Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az a felnőtt, aki...

Milyen az a felnőtt, aki BTMN-el küzdő gyermek volt? Más felnőttként is a viselkedése?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 21:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
58%

10-es elég sok sületlenséget hordott össze.

Van a családunkban egy olyan nő,aki többször volt hajléktalan, és mindig mások kitartottjaként élt. Van 2 gyereke. Tisztelettudóak, kedvesek, járnak dolgozni, párkapcsolatuk van. Ha a szülői minta ennyire meghatározó lett volna, akkor mind a kettő börtöntöltelék lenne.

Szóval azért ne felejtkezzünk el a gyermek öröklött karakteréről. Meg arról sem, hogy egyre több káros hatás éri az emberek szervezetét, a nők is egyre később szülnek, és egy 40 éves kismamánál nyilván több eséllyel születik problémás gyerek, mint egy 20 évesnél.

Én teljes mértékben elutasítom, hogy a btm vagy sni nevelési hiba lenne. Aki ezt állítja az végtelenül tájékozatlan és ostoba.

Nem, nem a magatartászavaros gyerekeknek adják ki a btmn-et.

Az enyhébb esetekre adják ki, de szinte minden btm-es kategóriának van sni-párja is. Pl egy diszlexiás lehet btm vagy sni, attól függően, hogy mennyire érintett.

Nyilván egy autista gyerek azért lett az, mert sok chipset eszik, ja, tudom vannak ilyen nézetek a neten, ezt meg sokan bekajálták, akiknek nincs ilyen gyerekük.

A kérdésre visszatérve, szerintem butaság kikérni. A naiv szülő azt hiszi, majd segítenek a gyereknek, de nem. Ha a tanár nem akar foglalkozni a problémás gyerekkel, akkor is megalázza, tönkreteszi, ha van róla papírja. Ha meg normális a hozzáállása, akkor papír nélkül is normálisan viselkedik, ha látja, hogy egy gyereknek nehézségei vannak. A fejlesztéseket meg inkább hagyjuk.

Az viszont igaz, hogyha súlyos lenne, sni lenne. Szerintem persze, élhet normális életet felnőtt korában. Az iskola súlyos trauma minden gyereknek, ezt felnőtt korban sürgősen el kell felejteni.

2019. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!