óvónő totálisan megdöbbent ezen az infón most az év végi fogadóórán, merthogy az oviban MINDENT megeszik a gyerek. Kérdezgettem eleinte, hogy evett-e, mondták, hogy igen, úgyhogy egy idő után nyugtáztam, hogy akkor csak itthon nem akar. Lassan egy hónapja itthon van, jobb már a helyzet sokkal itthon is, de azért nehézkesebb, mint bent. Inkább csak ideje nincs leülni enni, az oviban meg ugye kénytelen a többiekkel.
2019. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én is nagyon válogatós vagyok, az oviban még jobban az voltam. Szinte semmit nem ettem meg az ebédből, de nem haltam éhen azért. Pl. lehet, hogy a levest magát nem szerettem, de kiettem belőle amit igen, például a virslit, répát, vagy csak simán a levét. Általában kaptunk mindenhez kenyeret, sokszor volt, hogy azt ettem. Meg volt olyan is, hogy kaptunk sütit, gyümölcsöt, ilyesmiket ebéd után, azokat általában minden gyerek megeszi. De volt olyan, hogy hoztak vajas kenyeret azoknak a gyerekeknek, akik szóltak, hogy nem szeretik a kaját, ami éppen van.

2019. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam nem válogatós, de pl a borsót nem szereti... Vagyis itthon nem. Az oviban mindig megeszi :)

Van rá esély, hogy az oviban jóízűen eszik a majd többiekkel. Sok ilyet hallottam már.

2019. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a fordítottja volt. Az én fiam nagyon jó evő volt. Pont ezert ültették mellé az alig evő, 3 evesen 9 kilós kislányt. A kislány azóta nagyon jól eszik. Mindent megkóstol. A fiam meg eltanulta, hogy kell finnyákolni, és csak a leveseket eszi, meg a sima tésztát. Az oviban- mert ott az a menő. Itthon mindent. A reggelinel is mindig választhatnak: sima zsemle, vajas, vagy az adott napi felvágott, feltét. Ne aggódj, túléli. Viszont azt te se gondoltad komolyan, hogy neki külön viszel kajá? Ezt szerencsére nem lehet.
2019. júl. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3,5 éves.. Ezeket eszi meg tészta üresen, nokedli, kenyér zsemle kifli üresen, paradicsom, uborka, kakaósgolyó tejjel, pogácsa, joghurt, húsleves zöldség és hús nélkül,hasábburgonya és rizs.

Kb ennyi és kész is.. Ja és gyümölcsök az viszont bármennyi.

Oviba kötelező megkostolni minimum, volt hogy befalta a paradicsomlevest, itthon rá se néz, de máskor nem ette meg oviba se. Üres kenyér mindig van a terembe minden étkezéskor, ha más nem azt eszik. Olyan még sosem volt hogy oviból haza felé azt mondaná hogy éhes. Figyeltek rá hogy valamit egyen mindenképp még ha az csak kenyér vagy zsemle is. Ha pedig éhes lenne valami mindig van az ovis táskába amit haza felé megehet, vagy ha haza értünk.

Első 3-4 hónap volt nehezebb mert akkor még kóstolni sem volt hajlandó.

Tényleg nem ülnek minden gyerek felett egyesével de nem hagyják hogy éhezen a gyerek reggel fél 7től délután 3ig..

2019. júl. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!