Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi állhat a háttérben, ha a...

Mi állhat a háttérben, ha a 10 éves gyermek még cumizik?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 09:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyébként nincs más akkor a szülei természetesen.
2020. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Konkrétabban?
2020. jún. 4. 09:45
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Gyerekpszichológus kellene, nem normális sajnos szerintem.

Ismerősöméknél a szülők válása kavart be..

2020. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
a cumiban talál vigasztalódást. az okok a családban keresendők és millió lehet..
2020. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
A nevelés meg odafigyelés teljes hiánya..... Hacsak nem fogyatékos gyerekről van szó.
2020. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Ez kb olyan mint amikor az ujját szopja még valaki. gondolom a mostani helyzet véltotta ki és szorongó alkat.
2020. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
9 éves koromig cumiztam, nem az ujjamat, hanem a zsebkendő sarkát. Míg anyám meg nem szégyenített a "Mikulás", és egy csomó ember előtt a kedves Mikulás bácsival karöltve. Természetesen nem hittem már a Télapóban, de anyám munkahelyén Mikulás ünnepség volt, ahol a dolgozók gyerekei kaptak csomagot, ott mindenki előtt megkérdezte a faszi, hogy melyik kezemet használom a cumizásra... Nem vicc le van fényképezve ahogy tartom a kezem. Nálunk rendszeres volt egészen addig amíg apám meg nem halt, a veszekedés, anyám provokálta apámat, míg cserébe néhányszor kapott 1-1 taslit, amitől a nárcisztikus anyám, még jobban játszhatta a mártírt. Állandó volt a feszültség, ebben nőttem fel, mindig gyomorideggel mentem haza az iskolából, csak olyan emlékeim vannak, hogy ülök az ágyamon csendben várom, hogy elhallgassanak, és utána már nem volt semmire sem energiám. 2-es tanuló voltam, nem érdekelte őket, hogy mi van velem, én meg velük foglalkoztam, próbáltam megérteni őket. Anyám rendszeresen a nővéremet, és engem használt fel, hogy kibékítsem őket. "Gyertek gyerekek, bánt az apátok"... És míg gyerekkoromban apámtól féltem (ivott, most már tudom, hogy máshogy nem tudta anyámat elviselni) felnőtt fejjel rájöttem, hogy az egész anyámból indult ki. Röviden ennyi.
2020. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Én is ilyen voltam, meg az öcsém is, meg egy barátom is. 10 éves korban még simán nyomtuk. Szerintem is valami szorongást oldó dolog ez a gyerekeknél. Ettől még nem biztos, hogy pszichológushoz kell vinni, de érdemes utánaolvasni a témának, megkérdezni szakembert. Egyébként pedig idővel úgyis abbahagyja. Én akkoriban azt hittem, hogy sosem tudok leszokni erről, aztán ahogy nagyobb lettem, és többet bandáztunk a haverokkal, el is múlt elég gyorsan.
2020. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én itt tettem fel a kérdést!
2020. jún. 4. 10:38
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Olvass utána az orálisan fixált jelentésnek.

Semmi szexuális tartalom. Sok mindenre fény derülhet.

[link]

Biztos vannak még jobb cikkek, most ezt találtam.

2020. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!