Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem meg? Tapasztal...

Hogyan neveljem meg? Tapasztalatokra lennék kiváncsi!

Figyelt kérdés

Másfél évesem néhány hónapja nem bír magával, úgy hisztizik mint egy dackorszakos, és ami a legidegesitöbb, hogy bántja magát hiszti közben (tépi a haját pl.) és ha úgy van én is kapok... megrúg, tépi az én hajam is, persze nem hagyom neki, de nem igazán érdekli. Van hogy mikor rászólok mégjobban kiboritom, de előfordult olyan is, hogy szabályosan kinevetett. Pedig halál komolyan mondtam neki, hogy ez fáj és ne csináljon ilyeneket, próbálok szigorúan is rászólni, de kb mintha a falnak beszélnék. Másoknál is volt ilyen? Hogyan kezeltétek?

Szeretném a lehető legjobb útra téríteni őt. Persze tudom vannak ilyen korszakok, de nem akarom, hogy a fejemre nőjön. Mit csináljak másképp, hogy megértse mi az amit egyáltalán NEM SZABAD?!


2020. febr. 10. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Pszichológus nézze meg!
2020. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Következetesség és büntetés. Ha nem érti meg, hogy ezt és ezt a dolgot nem csinálhatja ültesd le egy székre, a lepcsorer 1,5 percre. Nem vihet játékot, nem beszélsz hozza, abban a másfél percben. Egy ilyen korú gyereknek ez a másfél perc nagyon hosszú időnek fog tűnni.
2020. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
1,5éves az enyém annyi külömbséggel, hogy csak magát bántja. (Hajtépés, üti a fejét) mindig rászolok, hogy nem bántunk sem mást sem magunkat! Ha nem hagyja abba akkor erélyesen rászolok amitől teljesen kiborul és ordít, mint a sakál. Na ezt az ordításról tudomást sem veszek, így kb 1-2perc után abba hagyja mintha nem történt volna semmi
2020. febr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Guggolj le hozzá, öleld át, akkor eleve nem tud megütni. És mondd neki csöndesen, nyugodtan hogy te ilyenkor is szereted. Jó eséllyel ettől lehiggad.
2020. febr. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Vannak gyerekek akiknek a szidás, büntetés csak olaj a tűzre. Másfél éves, hidd el nem gondolkodik azon unalmas perceiben, hogy ma mivel borítsam ki anyát.

Az én fiamnál egy dolog jött be (hidd el végigzongoráztunk kb mindent) nyugodtan elmondom, hogy ezt nem, aztán próbálom megérteni. Hiszen vmi bántja, vmiért mérges, dühös lett. Számunkra lehet hogy légyfingnyi apróság, de számára borította a világot. Legyél következetes, de megértő. Hagyd hogy megélje a dolgait és mutasd/mond el neki mit gondolsz, érzel te. Pl hogy szomorúvá tesz, ha bánt vkit, legyen az akár saját maga. Ha elsőre nem is, de idővel meg fogja érteni.

Jó példával tudsz a legjobbat tenni. Vannak gyerekek, akik abbahagyják a verekedést, ha visszacsapsz, de miért? Mert megtanítottad, hogy mi a helyes viselkedés? Mert rájött, hogy ez fáj és a következő hisztinél ez majd eszébe jut? Nem.

Számomra az volt a legnehezebb, hogy egy-egy nehéz napon is észben tudjam tartani, hogy kettőnk közül én vagyok a felnőtt, én már megtanultam (jó eséllyel) kontrollálni az érzelmeimet, neki viszont nekem kell megtanítanom hogyan kell. A módszerek adottak, a gyereket te ismered, neked kell tudni mi válik be.

2020. febr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Egy másfél éves gyerek nagyon pici, úgyhogy akármilyen idegesítően is viselkedik nem kell tőle csodákat várni, nem tud még normálisan viselkedni. Az egyém is tépte a haját, pedig nyugodt gyerek. Hamar rájött, hogy ez neki is fáj és nem jó ötlet, igaz addigra kitépett egy 2 centis foltot, nagyon szép volt nyáron. Én annyit csináltam, hogy ha megdobált játékkal, ilyesmi, büntibe raktam a kiságyba 1-2 percre. A hiszti ellen meg nem csinálok semmit, normális dolog, csak fárasztó.
2020. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék az alapokhoz. Van-e napirendetek? A kicsiknek általában biztonságérzetet ad és nyugodtabbak, ha pontosan tudják, mi után mi következik, mikor mi a feladatuk. Mennyi inger éri a gyereket? Mennyi médiafogyasztást engedsz neki? mennyi játék érhető el egyszerre? Nyilván az ingerszegény környezet sem jó, de az is kiboríthatja a gyereket, ha túlingerled. Egyszerre 2, max.3 féle játék legyen elérhető, a többit pakold el. Kevesebből könnyebben fog választani. A képernyőidőt minimalizáld. Sok még az idegrendszerének, hogy egyszerre jönnek a gyorsan váltakozó képek, meg a hang. Mennyit vagytok szabad levegőn? Fontos, hogy minden nap legyetek kint valamennyit. Akkor is, ha rossz idő van. Hagyd pocsolyában ugrálni (ugrálj vele te is), sarazni, útpadkán egyensúlyozni (persze csak ott, ahol kicsi a forgalom), hintázzon sokat. Ezek az egyszerű hétköznapi dolgok mind-mind fejlesztik az idegrendszerét. Mennyi időt tudsz csak és kizárólag a gyerekkel foglalkozni? Amikor nincs háttérzaj, nem aggódsz a házimunka meg az elintézni valók miatt, hanem 100%-osan belemélyülsz a gyerekkel a játékba? Ez azért fontos, mert a gyerek a figyelmedet akarja. Bármi áron. Határozottan kellemesebb és hasznosabb toronyépítés közben megadni neki a figyelmet, mind akkor, amikor épp földhöz vágja magát. A "Nem szabad" és egyéb tiltások nem értelmezhetőek egy kisgyereknek. A negatív utasítást nem fogja fel. a "nem szabad"-ból ő azt érti, hogy "szabad". Próbálj mindig pozitív utasítást adni. pl. a "ne menj oda" helyett mondd azt, hogy "gyere ide". Mindig beszélj egyszerűen, tőmondatokban. Ha elakadsz a nevelésben, nyugodtan kérj segítséget a nevelési tanácsadóban. Egyébként ez már a dackorszak. Nagyon- nagyon sok türelemre lesz szükséged. Nagyon fontos, hogy jusson időd magadra, amikor szellemileg feltöltődsz és pihenteted a megtépázott idegeidet.
2020. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!