Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az a felnőtt, aki...

Milyen az a felnőtt, aki BTMN-el küzdő gyermek volt? Más felnőttként is a viselkedése?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

BTMN több okból lehet egy gyerek. Nagyon nem mindegy, hogy olvasási, írási, számolási nehézsége volt-e, figyelemproblémák miatt lett BTMN, vagy súlyos magatartási nehézségei voltak, illetve ezeknek mi állt a hátterében, kapott-e megfelelő fejlesztést és milyen mértékben tudja kompenzálni a nehézségeit.

Ha éveken át kudarcot kudarcra halmozott, megalázták, és a család se állt támogatóan mellette, annak egészen más lesz a kimenetele, mint ha tapintatos pedagógusai voltak, akik pl. nem olvastatták hangosan az osztály előtt, amig csak nyökögve olvasott, megkapta a szükséges fejlesztést és még stabil családi háttere is volt.

2019. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak BTM-es vagyok,de normális életet élek. Van férjem, gyerekem és munkám is. Igazából csak az iskolás éveimben voltak gondok a matekkal,meg kicsit labilisabb voltam érzelmileg. Amikor kiderült, már 18 éves voltam, szóval végig kínlódtam az egészet. Utáltam, hogy nem ment,folytonos kudarcok értek. Ennek ellenére túl tudtam tenni magam rajta és van egy normális kiegyensúlyozott életem és egy teljesen egészséges lányom. Senki meg nem mondaná, hogy az vagyok,ha beszélgetünk. Viszont,ha családtag lennél, akkor látnád, hogy nagyon gyorsan tud változni a hangulatom,de igazából van ilyen az egészséges emberek között is. Nem mindig megy a fejben számolás.Férjem és a barátaim szerint is nő létemre nagyon jó a humorom van és ez ritkaság. Az utcán,boltban stb. ugyanúgy viselkedem,mint bármi más. A BTM,BTMN nem fogyatékosság csak nehézség,amivel simán együtt lehet élni és én azt vettem észre, hogy,ami régen mondjuk nem ment az egyre jobban megy, szóval mondjuk régen nem tudtam értelmezni az órát,sem leolvasni. Most rá nézek és megmondom.Térbeli tájékozódásom egy nulla volt. Volt,hogy egy előtte 10x megtett úton eltévedtem. Most meg én navigálok mindenhová,ha mondjuk elromlik a GPS és bárhonnan haza jövök mindenféle segítség nélkül. Mióta gyerekem van jóval összeszedettebb vagyok,mert mindent alaposan át kell gondolnom és nem lehetek szétszórt. Bevásárlólistát írok árakkal, hogy tudjam kb. mennyit vigyek magammal,számlákat számológéppel számolom össze. Minden fontos információt, találkozót pontos helyszínnel idővel felírok a naptáramba azonnal.
2019. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulási képességek miatt is adják, gyerekkorban sem biztos, hogy viselkedési gond volt.

Elvileg a szó végén a nehézség pont azt jelenti, hogy átmeneti gond van (míg a tanulási zavar - pl egy diszlexia - nem múlhat el), tehát idővel megoldódhat.

Ez egy nagy gyűjtőfogalom, akit nem akarnak sni-be rakni, de azért van némi gond, az kapja.

2019. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kislány akiről szó van figyelemzavaros és magatartási problémái vannak. Ha hozzászólsz csak csúnyán és ingerülten tud visszaszólni. Kíváncsi voltam ez mikor múlik el, mert mindenkit feszültségben tart otthon. Ettől függetlenül nagyon szeretjük és támogatjuk az ötleteit.
2019. nov. 13. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A figyelemzavar idővel nem lesz olyan látványos és mások számára idegesítő, persze fejlesztés azért kell, mert az életét megnehezíti akkor is.

Az, hogy agresszíven szól másokhoz, inkább olyan gond, amire nem várni kéne, hogy "majd kinövi", hanem az okát megkeresni. Az nem tanulási zavar, hogy agresszív másokkal.

2019. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Régen nem is diagnosztizálták, most meg ha elviszel egy gyereket, tuti 10-ből 8-nál találnának valamit. Semmi baja nincs. Ha súlyos lenne, sni-t kapott volna.
2019. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy utána kellene járni a viselkedése okának.
2019. nov. 15. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem ADHD-s (a hiperaktív vonalán), bár sosem diagnosztizálták, végigkínlódta az iskolákat, a tanárok utálták, a gyerekek viszont szerették, mert nagyon szociálbilis. Hát az biztos, hogy nem egy unalmas fickó! De nem „veszett el”, mondhatni „normális” életet él (akármit is jelentsen ez ;)), ami viszont tény, hogy iszonyú izgága, folyton túlvállalja magát. Szóval nála mondhatni, hogy megmaradt a probléma. Ha viselkedésproblémának vesszük azt, ha valaki nem fekszik be semmilyen tekintélynek, akkor ez is megmaradt. De hangsúlyozom, nincs szociális gondja, általában mindenki odavan érte, mert a hiperpörgős agyának köszönhetően nagyon jól kommunikál (és még jóindulatú is).
2019. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

„Régen nem is diagnosztizálták, most meg ha elviszel egy gyereket, tuti 10-ből 8-nál találnának valamit. Semmi baja nincs. Ha súlyos lenne, sni-t kapott volna.”

Részben egyetértek veled, a BTMN-kódot kapó gyerekeket egy normális társadalomban, egy normális oktatási renszerrel nem neveznénk problémásnak. De mivel sajnos most „átlag Gizikére” van tervezve az egész rendszer, és nem fogadják el, ha valaki valamiben kicsit lassabb (vagy akár gyorsabb), annyi bántás, kudarc éri ezeket a gyerekeket, hogy nem csoda, ha frusztráltak lesznek, és feszültek.

2019. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:nagy tévedés, hogy átlag Gizikére tervezték a jelenlegi oktatási "rendszert". Állítom, hogy soha ilyen gyerekközpontú alaptanterv és módszertan nem volt még a magyar oktatás történetében.

Színes-szagos tankönyvek, értelmes, használható munkafüzetek, és gyakorlatilag nincs minimális követelményszint sem. Alsó tagozaton nagyon indokolt esetben ismételnek évet a gyerekek.

El lehet rontani persze, amikor versenyistállónak képzeli az igazgató az iskolát, de ez nem jellemző.


A BTMN-en belül szerintem a magatartás-zavar a legjellemzőbb. Sajnos nagyon sok szülő rosszul neveli a gyerekét. Következetlenek, hol tiltanak, hol engednek ugyanabban a dologban. Barátai, haverjai akarnak lenni a gyereknek, minden szirszarról kikérik a véleményét, amitől óvni kellene, abba beleengedik, amitől nem szabadni félteni, attól óvják.

Nem egyszer látom, meglett kamaszok úgy beszélnek az anyjukkal, mintha a hátsójukból rántották volna elő őket! A szülő meg szégyenkezik, vagy tagad: az ő kislánya nem beszél olyan stílusban, ahogy a tanító néni panaszolja, a másik gyerek viszi bele, miért csak az ő gyereke, stb. Hárítás, tagadás, szégyenkezés. Otthon meg azt néz a kis elsős a tube-on, amit csak akar, 22:00-nél előbb nem kerül az ágyba. Még reggelizni sem tud otthon, 7.40-kor sorban állnak a boltban az ízfokozós csipsszel, cukros péksütivel. Az a reggeli, amit becsengetés előtt elmajszol.

Az én gyerkkoromban is voltak gyerekek, akik ilyesformán nevelődtek. Úgy mondták, nem neveli őket senki, csak nőnek mint a gomba. Többnyire "kulcsos gyerekek" voltak. Annyi különbség volt, hogy az iskola akkor még presszionálhatott, egy-két határozott pedagógus helyre tette a gyereket, ha agresszívan, tiszteletlenül beszélt a felnőttekkel. Nyilván volt, akivel nem lehetett mit kezdeni, amíg ki nem kerültek a családi körből, nekik vagy megjött az eszük felnőtt korban, vagy nem. De ennyi magatartás-zavarosnak nevezett, valójában neveletlen gyerek nem volt.

2019. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!