Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, ha a gyerekeitek...

Szülők, ha a gyerekeitek között ellentét van, és ez abból fakad, hogy az egyik rosszat csinált, és mindkettő azt mondja, hogy a másik volt, hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy csak a két gyerek szava áll a másiké ellenében.


Meg más problémákat is szívesen meghallgatnék, amiket szülőként a gyerekkel kapcsolatban nehéz kezelni.


Pofonnal, az összes gyerek megbüntetésével, ilyesmikkel nem tudok egyetérteni.


2021. jan. 18. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettejükre kiható döntés mellett választanék, azt is elmondva, hogy ne haragudjanak, de amíg egyikőjük a másikra keni, addig nem lehet igazságot tenni. Ha a veszekedés forrását meg tudjuk beszélni vagy egy rossztettet bevall a tettes, akkor teljesen másképp alakul minden más.


Példa:

Fiam nagyon be tud pörögni ha örül a társaságnak és ez látszik a játék stílusán is. A másik kisfiú viszont szeret piszkálódni és élvezi ha hergeli a másikat.

Amikor jönnek elém árulkodni, hogy ez vagy az történt, ki ütött meg kit és miért, én erre egyből azt mondom, hogy ez nem szép dolog, de én nem voltam ott, nem láttam, mit mondhatnék? Beszéljék meg egymással, ha valakinek nem tetszik a játék akkor szóljon a másikra hogy ez neki nem jó és fordítva. Általában visszamennek játszani és egy darabig megint nincs gond. Én úgy látom, hogy ha mindent a szülő old meg a gyerek helyett, akkor nem alakul ki minimálisan sem a konfliktus kezelés. Nyilván nem azt várom el a gyerektől hogy felnőttként viselkedjen, de ha az oviban elveszik a lapátját és senki nem látja, igenis ismerje fel, hogy úgymond mi a teendő.

2021. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!