Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi állhat a háttérben, ha a...

Mi állhat a háttérben, ha a 10 éves gyermek még cumizik?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 09:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát lehet, hogy le leszek pontozva,de nálam semmi szorongás nem okozta. Egyszerűen úgy volt jó Tv-t nézni. Közben csavargattam a hajam. 12 évesen hagytam abba. Jó családi körülményeim voltak szerettek a szüleim jó tanuló voltam,nem voltam kiközösítve, jó gyerekkorom volt. Konkrétan semmi negatívat nem tudok mondani,ami okozhatta volna. Szerettem otthon lenni.
2020. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
#11: dettó ugyanez volt velem is. De simán lehet olyan oka, amit sem te, sem én nem fogtunk fel azóta sem.
2020. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Én is az orális fixaciora gondoltam. Én a cigizéssel vagyok így emiatt, már 14 éves korom óta kívánom de szerencsére nem szoktam rá.
2020. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat!
2020. jún. 4. 14:34
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

13 éves koromig szoptam az ujjam. Igaz elég zűrös családban nőttem fel. Semmi negatív vagy rossz élményem sincs az ujjszopásról, szerettem, "finom" volt. Bár sokat cseszegettek miatta így sulis koromtól már csak otthon, később már csak alvásnál csináltam.

Amúgy a cumira mi szoktatjuk rá a gyereket, mi dugjuk a szájába, később mikor rászokik, kell neki, megnyugtatja, szereti, erőszakkal elvesszük tőle... Ez inkább a durva nem az, hogy a gyerek ragaszkodik ahhoz amit végül is mi erőszakoltunk rá.

2020. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kicsit szorongó lelki alkat, plusz megszokás, nem feltétlenül kell hozzá rossz családi háttér. Van, aki az ujját szopja sokáig, én a körmömet rágtam, 13 éves koromig nem kellett sosem levágni... Átlagos családom volt, semmi extra.
2020. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy fontos dolog: ha beszélgetsz is erről a gyerekkel, ne szégyenítsd meg ezzel a szokásával. Szerintem inkább programokat, elfoglaltságot kell találni neki, ahol levezetheti a feszültséget, az energiáit, aztán lehet, hogy ezzel meg is oldódik a "probléma"
2020. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Én még 19-20 évesen is előfordult, hogy arra ébredtem, hogy a számban van az ujjam. Marha ciki volt a koleszban 2 szobatárs mellett. Elaludni is 10+ évesen csak úgy tudtam, pontosan már nem emlékszem, hogy meddig, de az biztos hogy bőven 10 elmúltam már. Nekem is nehéz gyerekkorom volt, apa alkoholista volt, 9 éves voltam, amikor elváltak. A nagyszüleim is alkoholisták voltak, és a szomszédunkban laktak, reggeltől estig az ordibálást meg a verekedést hallgattam onnan. Gondolom ezek állnak a háttérben.
2020. jún. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Te kije vagy neki? Milyen a körülmények?
2020. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendezett családi körülmények, szerető anya és apa mellett 9 évesen még szoptam az ujjam. Hogy miért? Mert ott volt, megnyugtatott, finom volt, segített elaludni.

Aztán az iskolafogászaton fogszabályozót javasoltak (minimálisan pösze voltam, a logopédus meg nem foglalkozott velem addig, amíg a kiálló fogaimat helyre nem húzzák), a doki pedig cselesen "beleültetett" egy kis kerítés-szerű valamit, ami miatt egyszerűen fizikailag nem tudtam az ujjamat bekapni. Nem emlékszem emiatt álmatlan éjszakára. 1 évvel később gyönyörű szabályos fogsorral, hibátlan beszéddel (és ujjszopás nélkül) virítottam a mesemondó versenyen.

2020. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!